Bebek Beslenmesi Bebeğim su içmiyor:(

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Almira2017

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Mayıs 2018
404
529
33
Ek gıdaya başladık ama suya bi türlü alışamadık :KK43: ne yaptıysam iciremedim.. suya nasıl alıştırılır bi bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen bebeğim kabız olacak diye korkuyorum :KK43:

Biberon suluk deneyebilirsin. Kimisi bardaktan icmeyi sever. Benimki de icmiyor bu ara kasikla veriyorum mecburen :))

Emiyorsa sut de susuzlugunu aliyordur. Bir damla bile deyse agzina yeter ona. Cisi sari degilse ve kakasini yapabiliyorsa sıkıntı olmaz.

Cisini bol bol yapiyor kakasini da yapiyor ve evet emiyor bende anne sutunden alir su diyorum ama kati gidaya basladim diye su vermem gerekiyormus ondan kafama takildi cok :KK43:

Cisini bol bol yapiyor kakasini da yapiyor ve evet emiyor bende anne sutunden alir su diyorum ama kati gidaya basladim diye su vermem gerekiyormus ondan kafama takildi cok :KK43:
Benim bebeğim de ek gıda ile suya başlarken zorlandı. 1 ayı buldu tam olarak suya alışması. Bardak ve suluk ile her gün verdim ağzına . Alışır zamanla merak etme.

Sen sürekli teklif et. Benimki de gec alisti suya. Hala kendi istemez ben teklif ederim. 11 aylik olmamiza ragmen. Havalar serinse sizin orda ondan da olabilir.

Sen sürekli teklif et. Benimki de gec alisti suya. Hala kendi istemez ben teklif ederim. 11 aylik olmamiza ragmen. Havalar serinse sizin orda ondan da olabilir.
Yok aksine sicak :KK43: ben anne sutu icmesine bagliyorum herhalde susuz kalmiyo o yuzden de istemiyor :KK43: yoksa ben teklif ediyorum. kasikla vermeyi denedim olmadi biberonla vermeyi denedim onda olmadi bardaktan icirmeye calistim onu da beceremedi tabiki :) sabredip ugrasiyorum iste :)

Bizde ek gidaya basladik ve kizim suyu icmek istemiyor. Biberonla bardakla hepsini denedik. denemeye devam edecegim bakalim nasil alisacagiz.

X