Premature Bebekler Bebeğimin başı yamuk olduuuu yardım...

37 haftadan önce gerçekleşen doğumlar prematüre doğum olarak adlandırılır. Bu haftadan önce doğan bebeklere de prematüre bebek denir.

Deniz hanım merhaba, acaba bebeğinizin başı düzeldi mi? Bilgi verirseniz çok sevinirim. Benim kızımda 2 yaşında. Tam anlamıyla düzelmedi. Çok üzülüyorum. İnşallah düzelmiştir.

merak etmeyin kızlar büyüdükçe düzeliyor.benim oğlum bebekken hep düz yatardı ne sağ ne sol sadace düz .kafasının arkası tamamen düzleşmşiti büyüdükçe düzeldi
İzabella hanım, kaç yaşında düzeldi acaba başı. Benim kızımda 2 yaşında. Epey düzeldi ama tam anlamıyla değil. Çok üzülüyorum. Bilgi verirseniz çok sevinirim.

Merhaba. Kaskla alakalı yazılanları okurken sizin yazınıza denk geldim cok eski bi yazı ama belki görürsünüz . Suan aynı durum bızde var yatma pozisyonundan dolayı şekil bozukluğumuz var Kask önerildi ama ben nıraz korkuyorum takmaya beyın gelişimi engellenir mi yada kask takma esnasında sütur kapanırsa gibi gibi sizin surecınız nasıldı

Merhaba, benim de oğlum kask takmıştı. İyiki de taktı. Çocuk doktorları genelde büyükçe kafa şekli düzelir dese de maalesef bu her çocuk için geçerli değil. Kask taktırdıktan sadece 1 ay sonra müthiş bir ilerleme kaydettik. İleride pişman olmaktansa yaşı henüz küçükken kesinlikle tavsiye ederim. Bebeğiniz kaskı farketmeyecek bile. Korkulacak hiçbir şey yok, kaskın materyalı sert değil, yani bebeğinizin canını yakmayacak, baskı bile uygulamayacağı için beyin gelişimi etkilenmez. Aksine kafa şekli yamuk bir şekilde büyümeye devam ederse beyin etkilenebilir.

Kiziniz su an nasil?bende ayni haftada dogum yaptim kafasi biraz yamuk da duzeliyo mu merak ettim,ayni dertten muzdaribim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…