Bebek Beslenmesi bebeğim sadece uykuda emiyor

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

irmako77

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
3 Temmuz 2010
1.180
5
5 aylık bebeğim sadece uykuda ya da uykulu iken meme emiyor. Uyanıkken etrafındaki neslere ve seslere dikkatini dağıtıyor ve meme emmek istemiyor. Ne yapabilirim emmesi için?:çok üzgünüm:

canım nedir bizim bu yaramazlardan çektiğimiz.:emir_bebek: benimkide seninki gibi aynı sağıp vermezsem içmiycek hiç. ben tv kapatıp odadakileri dışarı çıkarıyorum. bi elimle pışpışlayıp ninni söylüyorum dikkati bende kalsın diye en fazla 1 dak emiyo, 5dak sonra tekrar deniyorum yine aynı şekilde 1 dak emiyo. bu şekilde ara vere vere emzirebildiğim kadar emziriyorum. bazen işe yarıyo ama genelde sağıp vermek zorunda kalıyorum öyle içiyo:2:

benim bebeğimde aynenöyle arkadaşlar geceleri emiyo gündüzleri emmek istemiyor ne yapabilirim gündüz bacaklarını diretiyo emmek istemiyo

canım nedir bizim bu yaramazlardan çektiğimiz.:emir_bebek: benimkide seninki gibi aynı sağıp vermezsem içmiycek hiç. ben tv kapatıp odadakileri dışarı çıkarıyorum. bi elimle pışpışlayıp ninni söylüyorum dikkati bende kalsın diye en fazla 1 dak emiyo, 5dak sonra tekrar deniyorum yine aynı şekilde 1 dak emiyo. bu şekilde ara vere vere emzirebildiğim kadar emziriyorum. bazen işe yarıyo ama genelde sağıp vermek zorunda kalıyorum öyle içiyo:2:

Ben de sağıp veriyorum. Çok yorucu oluyor:KK43:

benim bebeğimde aynenöyle arkadaşlar geceleri emiyo gündüzleri emmek istemiyor ne yapabilirim gündüz bacaklarını diretiyo emmek istemiyo

Gece kuşları bunlar:)

yanlız ve oda sessizken emzirmeye çalışın emzirirken aynı zaman da başını okşayın belki hoşuna gider

arkadaşım bi tv programında izlemiştim. anne stresli olunca bebek anlar ve onu boykot edermiş, emmeyi bırakırmışyasakkelime bakıcı sorunları yüzünden stresini hissetmiş olabilirmi acaba,eşinle bu konuları onun yanında konuşuyosanız yada anlıyodur belki üzülüyodur bebişte:ecrin_bebek: biz onları bebek diye nitelendiriyoruz ama herşeyi anlıyolar. ben bikeresinde eşime küsmüştüm bikaç saat sonra barıştık ama o gün hiç emmemişti kerata.

benim oğluşumda 5 aylıkken sadece geceleri emmeye başladı ve tam 6 aylık olduğu gün emmyi bıraktı emmeye emmeye sütüm de iyice azalmıştı zaten 6 ay emdi buna da şükür inş sizlerin bebekleriniz bırakmaz

benimki de öyleydi ancak uyku moduna getirip emziriyordum,ama zamanla düzeliyor şimdi uyanıkken de emiyor dikkati dağılıp bıraksa bile devam ediyor emmeye.bence zamanla düzelen bir sorun bu.

bu sıkıntıyı nasıl düzeltiniz. 4 aylık kızımın gündüz uyuması çok azaldı. gündüz emmeleri yok ayakta emzirmeye çalışma vb yaptım olmadı. mamada istemiyor. geceleri de emmesi uyku sersemliğinde 3 - 5 dakika sürüyor. acil yardım edin lütfen .... çok zor durumdayım.

bu sıkıntıyı nasıl düzeltiniz. 4 aylık kızımın gündüz uyuması çok azaldı. gündüz emmeleri yok ayakta emzirmeye çalışma vb yaptım olmadı. mamada istemiyor. geceleri de emmesi uyku sersemliğinde 3 - 5 dakika sürüyor. acil yardım edin lütfen .... çok zor durumdayım.
Emerken kıvranıp ağliyor mu

X