Bebeğimde FL kısalığı var

Elif1424

Üye
Kayıtlı Üye
30 Kasım 2017
72
38
32
32 haftalık hamileyim. 24. Haftadan itibaren bebegimin bacak ve kollarinda gelisim geriligi yasandi. Su an 5 haftalık gerilik var. Perinatoloji uzmani gördu. Cücelik yani akondroplazi teşhisi kondu. Çaycı hüseyin gibi olacak dendi. Amniyo yapmadılar. Bu durumu yasayip saglikli bebek sahibi olan varmı? Lütfen cevap...

Bende ayni durumdayim bircok doktora gittim bir aydan fazla bi gerilik oldugunu cuce olacagini soylediler suan 35haftaligim fl boyu 29 hafta gorunuyo resmen bunalima girdim iki yeni bir aydir boyle once oyle bi sorun yoktu hatta gelisimi onde gittigini soyluyordu doktorum insallah oyle bisey yoktur rabbim yavrularimizi saglikla kucagimiza almayi nasip etsin

Bende ayni durumdayim bircok doktora gittim bir aydan fazla bi gerilik oldugunu cuce olacagini soylediler suan 35haftaligim fl boyu 29 hafta gorunuyo resmen bunalima girdim iki yeni bir aydir boyle once oyle bi sorun yoktu hatta gelisimi onde gittigini soyluyordu doktorum insallah oyle bisey yoktur rabbim yavrularimizi saglikla kucagimiza almayi nasip etsin

Çok üzücü bir durum gerçekten yaşayan için çok zor. Allah yardımcımız olsun senin icin de çok dua edeceğim sağ salim sağlıkla alalım kucağımıza bebeklerimizi.

Benim de öyleydi doktorum önden gittiğini söylüyordu. 24. Haftada böyle bir problemle karşılaştık. Sonra 2 farklı perinatolog gördü ve akondroplazi dendi. Bunlar ben 28 haftalıkken oldu. Heyete sokup sonlandıralım vs dendi. Hayatımın en zor zamanları. Kafamda hep bir soru işareti...

Allah razi olsun kulun kula ettigi dua kabul olurmus bende herkeze dua ediyorum insallah doktorlar yanilir diye okadar zor bir durum ki ilk gebeligimde de birsuru sikinti cektim hamile kalmaya korkar oldum

Allah razi olsun kulun kula ettigi dua kabul olurmus bende herkeze dua ediyorum insallah doktorlar yanilir diye okadar zor bir durum ki ilk gebeligimde de birsuru sikinti cektim hamile kalmaya korkar oldum
Bizim durumumuzda olup bebegini saglikla kucagina alan cok hikaye okudum. Insallah bizim de oyle olur

Bu fl kisaligi neden sonradan olusuyor onuda anlamis degilim kisa kol ve bacak bastada kisa gorunmezmi sonlara dogru niye boyle oluyo offf

Insallah oyle olur bende cok okudum bu sayfayi sirf bunun icn actim ama okuduklarim hep bir hafta iki hafta en fazla uc hafta gerilik olanlar ve saglikla kucagina almislar cok sukur ama benim gibi olan bi seni gordum ondan yazmak istedm cok fark var bu beni cok korkutuyo

Insallah oyle olur bende cok okudum bu sayfayi sirf bunun icn actim ama okuduklarim hep bir hafta iki hafta en fazla uc hafta gerilik olanlar ve saglikla kucagina almislar cok sukur ama benim gibi olan bi seni gordum ondan yazmak istedm cok fark var bu beni cok korkutuyo
Bende çok korkuyorum inan. Tek umudum Allahtan şu an

Allah buyuk bol dua edelim yapcak baska bisey yok esimin bi doktor arkadasi bebek oksojensiz kalmis ondan olabilir demis cok oyle vakalarla karsilasmis saglikli beslenip bol istirahat temiz hava onermis yapiyorum ama sorunum tam olarak olsijensizlik mi bilmiyorum insallah oyledir ikimznde gecici olur

Bol dua etmekten baska care yok herseyin hayirlisi ama oluduklarim bazi hikayerde 14 15 haftalik fl kisaligindan soz ediyordu yirmi hafta oncesi yani ne bileyim oyle bisey olsaydi onceden mutlaka cikardi diye dusunuyorum bununla avunuyorum

Bol dua etmekten baska care yok herseyin hayirlisi ama oluduklarim bazi hikayerde 14 15 haftalik fl kisaligindan soz ediyordu yirmi hafta oncesi yani ne bileyim oyle bisey olsaydi onceden mutlaka cikardi diye dusunuyorum bununla avunuyorum
Evet 20li haftalardan önce olusan sıkıntılar icin tehlikeli diyorlar. Mesela benim eşimin vücut tipi bu şekilde. Ben 1.65 boyundayım eşim 1.75 ama bacak boyumuz aynı. Onlarda govde uzun bacaklar kollar kısa ama dikkatli bakmayinca anlaşılmiyor. Benim de tek avuntum bu. Son haftalarımız artik insallah Allah yardim eder

Bizim durumumuz genellikle genetik benimde esiminde ailesinin boyu uzun yani down swndromu da olblr ya bu gerilik doguma kadar belki duzelir boyu uzar belki belli mi olur

Canim senin bebeginin oynamasi nasil bide benim karnim yaklasik iki aydir cok asagiya dusmus bu kol ve bacaklarin kisa olmasiyla ilgilimi acaba sende nasil bide benim bebek cok hareketli

Hareketli olmasi saglikli oldugunu gosterir insallah oyledir. Hergun kac kez arastirm yapip duruyorum genetik ve kromozam anormallikleri disinda annenin iyi beslenmemesi ,yuksek tansyon,enfenksyon gibi durumlar da gisme geriligi olabiliyo fl kisaligindan tut baska gelisimlerede etkisi oluyormus ve daha cok yirminci hafta sonrasi gosteriyormus kendini bu durum

X