Bebeğime bakıcı bulma sorunu

-Mihrimah

Hasbunallahi ve nimel vekil
Kayıtlı Üye
6 Aralık 2013
2.088
14.532
Selam kızlar ya canım çok sıkıldı sizlerle konuşmak istedim.ben 2 ay önce işe başladım bunun için bir kadınla anlaştım evimde çocuğuma bakması için kabul etti ve daha işe başlamadan beni kandırdı şehir dışına kızının evine gitti bir hafta kalıp gelecem dedi ama bir ay kaldı bende neyse sorun olmaz dedim anlayışla karşıladım.o süreçte bana kızının kv si rahatsız diye söyledi ama meğerse kendi tedavi görüyormuş bel fıtığı ve biyopsi olması lazım bunların hepsini benden sakladı.
Daha sonra sağlık bilgileri ile ilgili birşey yapmamı isteyince sayfasında gördüm ve sordum o zamana kadar bana hiç bir şey anlatmadı .neyse iş başı yaptı hafta da iki kere problem bir gün kendi hasta bir gün ablası hasta öbür gün kaymamakam öbür gün dilekçe falan tabi ben el mahkum yine komşu ihtiyacı var kalbini kırmayayım dedim.
Bir kaç yalanını da yakaladım.
Son olarak cuma günü bana artık evimde çocuğa gelip bakmayacağını söyledi .bende abla senle böyle anlaşmadık benim evimde bakarsan bak yoksa bırak dedim .bugün işe gitmedim.bir kaç gün izin aldım birini bulamazsam mecburen istifa edeceğim.
Ama bu kadın gerçekten çok yordu beni başta evimizde bakıyorken sonra eşim ve oğlum izin vermiyor deyip böyle yapması ben çok doldum gerçekten kızlar ya sebep olarak eşim le benim aramda ki problemi bahane etti .
Şuan elim kolum bağlı kafam karmakarışık çok doluyum benimle dertleşin olur mu kafam rahatlasın.borçlar var ev kira çalışmazsam geçinemiyoruz.çok Yoruldum ve bunaldım.sizce ben bebeği mi başka eve vermemekle haksız mıyım?
Kesinlikle başka eve göndermeye niyetim yok oğlum daha 14 aylık .sabah sabah onu o tatlı uykudan yatağından kaldırıp yabancı bir eve götürmek acımasızca geliyor .ayrıca hem para ödeyip hemde kadının peşinden koşmak da yordu beni gerçekten: ((

biz nasıl ofis bilgisayarını alıp evde çalışamıyorsak bakıcı da o çocuğu evine götüremez. baştan anlaşma bu. en başında kabul etmiş, etmeseymiş. sürekli sorun çıkaran biriymiş zaten yalanı da var nasıl güveneceksiniz ki? ihtiyacı varsa adam gibi çalışsın, hayır işi yapmıyosunuz sonuçta. eşe dosta haber salın, mutlaka bulunur biri.

biz nasıl ofis bilgisayarını alıp evde çalışamıyorsak bakıcı da o çocuğu evine götüremez. baştan anlaşma bu. en başında kabul etmiş, etmeseymiş. sürekli sorun çıkaran biriymiş zaten yalanı da var nasıl güveneceksiniz ki? ihtiyacı varsa adam gibi çalışsın, hayır işi yapmıyosunuz sonuçta. eşe dosta haber salın, mutlaka bulunur biri.
Aynen öyle canım komşularla falan konuşmuş kendi evimde rahat bakarim yemek falan yaparım demiş .göndereyim de bütün gün kendi evinin yemeği temizliği ni rahat rahat yapıp çocukla ilgilenme sin walla çok tuhaf insanlar artık kimseye güvenilmememsi gerektiği bir kere daha görmüş oldum

bu evimde bakayım lafına da sinir oluyorum.Hem evimin işini yapayım hem gezmemi yapayım arada da cocuk bakarım kafasındalar. Eğer imkanın varsa cocuğuna en iyisi kendin bakmak.Maalesef benim de bakıcı sorunum var.İşe başlamadan önce herşeyi yaparım ihityacım var dyorlar sonra da vay onu yapamam vay o saate gelemem.

Resmen size bana mecbur gözüyle bakmış. Ona neymiş eşinizle aranızda problemden??? Bi iş yerine girse patronların arasındakiler yüzünden işten mi çıkacakmış. Başkasına bakın. Olmadı en kötü ihtimal başkasını buluncaya kadar işten izin alın ya da çıkın.

bu evimde bakayım lafına da sinir oluyorum.Hem evimin işini yapayım hem gezmemi yapayım arada da cocuk bakarım kafasındalar. Eğer imkanın varsa cocuğuna en iyisi kendin bakmak.Maalesef benim de bakıcı sorunum var.İşe başlamadan önce herşeyi yaparım ihityacım var dyorlar sonra da vay onu yapamam vay o saate gelemem.
Allah yardımcımız olsun canım .iş olarak görmüyorlar mı anlamıyor um ki ben .ay sadece onlar olsa iyi .yok evime takmış kafayı bu ev güneş görmüyor deyip ev sahibine taşınan yokmu diye sormuş benim adıma ve benden habersiz ay patladım sabah sabah ya .yok ev çok gürültülü buradan taşın diyor bana sana ne be kadın çocuğa mi bakmaya geldin evime mi anlamadım :KK43:((

