Bebegim sıçrayarak korkarak uyanıyor

mihra78

Üye
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2023
393
361
Merhaba arkadaşlar, bebeğim 2 buçuk aylık ve ateş sebebiyle yaklaşık 3 gün hastanede yatırdık. Bu süreçte defalarca damar yolu denendi fakat bir türlü bulunamıyordu. Bu esnada bebeğim kendini patlatırcasına ağlıyordu, yani o kadar oluyordu ki nefesi gidiyordu ağlamaktan, sesi de kısıldı zaten bu sebepten. Başlarda yatağa bile yatıramıyordum korkup ağlıyordu, kapı cızırtısına eline dokunmama bile sıçrıyordu. Şuanda hafiften düzelmiş olsa da hala uyku uyuyamıyor, uyuduktan sonra onu izliyorum ve sürekli kötü rüya görür gibi suratını büzüyor nefes alışverişleri hızlanıyor ve ağlayarak, bazen de çığlık atarak uyanıyor, hemen kucağıma alıp konuşarak sarılarak sakinleştiriyorum. Sizce bu çocuğumda travma olarak mı kaldı, bu süreçte nasıl davranmalıyım? Bir uzmandan yardım almak gerekebilir mi inanın hiç bilmiyorum fikirlerinizi merak ediyorum.

Oyy çok üzüldüm minnoşaa 🥺 yavrum beniim 🥺

Annesi ben olsam, doktorlar pek önermez ama yanımda yatırırdım. Enazından kendim uyanıkken. Maksat, kokunu alsın. İlk 3 ay anne karnından çıktıklarının farkında olmuyor bebişler. En güven veren, en rahatlatan sey anne kokusu oluyor. Gün içinde bolca çıplak göğsüne yatır onu. Uyurken yanında ol. Rahatlatıcı müzik, beyaz gürültü açabilirsin. Uyuturken başını küçük küçük oksayıp, kısık sesle ama yumusak ses tonuyla onunla konusabilirsin. Bir de bence oku cocuğa. Evde de nazar ayetleri aç. Çalsın arkada. Çocuğa da oku. Özellikle babasına okut. Babasının okuması bebeklere çok iyi gelir…
Bu arada kundak yapıp uyutmanın faydasını görürsün. Sıçrayıp kendini uyandırmaz enazından. Tavsiye ederim

Merhaba arkadaşlar, bebeğim 2 buçuk aylık ve ateş sebebiyle yaklaşık 3 gün hastanede yatırdık. Bu süreçte defalarca damar yolu denendi fakat bir türlü bulunamıyordu. Bu esnada bebeğim kendini patlatırcasına ağlıyordu, yani o kadar oluyordu ki nefesi gidiyordu ağlamaktan, sesi de kısıldı zaten bu sebepten. Başlarda yatağa bile yatıramıyordum korkup ağlıyordu, kapı cızırtısına eline dokunmama bile sıçrıyordu. Şuanda hafiften düzelmiş olsa da hala uyku uyuyamıyor, uyuduktan sonra onu izliyorum ve sürekli kötü rüya görür gibi suratını büzüyor nefes alışverişleri hızlanıyor ve ağlayarak, bazen de çığlık atarak uyanıyor, hemen kucağıma alıp konuşarak sarılarak sakinleştiriyorum. Sizce bu çocuğumda travma olarak mı kaldı, bu süreçte nasıl davranmalıyım? Bir uzmandan yardım almak gerekebilir mi inanın hiç bilmiyorum fikirlerinizi merak ediyorum.
Oy minik kuşum kıyamam çok geçmiş olsun Rabbim korusun. Korkmuştur muhtemelen. Bolca sarıl güvende hissetsin bence ... Bir de güzelce oku, sur çevir derler 7 şer kez nazar ayetleri...
Sakin bir tonda konuş onunla uyurken de konuş sakinleri
Altını kontrol et o da huzursuz eder sıçrar
Odanın ışığını vs ayarla. Gazını takip et 🌸

X