Bebeğimi kaybettim

Çünkü bunu yaşamalıydık arkadaşım… Bu sınavı yaşicaktık yazılmıştı bir kere. Bazen düşünüyorum da 8. Haftada düşseydi onları tanımicaktık bile Ayça’cım.. o güzel yüzlerini bilmicektik. Sonu nasıl biterse bitsin onların annesi olma şerefine sahibiz.. Biz güzel meleklerin annesiyiz ❤️
Aynen canım hep diyorum iyi ki beni seçtin annen olmam için canım yavrum

Merhaba geçmiş olsun, 10 Ay önce 6 aylık hamile iken korona virüsüne yakalandım. Evde fenalaşınca hastaneye kaldırıldım yaklaşık 5 gün sonra bebeğimin hareket etmediğini doktorlarıma söyledim. Bu arada ben korona iken eşim de bana refakatçı olarak aynı yerde gözetim altında idik. Kadın doğum doktoru geldiğinde covid aşılarımın olmadığını söylediğim de bana çok kızmıştı neden yaptırmadın diye çok azarladı. Neyse 2-3 doktor kontrolünden sonra bebeğim dayanamayıp kalbi durmuştu. Kalbi duralı 2 gün olmuştu. Ben hiç bir şey hissetmemiştim doktorlar adeta şaşırmıştı. Suyun gelmiş senin doğum sancıların olması gerekiyor dediler. Ama kovid den o kadar ağrı kesici serum parol içtiğimden doğum sancılarımı dahi hiddetmiyordum. Bizi gözetim altından kadın doğum odasına aldılar ve suni cancı ile doğum yapmam gerekiyordu hemşire geldi suni sancı hapları yerleştirdi. Yaklaşık 7 saat doğum sancısı çektikten sonra 6 aylık bebeğimi ölü olarak doğurdum. korona olduğumuz için hiç kimse yanımıza yaklaşmıyordu. Vebalı gibi çocuk doğarsa haber verin diyorlardı. Doğumumu hiç bir tecrubesi olmayan eşim gerçekleştirmişti ben Kızımıza bakamamıştım ama eşim gördü. Elleri ayakları yüzü çok güzeldi demesinden başka bir daha konuşmadı eşim ölmüş bebeğimizin hakkında. Sizler kadar çok zor günler geçirdik. Düşükten sonra yaklaşık 80 gün sonra tekrardan hamile kaldım. Hem kadın doğum doktorum ve hem riskli gebelik perinatoloji doktoru(ikili testi orta risk grubunda çıktığından dolayu perinatolojiye yönlendirildim) aşılarını kesinlikle olmam gerektiğini söyledi şu an 7 ayımdayım. kovid geçirdikten 1 ay sonra biontech aşısı oldum hamileliğimin 4 haftasında yani 1 ay sonra tekrardan aşı oldum ve 3 ay dolduktan sonra tekrardan aşı oldum toplamda 3 aşım var biontech. şu anda 7 aylık allah nasip ederse sağlıklı bir şekilde bekliyoruz. herşey şu anda güzel gidiyor allahın izni ile. Allah nasip ederse adet günlerinizi yumuarlama gününüzü takip edin tekrardan hamile kalırsınız. Allah kimseye taşıyamayacağı yük vermez. Çeken bilir acıyı hisseden bilir. Başkaları sadece geçmiş olsun. Sabredin kendinizi suçlu hissetmeyin herşey allahtan. Sizi bilmem ama ben bebeğimin ölümünü hep hayra yoruyorum belki doğsa idi daha büyük sorunlar ile karşılaşacaktı. Bizim hayır gördüklerimizde şer şer gördüklermizde hayır vardır. Sizin için allahtan dileğim tekrardan eski acılarınızı unutturacak bir erkek bebeğe gebe kalmanız. Dediğim gibi kendinizi suçlu hissetmeyin Heleki müdahale edemediğimiz şeylere hiö ama hiç kendinizi suçlamayın. Sağlıcakla kalın.
Başınız sağolsun çok üzüldüm. Acaba kan sulandırıcı iğne kullanmismiydiniz

Ayakları o kadar güzeldi ki bebeğimin öpemeden gitti.
Şu cümlenin acısı ve içinde kalmışlığı mahfetti beni. Son tekmeleri, veda mı etti diye düşünmen. Allah sabır versin. Benim bebeğim de gebelik şekerinden dolayı 2 hafta ilerde. Diyet yapıyorum ve insülin vuruluyorum ama dün doktor 28. haftada olmama rağmen bebek 30. haftada dedi ve şimdiden 1.6 kg, ona iyi bakamazsam kaybedersem diye ödüm patlıyorum. Hareketlerini hissetmezsem hemen yüreğim ağzıma geliyor, o benim içimde yaşama tutunmaya çalışırken ben ona kötü bakmaktan, şeker yüzünden kaybetmekten korkuyorum (Herşey Allah' tan tabii, nasipte varsa, ömrü var ise alırız kucağımıza inşallah sağlıkla ama insan kendisini suçlamadan da edemiyor). Allah kimseyi bu durumlara sokmasın, herkese sağlıklı bir gebelik doğum ve bebek nasip etsin inşallah.

