BEBEĞIME KAH TEŞHISI

elifelifneva

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
30 Mayıs 2023
11
1
33
Hayırlı Sabahlar efendim. Bebeğim erkek 16 aylık ilk doğduğunda topuk kanından konjenital adrenal hiperplazi teşhisi konuldu birsürü testler yasadik bu sürece kadar.3 aylik kontrollerimizde bu sefer yine değerler yüksek çıktı Hidrokortizon ve filudrokortizon kullanıyoruz. Bu hastalığı tanıyan duyan bilen erkek cocuklarinda nasil bir etki yapiyor anlatabilirmi? İlaçları bulmamız çok zor oluyoe ve 60lı genkortu ssk karşılıyordu artık piyasadan kalkmış 30lu genkort satiliyor fakat ssk karsilamıyor 260tl fiyati var. Psikolojik olarak zorlanıyorum 2.bir hamileliğimde yine aynı hastalikla bebegim etkilenebilir ve gebeliğim sonlandirilabilirmiş nekadar kötü bir hastalık ki bu böyle ne yapıyor ?

Ilaclarini duzenli ve saatinde kullanirsaniz, doktor kontrollerini aksatmazsaniz, akranlarindan bir farki olmaz, hastalik donemlerinde ornegin atesi 38i gecerse genkortu 2 katina cikaracaksiniz, buna dikkat edin. Baslarda kabul etmesi zor ama inanin yillar gectikce alisiyorsunuz. 2. gebelikte ayni hastaligin olma riski var, o yuzden gebelik boyunca tedavi olacaksiniz, yani ilac veriyorlar sanirim

Benim oğlumda 5.5 aylık oldu.topuk kanında kah şüphesi çıktı endokrine yonlendirildik. Her ay düzenli olarak kan verip takip yaptırıyoruz.bizde
17 -hidroprigesteron yüksek çıkıyor.ilk 17 idi şimdi 5'e kadar düştü.doktorumuz 2 nin altında olması gerek dedi son testi de yaptık bekliyoruz.Bu arada kortizolda şuan 3.98.hangi durumda ilaç başlanıyor acaba

X