Bebegim uyumuyor

Sirma27

Üye
Kayıtlı Üye
5 Eylül 2022
15
13
27
İyi akşamlar herkese öncelikle. Her annenin derdi olan uykusuzluktan geldim. Çare olmayacak biliyorum ama sadece yazmak istedim. Bebeğim 16 aylik, ve doğduğunda beri gündüz uykusu problemli. Yorgunluktan gece uyuyor artık. O kadar yoruldum ve bunaldim ki ne yapacağımı bilmiyorum. 5.5 aylik hamileyim ve geçmeyen bir griple boğusuyorum günlerdir. Ac diyorum bakıyorum karnı tokken de uyumuyor salliyorum yanıma aliyor ninni açıyorum yok uyumuyor. Eski sakin huzurlu günlerimi arar oldum annelikten zerre tat alamıyorum. Hamileligimi beklemiyordum onum depresyonu ayrı canımı sıkıyor. Ölmek isteyip oöemiyorum çaresizlikten. Akşama kadar dip dibe ne işim bitiyor ne dinlenebiliyorum. İnsanlıktan çıktım artık. Bilsem böyle olacak korunurdum en başından bebekli hayatın bu kadar zor olduğunu bilemedim. Okuyanlardan benim için dua etmelerini istiyorum sadece çünkü çok çaresizim.

İyi akşamlar herkese öncelikle. Her annenin derdi olan uykusuzluktan geldim. Çare olmayacak biliyorum ama sadece yazmak istedim. Bebeğim 16 aylik, ve doğduğunda beri gündüz uykusu problemli. Yorgunluktan gece uyuyor artık. O kadar yoruldum ve bunaldim ki ne yapacağımı bilmiyorum. 5.5 aylik hamileyim ve geçmeyen bir griple boğusuyorum günlerdir. Ac diyorum bakıyorum karnı tokken de uyumuyor salliyorum yanıma aliyor ninni açıyorum yok uyumuyor. Eski sakin huzurlu günlerimi arar oldum annelikten zerre tat alamıyorum. Hamileligimi beklemiyordum onum depresyonu ayrı canımı sıkıyor. Ölmek isteyip oöemiyorum çaresizlikten. Akşama kadar dip dibe ne işim bitiyor ne dinlenebiliyorum. İnsanlıktan çıktım artık. Bilsem böyle olacak korunurdum en başından bebekli hayatın bu kadar zor olduğunu bilemedim. Okuyanlardan benim için dua etmelerini istiyorum sadece çünkü çok çaresizim.
Sana tek şunu söyleyeceğim 12 haftalık bebeğini doğmadan kaybetmiş biri olarak sağlıklı sıhhatli dogsaydi da uyumasaydi. Allah kimseye evlat acısı yaşatmasın üstünden ne kadar zaman geçse de unutulmuyor. Sizin içinde bence yardıma ihtiyacıniz var ben de şu an 4 aylık hamileyim cidden çok yorgun bitkin oluyorum canım hiçbir şey yapmak istemiyor şimdi sizin ilgilenmeniz gereken bir de çocuğunuz var. Annenizden eşinizden yardım alın alabilirsiniz

Merhaba hamilelik le beraber bebek bakımı iyice zorlaşıyor. Çok haklısınız. Siz yorgunsunuz keşke destek alabileceğiniz birileri olsa belki biraz tahammül seviyeniz yükselebilirdi biraz kendinize vakit ayırabilseniz. Şunları merak ediyorumKaçta kalkıyor ve kaçta yatıyor? Gün içerisinde kaç uyku ve kaç saat yapıyor? Uyku öncesinde aşırı uyarana maruz kalıyor mu? Ya da gün içinde? Bir günğ nasıl geçior dışarı çıkar mısınız?

İnanın çoook rahat sabahlara kadar uyuyan gündüzde sesi çıkmadan oturan çocuk yoktur. Varsada istisnadır. Çocuğunuzun sağlığına şükredin ve kendinizi biraz motive edin yardım edecek birileri varsa arada destek alın, eşiniz ekstra yardım etsin. Bende 2 çocuk büyütüyorum çok zorlanıyorum bütün gün dışarıdayız oyalıyorum onları ama hiç şikayet etmiyorum çok şükür sağlıklılar üstelik 8 aylık bebeğim hiç uyumuyor geceleri. Bence biraz sakin olun o uyuduğunda sizde kendinizle biraz zaman geçirin yalnız kalın kahve yapın için. Ev işi herzaman olur… Rabbim kolaylık versin

X