03.02.2022 regaip kandilinde sezeryan doğum yapıp bebeğimi kaybettim.
Aslında bebeğim 28.haftaya kadar gayet sağlıklıydı hamileliğim çok güzel ilerliyordu.28.haftada rutin kontrole gittiğimizde doktorum bebeğimin kalbinde sol kapakçıkta büyüme gördü ve anlam veremedi.En son 2 hafta önce geldiğimizde herhangi bir problem yoktu. Doktorumda şaşkındı,bizde. Hemen 22.haftada gittiğim perinatoloji doktoruna gittik, o da aynı şeyi söyledi ve kalbinde ritim bozukluğu da vardı aynı zamanda.Geçen hafta grip atlattığımı söyleyince belki de ‘sende vardır kalbinde bir ritim bozukluğu bebeğinde ondan etkilenmiştir hemen bi doktora görün eğer sende bir sıkıntı yoksa çocuk kardiyolojisine görün’dedi. Hemen randevu aldık gittik ve ilk defa bende bi sıkıntı olsun diye dua ettim çünkü sıkıntı bendeyse bir ilaçla halledilebilirmiş.Bende çıkmayınca çocuk Kardiyolojisine gittik. Doktor baya bi inceledi ilk defa gördüğüm bir bulgu ben bunu bir araştırim dedi. Aynı zamanda perinatoloji uzmanıda bu durumu araştırıyordu. Yani herkes böyle bir durumla ilk defa karşılaşıyordu. Dünyam başıma yıkıldı oğlumu dört gözle beklerken bu durumla karşılaşmak hemde 7 aylık bir bebekte ne olduğu bilinmeyen bi durumla karşılaşmak çok tedirgin edici ve üzücüydü. Yüzmüş yüzmüş kuyruğuna gelmiştik ve doktorların hepsi resmen ayağa kalkmıştı ve en sonunda kalbe nerden geldiği nerden çıktığı belli olmayan bir damarın gereksiz yere kan pompaladığı teşhisi kondu ve bu ilerleyen dönemde kalp yetmezliğine yol açabilirdi yani durum riskliydi ama biz eşimle bunu asla kabul etmek istemedik.Bizim oğlumuz sağlıkla gelecekti sağlıkla gelmese de iyileşecekti. Doktorlar birbiriyle bağlantı kurmaya başladılar hepsi bizim için en iyisini planlıyordu ve perinatoloji doktorumuz Ankara’da doğum yapmamızı önerdi orda çok iyi bir kalp ve damar cerrahisi olduğunu ve doğum yapılması gereken hastanenin tam teşekküllü olması gerektiğini söyledi. Toparlanıp Ankara’ya gittik 30.haftamızda orda da kardiyoloji doktoru baktı ve bebeğimin doğar doğmaz anju olabileceğini söyledi.Ve beni doğum yaptıracak olan doktoruma yönlendirdi o da perinatoloji bölümündeydi. Doktor suyumun fazla olduğunu bebeğin iri olduğunu söyledi ve buralarda olun her an hersey olabilir dedi. Çok korkuyoduk bütün doktorlar tedirgindi ve çok riskli bir durumla karşı karşıyaydık. Mersin’e geri döndük burda son işlerimizi toparladık.Her ihtimale karşı akçiğer geliştirici iğne vurulduk.Bu arada sık sık bebeğimin kalbini kontrol ettiriyorduk herhangi bir sıkıntı yoktu derken 33+4 te akciğerde bir kan görüldü.Kan kalbe o kadar çok pompa yapmıştı ki akciğere sıçramıştı.Sadece kalp değildi artık sıkıntı daha da büyümüştü. Hemen Mersin’deki doktorum Ankara’daki doktorlarla görüştü anlattı durumu doktorlar benimle görüştüler ve hemen gel dediler. Ertesi gün hemen yola çıktık (03.02.2022 de saat 10 )
Akşam üzeri 4 buçuk gibi geldik hemen perinatoloji uzmanının yanına gittik.O gün bebeğim çok hareketliydi.Mersin’den Ankara’ya gidene kadar hiç durmamıştı. Acaba bana bişey mi demek istemişti. Yada rahat mı değildi hep soruyorum bunu kendime
