Bebek Beslenmesi Bebeğim yemek yemiyor ve ben kafayi yemek uzereyim yardim

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Dumadumadum

Verdiğim değer kadarsın..
Kayıtlı Üye
5 Kasım 2010
5.342
38
10 aylik bir oglum var cok istahsiz zorla yediriyorum bazen pesinden kustugu oluyor.
Yemek tepsisini gorunce basliyor aglamaya.
Mama sandalyesine oturup onlugu takinca kiyamet kopuyor.
Baka odalarda mama sandalyesine otutturmadan da denedim olmadi.
Bizi yemek yerken gorunce ogurur gibi hareketler yapiyo.taneli yemiyor yedice kusuyor o yuzden ala bulamac eklinde veriyorum.
Kafayi yicem yakinda.buarada 4 saatte bir veriyorum

Napabilirim bilemiyorum

Konunuz içeriği sebebiyle "Beslenme" bölümüne taşınmıştır...
İçeriğine uygun olarakta başlığı değişmiştir...
Lütfen konularımızı ilgili başlıklara açmaya ve içeriğine uygun başlık koymaya dikkat edelim...
Faydalı paylaşımlar diliyorum...:nazar:

O bolumde benim tarzimda acilmis konular da var.
Orn bakiniz

bu gibi konularinda basligini degistirip uygun bolumlere tasiyin o vakit
konumu uygun bolume tasidiginiz icin de tesekkur ederim

Son düzenleyen: Moderatör:
mrb canm benmde 9 aylık bi oğlum var.pütürlü şeyler yemiyor ilk birkaç kaşık yiyip sonra öğürmeye başlıyor sonrada kusuyor.ben bi programda uzmandan dinlemiştim bebeğiniz açken pütürlü verin diye.ve oğlum ki sennkideaynı durumda sanırım artık bunu alışkanlık ahline getirmye başladı.pütürlü olmasa çıkarmaya yelteniyor hemen.o yüzden ben şimdi sevmediği şeyleri vermiyorum.işte sebzeleri minik minik ağızda dağılacak şekilde haşlıyorum.yediği kadar veriyorum.ha eskiden bi kase yiyen oğlum şimdi birkaç kaşık yiyor.bende bi süre sonra tekrar tekrar veriyorum.alışıncaya böyle yapıcam.yoksa alışamayacak.bu sıralar bide diş çıkardığı için iştahsız senin oğlundada aynı durum olabilir.bide canm sen ne kadar rahat olursan bebekte o kadar rahat oluyor ama sen tedirgin olup şimdi yine kusacak yada yemiyecek diye üstüne gittikçe ters tepiyor.umarım kısa zamanda aşarız hepimiz

X