Bebek Beslenmesi Bebeğimin beslenmesini doğru buluyormusunuz? Kolay kahvaltı tarifleri, lütfen bir bakın anneler

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Askhikayemm99

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ocak 2020
103
55
33
Arkadaşlar 10 aylık bebeğimin gıda listesini yazmak istiyorum ve yorumlarınızı bekliyorum, bebegim biraz zayif yaşina göre acaba gıdasında yanlış mı yapıyorum? Bir kaç kolay ve hızlı tarif özelikle kahvaltı için önerilerinizi bekliyorum.

7:00 ile 8 arasi: Anne sütü
9:00-9:30 bebe bisküvi, biberon süt ve meyve püreleri

11:00-12:00: 50ml bebek sütü veya anne sütü

14:00-17: sebze,et,tavuk çorbalar, ve meyve püresi,ekmek

18:00-19: sütlü puding, sütlaç veya meyve püresi

20:00-21:00: bebek biberon süt en fazla 60ml içiyor malesef

Uyumaya giderken anne sütü

10 aylık bebek için yeterli biz beslenme düzeni var.

Kahvaltı için pancake, omlet gibi seçenekleri düşünebilirsiniz.

Mesela avokado, rendelenmiş ceviz, yumurta sarısı ve peynir altı suyuyla hazırlanmış bir pancake hem besleyici hem doyurucu olur. Bu arada blw türkiye sayfasında çok güzel tarifler ve öneriler bulabilirsiniz.

Diğer taraftan bebeğinizin kilosuna takılmayın. Oğlum 1 yaşında 12 kiloydu, kızım ise 22 aylık, daha yeni 10 kilo oldu. İkisi de iştahlı çocuklar, güzel yerler ama durum bu :) Kilo olayı biraz da metabolizma işi.

Arkadaşlar 10 aylık bebeğimin gıda listesini yazmak istiyorum ve yorumlarınızı bekliyorum, bebegim biraz zayif yaşina göre acaba gıdasında yanlış mı yapıyorum? Bir kaç kolay ve hızlı tarif özelikle kahvaltı için önerilerinizi bekliyorum.

7:00 ile 8 arasi: Anne sütü
9:00-9:30 bebe bisküvi, biberon süt ve meyve püreleri

11:00-12:00: 50ml bebek sütü veya anne sütü

14:00-17: sebze,et,tavuk çorbalar, ve meyve püresi,ekmek

18:00-19: sütlü puding, sütlaç veya meyve püresi

20:00-21:00: bebek biberon süt en fazla 60ml içiyor malesef

Uyumaya giderken anne sütü
Benim kuzular şuan 20 aylıklar ama oldum olası asla.kahvalti sevmediler özellikle kızım.gunde 2 öğün besleniyorlar fazla öğün de denedim yemiyorlar.aralarda meyve kaju badem vs veriyorum.......kahvalti bende çok skntiliyim.onerileriniz varsa alabilirim

Bebeklerin kahvaltida yumurta yemesi cok guzel bir sey tabii ama cogumuz bu konuda sikinti yasiyoruz ☹️ yumurta isini biraz cesitlendirmek gerekiyor, pancake, yumurtali ekmek (tercihen siyez, karabugday gibi saglikli seceneklerle) gibi alternatiflerle cozmeye calisiyorum ben.
10 aylikken benim kizim kahvaltida sadece labne peynir yerdi, aylarca kahroldum resmen bir sey yemiyor diye. Emen cocuk sivi beslenmeye aliskin oldugundan kati gidayla iliski kurmasi daha zor oluyormus, ne zaman emzirme azaldi (bunu da cok buyuk cabayla gerceklestirdim, memeye bagimliydi resmen) o donem normal yemeklerle arasi duzelmeye basladi. Bu 13-14 aylik oldugu doneme denk geliyor.
Sizin simdilik yeme duzeniniz iyi gorunuyor, en azindan ogle yemeginde guzel bir sey yakalamissiniz. Emzirme, formul mamayi azaltmaya baslarsiniz 1 yasindan sonra, ama bebege caktirmadan 🙈 cunku caktiklarinda panige kapilip daha cok talep edebilirler. Caktirmamak nasil olacak derseniz, oncelikle sizin bile kafanizda kurgulamamaniz lazim, resmen anliyor ufakliklar 😃 gun icinde daha cok oyin, aktivite, park gibi onu mesgul edecek etkinliklerle vakit gecirince memeyi unutmaya basliyor, sonra aliskanliga donusuyor. Mesela sadece uyaninca ve ogle yemeginden sonra emzirme yapinca o da buna ayak uydurur bir sure sonra. Tabii bu taktikler gercekten cok duzenli bir hayati olan ebeveynin uygulayabilecegi seyler. Biz cok iyi giderken Haziran ayinda gezilerimize basladik, evden uzak kaldik ve her sey basa dondu neredeyse. O kadar cok emek vermistim ki simdi oturup aglasam hakkim var 😑 Danismanlik almistim uyku rutini ve yemek icin. Simdi evimize donduk ve en az 1 ay bir yere gitmeyecegim tekrar duzene girmek icin.
Kolay gelsin 🍀

X