Bebegim ölümle savaşıyor

Herkese merhaba,daha önce de benzer bir konu açmıştım ama fazla kişiyle ulaşamadım sevgili K.K ailesi.Ben yaklaşık 3.5 ay önce doğum yaptım.Dogum bile diyemiyorum aslında acil sc ile bebegim dünyaya geldi.Ama malesef doğumdan önce plesantam kopmuştu.Kanama ve kusma ile gittiğim hastaneden elim boş çıktım.Bebegim ileri düzeyde oksijensiz kalmıştı ve ölü doğmuştu.Mudahale ile hayata döndürüldü ama 1 ay komada kaldı.Koma halinden biraz çıktı ama durumu hala çok kötü.Komadan bir önceki evrede.Sadece gözlerini açıyor ama kırpmıyor.Hipoksik iskemik enselofapati.3.evre.Beyni ve vücudu felç malesef..Yasayabilirse ağır şekilde sekelli olacak.Su anda hiç kıpırdamıyor emme yutma yok dış dünya ile hicbir bağı yok.Refleksleri yok.Surekli nöbet geçiriyor.Şok evresini atlattım ama kabullenmek hala öyle zor ki...3.5 yasinda bir oglum daha var..O gece cok kotu seyler yaşadığımız icin onu da oyun teraspistine goturuyorum.Kendim de gidiyorum ama psikologum bile ne diyecegini bilemiyor...Her hafta Can im bebegim ayri sorunlarla mucadele ediyor.Hayata tutunmaya calisiyor.Benimle ayni durumu yaşayanlar oldu mu?Desteğinize ihtiyacım var..Gerçekten bir annenin yaşayabileceği en kötü durumlardan biri bu
Allah yardimcin olsun cnm ,benim de engelli kardesim var az cok anlayabiliyorum seni ama hic aklina kötüyü getirme ,Rabbim büyük sabir,dua,umut ile ins olmayacak sey yok asla umudunu yitirme cnm

Rabbim böyle emretmişti ve böyle oldu imtihan ya... Rabbim bu imtihanın sonunda gösterdiğiniz sabır için avlarınıza baştan aşağı nûr dolu şifalar versin inşaallah. Çok üzgünüm.

Herkese merhaba,daha önce de benzer bir konu açmıştım ama fazla kişiyle ulaşamadım sevgili K.K ailesi.Ben yaklaşık 3.5 ay önce doğum yaptım.Dogum bile diyemiyorum aslında acil sc ile bebegim dünyaya geldi.Ama malesef doğumdan önce plesantam kopmuştu.Kanama ve kusma ile gittiğim hastaneden elim boş çıktım.Bebegim ileri düzeyde oksijensiz kalmıştı ve ölü doğmuştu.Mudahale ile hayata döndürüldü ama 1 ay komada kaldı.Koma halinden biraz çıktı ama durumu hala çok kötü.Komadan bir önceki evrede.Sadece gözlerini açıyor ama kırpmıyor.Hipoksik iskemik enselofapati.3.evre.Beyni ve vücudu felç malesef..Yasayabilirse ağır şekilde sekelli olacak.Su anda hiç kıpırdamıyor emme yutma yok dış dünya ile hicbir bağı yok.Refleksleri yok.Surekli nöbet geçiriyor.Şok evresini atlattım ama kabullenmek hala öyle zor ki...3.5 yasinda bir oglum daha var..O gece cok kotu seyler yaşadığımız icin onu da oyun teraspistine goturuyorum.Kendim de gidiyorum ama psikologum bile ne diyecegini bilemiyor...Her hafta Can im bebegim ayri sorunlarla mucadele ediyor.Hayata tutunmaya calisiyor.Benimle ayni durumu yaşayanlar oldu mu?Desteğinize ihtiyacım var..Gerçekten bir annenin yaşayabileceği en kötü durumlardan biri bu
Allahim saglik, şifa versin O'nun yaninda herşey boldur O ne derse o olur. ALLAHIM saglikli ömür versin insallah gercekten cok uzüldüm:KK43:

Canım öyle olmadi.Akşamüstü saat 18.00 de nst ye girdim ultrason da sıkıntı yoktu.Bebek te ben de gayet iyiydik. Gece 1.30 da sanci başladı.Ilcedeki hastaneye gittim sancimi ve doğumun başladığını teyid etmek için.Orda kalp atışları düşmeye başlamıştı.Hastanede dr yoktu.Kendi doktorumu aradim kanamam var dedim.Normal dogumda bir miktar kanama olur kalp atislari hala dusuk olursa sezeryana aliriz,gel dedi.Konuyu anlayamadi gecenin 3 ü.Adam uyku sersemi zaten..Hastane doktoru ile de telefonla gorustuk o da gideceksen git dedi.Ben de sorun yok o zaman diye imza atıp çıktım.Hatalar silsilesi yani.Benim de hatam var doktorların da..1.5 saatlik mesafedeyiz.5.30 da kendi doktoruma ulaştım.Gittiğimde çok kötü durumdaydım.Kanama kusma şok... yerlerde sürünüyordum.Can 2 saat boyunca oksijensiz kalmış.Coktan olan olmuştu zaten..Kalbi durmuştu..Plesanta kopması önceden anlaşılmıyor.O anda oluyo.Gündüz olsa doktor olurdu ultrasonla bakar anlardı.Can da daha az hasarla kurtulurdu belki ama.Sanssizliklar hatalar birbirini kovaladı
Ahh çok üzüldüm çok kötü olmuş sağlıklı bebek 2 saat içinde nasıl bu hale gelmiş.Sanci kanama ve Kalp atışları yavaşlayan bebek nasıl acilen sezeryanla alınmaz nasıl imza atıp eve gittiniz Ben uzun yıllar hastanede çalıştım üzülerek söylüyorum ki olmaması gereken birsürü şey olmuş çok üzüldüm Allahım cektirmesin insalah yardım etsin size.

Ahh çok üzüldüm çok kötü olmuş sağlıklı bebek 2 saat içinde nasıl bu hale gelmiş.Sanci kanama ve Kalp atışları yavaşlayan bebek nasıl acilen sezeryanla alınmaz nasıl imza atıp eve gittiniz Ben uzun yıllar hastanede çalıştım üzülerek söylüyorum ki olmaması gereken birsürü şey olmuş çok üzüldüm Allahım cektirmesin insalah yardım etsin size.
Merhaba eve gitmedim de kendi doktorum gel dediği için daha uzak olan hastaneye gittim.Malesef hatalarımız çok..Insanın basireti bağlanıyor

X