Doktorumda çok hareketli olduğunu farketti ve beni hastaneye yatırdı süreklı nts yle hareketlerini kontrol ediyorlardı hemşireler. Yanıma eşimi bile almamışlardı koronadan dolayı yalnızdım. Çok korkuyordum.Çok acıkmıştım ama doktorum aç bırakın demiş hemşirelere. Annemi bile getirmemiştik yanımda çünkü doğumun bu kadar erken olabilecegını düşünmemiştik.O gün regaip kandiliydi hava buz gibiydi ve ben o hastane odasında bebeğimle başbaşa bir yandan nts nin sesi bir yandan bebeğimin tekmeleri hüngür hüngür ağlayarak dua ediyordum.Derken hemşire içeri girdi saat 21:30 civarı sizi doğuma alıcaz dedi.Nasıl yani diyebildim ben daha bugün gelmiştim biz tedbir amaçlı yatıyorduk çok ani olmuştu. Bebeğimin çok hareketli olması meğersem iyi değilmiş NTS kayıtları da onun iyi olmadığını gösteriyormuş derken hemen eşimi aradım ağlaya ağlaya.O arada beni hazırlıyorlardı.Eşim geldi elimi tuttu sıkıca ve beni doğumhaneye kadar uğurladı.Hüngür hüngür ağlıyordum.Çok korkuyordum 33+5 tik daha. Tamam 2 hafta önden gidiyorduk ama hiç hazır değildim.Ve bebeğimin sıkıntıları vardı ameliyata girecekti belki derken o kadar stresliydim ki anlatamam. Ameliyat masasında etrafım kalabalık hem bebek için hem benim için. Spiral anestezi yapıldı ve kendimi kastığım için iğne çok zor yapıldı. Yarım saat 40 dk yı bulmuştur belki de.O Arada bebeğim son tekmelerini atıyormuş ama haberim yokmuş.Resmen bana veda etmiş benim oğlum. O son tekmesini hiç unutmicam.
Derken iğne vurulmasıyla bebeğimin doğması bir oldu ağlamaya çalıştı ağlayamadı bebeğim sadece minicik bi ses çıkardı. O ses hiç gitmiyor kulağımdan. Yukardaki ışıklardan yansımasını gördüm çok güzel bi bebekti canım oğlum benim.Ağlamayınca hocam niye ağlamadı dedim ama ses çıkarmadı kimse.Sonra yan tarafa aldılar bi panikle ve oğluma gözlerimin önünde kalp masajı yaptılar. Ayakları o kadar güzeldi ki bebeğimin öpemeden gitti. Yoğun bakıma aldılar sadece 2 saat yaşamış ve gitti meleğim 😔 Nasıl dayanıcam bilmiyorum
Sebebi bilinmiyor genetik araştırılıyor. Benim aklımda bir sürü soru işareti var hamileyken 2 tane biontech oldum açana ondan mı diye bile aklıma geldi.26.haftamda çok fena grip oldum test oldum negatif çıktı ama acaba o an corona mıydım. Kafamda bir sürü soru işaretiyle gitti bebeğim 😔
Benzer durumu yaşayan var mı
Canım benim başın sagolsun rabbim geride kalan siz sevdiklerine sabir versin inşallah zor ve bende yaşadım 19 Kasım 2022 de 1500 kg bir oglum oldu 33 haftalik idi 26 gün kuvezde kaldı ve o süreçte de okadar hareketli idi anlatamam hemşireler bu cok edepsiz anasi işin cok demislerdi 26.günün sonunda eve çıktık bir carsamba günü sonrasında tam bir hafta sonra yine çarşamba günü oglumu yatağında buz gibi buldum ve ölüm deil aklima gelen üşümüş diye nefesimle ısıtmaya çalıştım sonra ambulans geldi götürdü ama malesef 30 gün oldu cennet kuşumu topraga koyali dayanilmiyor zor ama rabbimin vardir bi bildiği diyoruz inşallah en yakın zamanda tekrar bir evlat sahibi olmak istiyorum

Canım benim başın sagolsun rabbim geride kalan siz sevdiklerine sabir versin inşallah zor ve bende yaşadım 19 Kasım 2022 de 1500 kg bir oglum oldu 33 haftalik idi 26 gün kuvezde kaldı ve o süreçte de okadar hareketli idi anlatamam hemşireler bu cok edepsiz anasi işin cok demislerdi 26.günün sonunda eve çıktık bir carsamba günü sonrasında tam bir hafta sonra yine çarşamba günü oglumu yatağında buz gibi buldum ve ölüm deil aklima gelen üşümüş diye nefesimle ısıtmaya çalıştım sonra ambulans geldi götürdü ama malesef 30 gün oldu cennet kuşumu topraga koyali dayanilmiyor zor ama rabbimin vardir bi bildiği diyoruz inşallah en yakın zamanda tekrar bir evlat sahibi olmak istiyorum
Allah sabır versin Rabbim acının tekrarını yaşatmadın tekrar yüzünü güldürsün ömürlü sağlıklı nasip etsin

X