Bebeğim uyanmıyor

Aleyergz

Üye
Kayıtlı Üye
14 Şubat 2023
85
22
24
Kızlar yeni dogum yaptım daha 15 gün oldu bebeğim bazen tüm gece uyanık bazen hiç uyandıramıyorum zorla emzirmeye çalışıyorum ama uyanmıyor bir türlü sebebi nedir bilen varmı?

15 günlük bebeği uyumaya bırakamazsınız malesef :KK43: zorla uyandıracaksınız :KK43: en nefret ettiğim şeydir uyuyan çocuğu uyandırmak ama o dönemde mecbur. Ben ayağına ıslak pamuk sürerdim uyansın diye :KK43: gece altını değiştirip uyandırabilirsiniz. Benim kızım temiz havayı hep çok sevdi, camı açıp önünde durunca da uyanırdı.

Sık sık beslenmesi gerekiyor 2 saatte en geç 3 saatte bir ağlamasını beklemeden emzirmeniz lazım öyle dizilerdeki gibi beşiğinde tüm gün fosur fosur uyumaz yeni doğmuş bebek :KK68:

Kızlar yeni dogum yaptım daha 15 gün oldu bebeğim bazen tüm gece uyanık bazen hiç uyandıramıyorum zorla emzirmeye çalışıyorum ama uyanmıyor bir türlü sebebi nedir bilen varmı?
Uyandırıp emzirin . 2 saatte bir geceleri gündüz 1,5 saatte bir. 3 saate gelmeden besleyin . Üstünü çok giydirmeyin. Gerekirse soyup öyle emzirin.
Uyanması için ıslak mendille altını açıp silin . Memede uyursa çabuk, aynı şeyleri tekrarlayın. Aktif emmesini sağlayın. Cuk cuk sesini duyun

40 çıkana kadar. Zaten ondan sonra kendi uyanacak.

Benim kızım şuan 7 yaşında hatırlıyorum bebekken kızımda öyleydi ben 2 saate bir memeyi ağzına verirdim uyumaya devam ederdi.
Bence siz uyandırıp beslerseniz bir sıkıntı olmaz

15 günlük bebeği uyanmasını beklemez iki saate bir beslenme yaparsın ki sarılık olmasın diye doktora götürün büyük ihtimalle sarilikgi yükseldi çocuğun

X