Bebeğim memeyi Red ediyor emziremiyorum

truvalikiz

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
24 Temmuz 2023
18
3
29
Bir hafta önce sezeryan ile doğum yaptım sütüm çok az geldiği için doktor mama kullan dedi bende sma kullanıyorum, 3 saatte bir mama veriyorum saat başı emziriyorum ama artık mamaya biberona alıştığı için emmek istemiyor beni ne yaparsam yapayım memeyi almak ağzında tutmak istemiyor ağlıyor ne yapabilirim daha 1 haftalık sütüm çok az malesef, sütümü sağıyorum damla damla anca geliyor malesef ne yapabilirim memeyi emsin sütüm gelsin istiyorum

Bir hafta önce sezeryan ile doğum yaptım sütüm çok az geldiği için doktor mama kullan dedi bende sma kullanıyorum, 3 saatte bir mama veriyorum saat başı emziriyorum ama artık mamaya biberona alıştığı için emmek istemiyor beni ne yaparsam yapayım memeyi almak ağzında tutmak istemiyor ağlıyor ne yapabilirim daha 1 haftalık sütüm çok az malesef, sütümü sağıyorum damla damla anca geliyor malesef ne yapabilirim memeyi emsin sütüm gelsin istiyorum
Benimde doğumdan sonra sol gogsumu tutmuyordu ve sütüm gerçekten çok azdı öncelikle bol su içtim, günde en az bir tane maden suyu ictim ama Beypazarı bende süt yapiyodu bı de havuç çok yedim bunlar bende bol süt yaptı ve biberonla beslemeyi kesmelisin biberona Alişan bebek göğsü zor tutuyor canım malesef. Ben ilk doğduğumda mama verdim ama çay kaşığıyla vermiştim. Ayrıca sağ gogsumu tutsun diye çok üzülüyordum. Göğsü ağzına verirken Ya Hadi (c.c) Esmasini çektim bol bol. Bana da arkadaş soylemisti pek inanmamıştım ama kesinlikle işe yaradı ve ısrarla gogsumu ağzına veriryordum en sonunda tuttu şükür. Şimdi iki buçuk yaşında 😊

Sut arttiran damlalar var eczaneden onlardan alabilirsiniz ben galactago neo kullanmistim...oglum uzun sure memeyi reddetti ben sadece savastim...mama saati geldiginde yani acken memeyi verin bi sure deneyin cok ac kalmasin diye mamayi verin ve mamayi kademeli olarak azaltin derim...bu surecte verdigim mucadeleyi ben bilirim cok sukur buyudu simdii....son olarakta baktiniz olmuyor mamayla beslemek zorundasiniz sadece sut hic olmadi diyelim kendinizi asla suclamayin mamayida alan buyuyor memeyide alan buyuyor siz elinizden gelen cabayi gosterdikten sonra

Cevabı sorunda aslında. Daha çok küçük yoruluyordur emerken çenesinin altından destekle . Anne karnı seslerinden aç bebek uyutucu uygulamasını indir orda çeşit çeşit var. Unutur cabucacik biberonu.
İlk önce biberonu çöpe at kaşık biberon edin. Sonra her iki memeni en az 30 dk emzirme sonrası takviyeni ver kaşık biberonla sonra iki memeyi 15 er dk sağ .(Akşamları musaait olduğunda süper sağım yap yani 15 sağım yap 10 dk dinlen 10 dk sağım yap 10 dk dinlen 10 dk sağım yap seklinde. )Emzirmek için saat zaman tutma her mıkırdandığinda ver. Bu süt işi arz taleple artıyor. Bebek boş boş çekmesi yada emzirme sonrada sağım sadece bebek aç süt istiyor üret sinyali vermek için. gece emzirmelerini sagimlarini atlama . Sağımda çıkan süt memendeki süt miktarını göstermez .sağıma alışkın olmayan memenin makinanın cekebilecegi miktarı gösteriyor. Zamanla sütümun arttığını kilo artışından anladığında ilk önce mamanin CC miktarını daha sonrada öğün sayısını düşürerek mamayı hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Ve lütfen sakin ol. Sen yetersiz anne değilsin dediklerimi yaparsan seninde sütun artacak. Emin ol.

Son düzenleme:
Silikon göğüs ucu takarsanız biberonu bırakması kolay olur. Sonra ona da tam alışmadan bırakabilirsiniz. Yukarıdaki yöntemleri deneyip yine de olmazsa en son bunu deneyin

Bir de amme hizmeti olsun, youtube’da Osman Gönülal isimli doktorun videoları var hafta hafta ve ay ay bebek gelişimi her şeyi çok detaylı anlatıyor emzirme de dahil mutlaka bakın derim çok faydasını görürsünüz

Merhaba ısrarla kendi göğüsunuzu her musaid zamanda verin, emzik vermeyin. Elektrikli göğüs pompasi alın her emmediinde yada iki saata bir sağın sutunuzu göğsü tam boşaltın, sabırlı olun bol su için, doğru beslenin, dinlenin İnşAllah sütün artar. Ben kızımı uykudayken emziriyorum emmek istemediinde işe yarıyor.

X