Bebeğim kaç dakika emmeli ?

Dumadumadum

Verdiğim değer kadarsın..
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
5.342
38
2aylık bir oğlum var.
2 saat boyunca hiç emmedi.Sonrada emdi ama sadece 5 dakika.
Bu aralar hep öyle kısa emiyor geceleri de aynı.
Önceden dakikalarca emerdi hatta yarım saati bulurdu ilk ayında.
Üzülüyorum doymuyormu diye.
Acıktı diye ağlamıyor da neden olabilir.
Bir de kaç saatte emmesi normal olanı

bizim doktorumuz 2 saatte bir 10 ar dakikadan 20 dakika emicek dedi
yanı 10 dakka birini 10 dakka birini..
benımki daha 1 aylık ama uykusu olunca 5 dakika emiyo dalıyo bırakıyo
emmek istemiyo ama uykusu olmayınca memeden ayrılmıyo

Allah allah neden benimki öyle yapıyor o zaman ya.
Ağlamıyor da .Aç olsa ağlar diyorum ama 2 saattede mi acıkmaz ki.5 dak emip bıraktı.
Doktora gidince sorcam.
Gene sizlerden fikir alayım dedim.

merak etme normal.kilo alımı iyiyse böyle devam eder.her bebek şu kadar dk. emecek diye birşey yok.kilosuna baktır yeter.

Memeyi versem de almıyor direniyor ağzını kitliyor kafasını çeviriyor.
Emdiği o 5 dakikada da memeyi kendi bırakıyor ben çekmiyorum.
Gazı vardır diye gazını çıkarıp tekrar vermeye çabalıyorum yok emmiyor.
Buarada günde 4 5 kez çiş yapıyor.
Dünden önceki gün kakasını 2 kez yaptı dün hiç kaka yapmadı bugünde 1 kere yaptı sadece baya yaptı ama bugün yani bezi doluydu iyice.
Sütüm gelmiyor da değil geliyor emerken yutma sesini duyuyorum hatta gazını bile çıkarıyorum ama çok üzülüyorum az emiyor diye :KK43:

bizim doktorumuz 2 saatte bir 10 ar dakikadan 20 dakika emicek dedi
yanı 10 dakka birini 10 dakka birini..
benımki daha 1 aylık ama uykusu olunca 5 dakika emiyo dalıyo bırakıyo
emmek istemiyo ama uykusu olmayınca memeden ayrılmıyo

ilk aylarda ben hep resmen saat tutarak emzirdim ve 1,5 saatte bir emzirdim ve tek meme emzirdim..birini emdi bitirdi 1,5 saat sonra öteki memeye gectim..acaba acıktımı acıkmadımı derdi olmuyodu tabi kasıyo biraz insanı gözüm hep saatte falan..ama içim rahat ediyodu acıksada acıkmasada emdi diye..3-4 aylıktan sonra 2 saatte bir emziriyodum..gokyuzu bence sende tek meme yap öbür emme zamanında da öteki meme..memende süt kalır yoksa ve meme ilginc bi organ süt var diye süt yapmaz..ve sütün azalmaya baslar zamanla..bi memeyi emecek iyice bitirecek sonraki acıktıgında öbür memeyi emecek..bide sütün içerigi cok garipmiş..ilk gelen hafif sulu sonlara dogru onu tok tutacak sekilde yogun kıvamlı ve daha yararlı kısmı gelirmiş..ama seninki bu sekilde olunca hep sulu kısmı emiyo asıl gereken yararlı kısmı almamış oluyo..dumadumadum sende bence öyle yap..gene baska arkadaslar ne düşünür bilmiyorum da ben süte çoookk takıktım..bakmadıgım okumadıgım dinlemedigim kalmamıstı..
canım bide memede uyumak en sevdikleri şey..uyutmamaya çalıs en azından 15-20 dk kadar uyanık ve memede kalsın

merak etme normal.kilo alımı iyiyse böyle devam eder.her bebek şu kadar dk. emecek diye birşey yok.kilosuna baktır yeter.

