Bebegimin hareketleri yavaşladi

Ceyynn

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
27 Aralık 2015
34
3
34
Merhabalar arkadaslar 27 hafta 5 gunluk hamileyim yani 28 haftanin icndeyim bebegim iki gundur fazla oynamiyor oynuyor ama cok hafif oyle eskisi gibi siddetli deil bide aşagidan mesaneme vuruyor sanki cok dikkatli odaklandigim zaman hiseediyorm okadar hafif.yeri daraliyor diyemi boyle acaba. daha once boyle deildi bu sizce normalmi ?

Birde bu haftalarda 2 saatte 10 hareket felan saymam gerekiyormus ya cok tedirginim

benim kızımın da eskiye nazaran hareketleri azalıyodu bazen
yan yatıp biraz bekleyin, çikolata yiyin
ya da ne seviyosa, earl grey çay içince benim kızım amuda kalkıyodu içerde
hala çıldırıyo çay diye :)

Ben bunu kendimde gözlemliyorum. Haftaya doktor randevum var ve soracağım inşaallah.. Bi kaç gün çok sakin sonra hemen ardından üst üste bi kaç gün çok hareketli bebeğim.. Cevapları merakla bekliyorum..

Hayırlı olsun, sağlıkla kucağınıza alırsınız umarım.
Bazen bebek döndüğü zaman, karnınızdaki şekline göre hareketleri daha çok ya da az hissedilebiliyor. Hamileliğim boyunca oldu böyle dönemler, sırtını döndüğü zaman az hissederdim, yüzünü döndüğü zaman karnımda oluşan Meksika dalgalarının ardı arkası kesilmezdi. Ama elbette bu tip değişiklikleri muhakkak doktora bildirmek, bir kontrol ettirmek gerekiyor öncelikle.

Bende 30 haftalık hamileyim bizde de yavaslama var 3 saat hissedememistim cok korkmustum cikolata yiyince hareket etmisti ..bebegin kilosu arttikca hareket alani daralir sebep bu olabilir..

O hafta bende öyle olmuştu ama ne zaman ki 28. Haftamın ortasına geldim o gün bu gündür durmuyo meleğim heleki geceleri soltarafıma yattığım an başlıyor. Ama yinede için rahat etsin diye bir doktora görün bence mesaneye vurmalar ilerki haftalar daha çok artıyor vurdugunda sanki çıkacakmış gibi hissediyorum ayaklarını yüksek bir yere dayak biraz dinlen geçer

Ara ara olur yavaşlamalar. Ben de korkuyla doktora gittim ama bir sıkıntı yoktu. Yolculuk, yorgunluktan da olabilir. Sanırım tüm bebeklerde dönem dönem yavaşlamalar oluyor. İçiniz rahatlasin istiyorsanız doktora gidin ama ben inanıyorum ki hiçbir sorun yoktur.

ben de bazen saatlerce hareket etmiyormus gibi geliyor. ama durup vücudumu dinlediğimde hissediyorum. aslında hareket ediyorlar ama biz dikkat etmiyoruz tam olarak sanırım. bunun dısında uyku dönemleri de oluyor bebeklerin. o sıralarda dahareket etmiyorlar

uyuyordur :emir_bebek::KK45:
benim oglumda cok az hareket ederdi,hatta cok acillere kendimi attigimi bilirim bisey mi oldu diye..
hepsinde horul horul uyudugu ortaya cikti.
karnimi hemsireler sallardi uyansin diye,sipa bana misin demezdi:KK53:

benım 2 gun hafıf oynar sonraki gun ise hop hop zıplardı..

panık yapmayın.. cılız bacakları yoruluyordur belkı :)

hıç hıssetmezsenız bıkaç tavsıye vermış arakdaşlar onları uygular,drunuza danışırsınız..

Ben bunu kendimde gözlemliyorum. Haftaya doktor randevum var ve soracağım inşaallah.. Bi kaç gün çok sakin sonra hemen ardından üst üste bi kaç gün çok hareketli bebeğim.. Cevapları merakla bekliyorum..
Merabalar ayni seyi bende yaşadım endişe edecek bir durum yok zamanla daha yavaş hareket ediyorlar ama yinede doktorunuza danışın

Sırtini karniniza dönmüştür hareket ediyordur ama hissedemiyorsunuzdur. Isterseniz yarin bi dra gidin içiniz rahatlar stres yapmayin yavrunuz hisseder

Merhabalar arkadaslar 27 hafta 5 gunluk hamileyim yani 28 haftanin icndeyim bebegim iki gundur fazla oynamiyor oynuyor ama cok hafif oyle eskisi gibi siddetli deil bide aşagidan mesaneme vuruyor sanki cok dikkatli odaklandigim zaman hiseediyorm okadar hafif.yeri daraliyor diyemi boyle acaba. daha once boyle deildi bu sizce normalmi ?
28-32 haftalar arasi benimde öyleydi 1-2 kere bile hissettiyim oluyordi oturup aglamişligim bile var.gecicibir durum ve bence normal 36dan itibaren bak sen nasil taklaıar atical :KK66:

X