Resmen size bana mecbur gözüyle bakmış. Ona neymiş eşinizle aranızda problemden??? Bi iş yerine girse patronların arasındakiler yüzünden işten mi çıkacakmış. Başkasına bakın. Olmadı en kötü ihtimal başkasını buluncaya kadar işten izin alın ya da çıkın.
Şuan izin aldım başkasını arıyorum o kadar yeter dedim gerçekten ihtiyacı var diye çok yüz verdim ona ama haddini aştı .aynen öylr o benim problem im onu ilgilendirmiyor ki bahane aradı hanım efendi

Eşinin aldatma ve dayak huyları var kadın korkmuş olabilir adam yanında bir şey yaptıysa şiddet gösterdiyse

Eşinin aldatma ve dayak huyları var kadın korkmuş olabilir adam yanında bir şey yaptıysa şiddet gösterdiyse

olabilir ama bakamayacaksa bakamam desin. işe geç başlamış, devamlı izin istemiş sonra da kendi evimde bakayım demiş. tüm bunlar birleşince bakıcı haksız. durumun eşle alakası yok bence.

Maaşı mı az buldu acaba ? Ya da ona muhtaç olduğunuzu bılıyor el mahkum benı kabul edecekler diye mi düşünüyor ki ?hangi sehırdesınız üzüldüm.Herkese haber gonderın, arkadaşlarınızın bakıcılarına da tanıdık iş arayan vs vardır belki .allah yardımcınız olsun

olabilir ama bakamayacaksa bakamam desin. işe geç başlamış, devamlı izin istemiş sonra da kendi evimde bakayım demiş. tüm bunlar birleşince bakıcı haksız. durumun eşle alakası yok bence.
Hayır işi bırakma nedeni eşimle sorunlarımı gösterdi yazdıgı için dedim. Belki ortamdan etkilenip bırkamış istemiş olabilir doğal hakkı

Aynen öyle canım komşularla falan konuşmuş kendi evimde rahat bakarim yemek falan yaparım demiş .göndereyim de bütün gün kendi evinin yemeği temizliği ni rahat rahat yapıp çocukla ilgilenme sin walla çok tuhaf insanlar artık kimseye güvenilmememsi gerektiği bir kere daha görmüş oldum
Kesinlikle haklısınız.
Bu da bir iş ve karşılığını alıyor,hayrına bakmıyor yani kusura bakmasın.
Başka birini bulursunuz dilerim.
Yalan söylemeyecek,şartlarınıza uyup,bebeğinizi güvenerek emanet edebileceğiniz.

Yanında asla birşey yapmadı.tamam aldattı da yani her önüne gelene de saldırmıyor yani o kadar değil canım:) o zaten bahane arıyordu

Kendi evi ne yaaaa. okadar çok çocuk istismarı varkı bunun akrabaları komsuları gelecek eve kımdır nedır sapıkmıdır ayyaşmıdır... nefret edıyorum kendı evımde bakayım lafından
Aynen katılıyorum sana evimde keyif yapayım sen eşşek gibi çalış bana ver demek gibi birşey bu resmen .

Maaşı mı az buldu acaba ? Ya da ona muhtaç olduğunuzu bılıyor el mahkum benı kabul edecekler diye mi düşünüyor ki ?hangi sehırdesınız üzüldüm.Herkese haber gonderın, arkadaşlarınızın bakıcılarına da tanıdık iş arayan vs vardır belki .allah yardımcınız olsun
Sağol canım istanbul da haber saldım arıyorum bakalım bir kaç güne bulamazsam mecburen gidip istifa edeceğim

Anneanneme yardımcı ararken benzer şeyler yaşadık. Bu tip işler yapan kadınlar “benim ihtiyacım var, senin de paran var. Ben çalışıyormuş gibi geleyim, sen de sokaktan topladığın parayı bana ver” modundalar. Resmen dile gelip açık konuşsalar söyleyecekleri cümleler bunlar olur. Daha önce çalışmış ve görgülü birini bulabilirseniz sizin için çok güzel olur. O kadından hayır gelmez zira. Bir de ilk etapta resmî davranmanızı tavsiye ederim. Çekinmeli sizden.

Bu bakıcı milleti hep böyle.Daha aralarında bi tane doğru dürüst görmedim duymadım şimdiye kadar.Çünkü profesyonel olmayan çocuk büyütmüş herkesin soyunduğu bi iş olduğu için kaliteli bulmak çok zor.Ama kadının bu işi beceremeyeceği ta başından belliymiş.Keşke bu sürede başka bakıcı bulmakla geçirseydiniz vaktinizi.Ortada kalmışsınız 2 günde bakıcı bulmanız mucize olur.

X