3,550 gram doğdu doğar doğmaz 250 gram verdi.Şimdi 2aylık tam ve 4 750 gram boyu doğduğunda 48 di şimdi 56.Bilmiyorum iyi mi doktor normal diyor ama bana az geldi.
Bir de birkaçgündür böyle 3 dakika 5 dakika emince zayıflayacak diye korkuyorum napacağımı şaşırdım

ilk aylarda ben hep resmen saat tutarak emzirdim ve 1,5 saatte bir emzirdim ve tek meme emzirdim..birini emdi bitirdi 1,5 saat sonra öteki memeye gectim..acaba acıktımı acıkmadımı derdi olmuyodu tabi kasıyo biraz insanı gözüm hep saatte falan..ama içim rahat ediyodu acıksada acıkmasada emdi diye..3-4 aylıktan sonra 2 saatte bir emziriyodum..gokyuzu bence sende tek meme yap öbür emme zamanında da öteki meme..memende süt kalır yoksa ve meme ilginc bi organ süt var diye süt yapmaz..ve sütün azalmaya baslar zamanla..bi memeyi emecek iyice bitirecek sonraki acıktıgında öbür memeyi emecek..bide sütün içerigi cok garipmiş..ilk gelen hafif sulu sonlara dogru onu tok tutacak sekilde yogun kıvamlı ve daha yararlı kısmı gelirmiş..ama seninki bu sekilde olunca hep sulu kısmı emiyo asıl gereken yararlı kısmı almamış oluyo..dumadumadum sende bence öyle yap..gene baska arkadaslar ne düşünür bilmiyorum da ben süte çoookk takıktım..bakmadıgım okumadıgım dinlemedigim kalmamıstı..
canım bide memede uyumak en sevdikleri şey..uyutmamaya çalıs en azından 15-20 dk kadar uyanık ve memede kalsın

Ben de senin gibi yapıyorum tek memede emziriyorum sonraki emmesinde öteki meme.
Saat tutuyorum ben de arada.
2 saat emmedi sonra istemedi ama ben zorla verdi o da 5 dak emdi.
Bakalım bi sonraki emmesi saat kaçta olacak tutacağım

Doymayan bebek ağlar mı kızlar yani nasıl tepki verir de ben nasıl anlarım sizce.?
Doymayan karnı aç olan uyur mu ?

Memeyi versem de almıyor direniyor ağzını kitliyor kafasını çeviriyor.
Emdiği o 5 dakikada da memeyi kendi bırakıyor ben çekmiyorum.
Gazı vardır diye gazını çıkarıp tekrar vermeye çabalıyorum yok emmiyor.
Buarada günde 4 5 kez çiş yapıyor.
Dünden önceki gün kakasını 2 kez yaptı dün hiç kaka yapmadı bugünde 1 kere yaptı sadece baya yaptı ama bugün yani bezi doluydu iyice.
Sütüm gelmiyor da değil geliyor emerken yutma sesini duyuyorum hatta gazını bile çıkarıyorum ama çok üzülüyorum az emiyor diye :KK43:

kendini üzme sen doymasa bırakmaz asla..öyle fenalarki :) doymasa aglar kesin..yutma sesini de duyuyosan demekki sütün yetiyo ve doyuyo..bide kilo alımı normalse hiç düşünme bile..demekki seninki kısa kesiyo beslenme işini o kadar:)kaka içinse 3 gün bile yapmasa normal demişti benim dr.3 günü geçmesin yeter..

Bi de oğluşum her emmeden sonra peynirimsi böyle beyaz pütürlü kusuyor hafiften.
Önceden çok aşırı kusardı geçen hafta doktora götürdüm.
Şurup verdi mide kapakcığı gelişmemiştir dedi bunu ver emmeden 15 dak önce günde 2 kez dedi onu vermeye başladıktan beri önceki kadar kusmuyor öyle sadece peymirimsi çıkarıyo.Neden böyle kusuyor onu da merak ediyorum pazartesi kontrol var soracağım kısmetse.
Bi de bebeğimin kakası sümüklüydü kaka tahlili verdik pazartesi göstereceğiz.
Bişey çıkmaz inşallah :KK43:

Doymayan bebek ağlar mı kızlar yani nasıl tepki verir de ben nasıl anlarım sizce.?
Doymayan karnı aç olan uyur mu ?

sen delimisin asla uyumaz ve asla sakin sakin durmaz ağlar sürekli..

canım bide sen hangi sehirdesin ve hangi dr.a gidiyosun bilmiyorum ama bence baska bi dr.a götür oglunu..bebeklerin %90 ının mide kapakçığı yok zaten sadece seninkinin gelişmemiş değil..1 yaşına dogru oluşmaya başlıyo..hepimizinkinin öyleydi..ve verdigi o şurup ne onuda bilmiyorum ama bence onuda baska bi dr. sormadan verme bidaha..belkide açlığını bastırıyo o şurup..o gelen peynir gibi kusmuk senin sütün canım..kusmasıda iyi bişey fazlayı çıkardıgı için kusar bebekler..demekki doyuyo gazı cıkartırken de fazlayıda cıkartıyo..ekşi de kokar oda normal midesinin çalıstıgını gösteriyo..sadece sebepsiz yere yada emdikten cok sonra fışkırır tarzda ve cok kusarsa ona dikkat et bi kac kere olursa ozamandr.git üsütmüş olabilir..

sen delimisin asla uyumaz ve asla sakin sakin durmaz ağlar sürekli..

canım bide sen hangi sehirdesin ve hangi dr.a gidiyosun bilmiyorum ama bence baska bi dr.a götür oglunu..bebeklerin %90 ının mide kapakçığı yok zaten sadece seninkinin gelişmemiş değil..1 yaşına dogru oluşmaya başlıyo..hepimizinkinin öyleydi..ve verdigi o şurup ne onuda bilmiyorum ama bence onuda baska bi dr. sormadan verme bidaha..belkide açlığını bastırıyo o şurup..o gelen peynir gibi kusmuk senin sütün canım..kusmasıda iyi bişey fazlayı çıkardıgı için kusar bebekler..demekki doyuyo gazı cıkartırken de fazlayıda cıkartıyo..ekşi de kokar oda normal midesinin çalıstıgını gösteriyo..sadece sebepsiz yere yada emdikten cok sonra fışkırır tarzda ve cok kusarsa ona dikkat et bi kac kere olursa ozamandr.git üsütmüş olabilir..

Bu 3.doktorum canım .
İstanbuldayım çakmak erdeme götürüyorum serap hanıma başladım.
Mide kapakçığı gelişmiyor çoğu bebeğin dedi.Reflü de olabilir dedi.
Onu kesin tespit etmemiz şuan mümkün değil ancak 6.ayında dedi.
Pazartesi sağlık ocağına da gitcem aşısı için aile hekimimiz çok deneyimli biri ona sorayım o zaman o şurubu götüreyim yanımda da.

benim kızım da 6 aylık.ilk aylarda 1-2 saatte emziriyodum ama en fazla 5 dk. emerdi. ben de tek meme verenlerdenim. 5 dk emince korkmuştum doymuyomu diye ama kilo alımı normal olunca rahatladım. doktoruma kaç saatte bir kaç dk emsin diye sorduğumda o bebekten bebeğe değişir.kimi bebek hızlı çeker 5 dk. doyar kimisi yavaş emer 20 dk emer onun bi kuralı yok dedi. bence de öyle. her bebek farklı emer. o doyunca bırakır sen üzülme.

canım bencede arkadas haklı başka bi doktora götür
benim annemlerde ümranıyede oturuyo eremide cok iyi biliyorum
asla da gitmem oraya.. bence o ilaç işdahını kesmiş cocugun ..
sana tavsiyem biz medipole gidiyoruz tuncay aksoy cok iyi bi doktor
medipolun bütün doktorları öyle...

doktor öle dedi ama bende tek meme verıyorum bazen emmeyi uzatıyo o zaman digerıne gecıyorum
ama zaten cogu zaman 10 dakkadan fazla emmiyoki kendi uyanmak istemyincede naparsan yap uyanmıyo

Benim bebeğim de 23 günlük bazen 15-20 Dk emiyor bazen 10 dk emip memede uyuyor. Sonra emdikten sonra çıkarıyor bide.ben de endişe ediyorum doydu mu diye üzülüyorum

X