Bebeğimin kakasından kan geliyor..

gulbug54

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
26 Şubat 2024
6
2
30
Öncelikle herkese merhabalar hanımlar..
3 aylık bebegim var ve yaklaşık 1.5 aydır kakasindan kan geliyor başlarda toplu iğne ucu kadardı sonra bu miktar fazlasıyla arttı kaka ve kan karışık geliyor bununla ilgili doktora çıktım makatta catlak çıktı tedavi edildi makatta catlak iyileşti cok sukur ama kan hala gelmeye devam ediyirlar sonraki asama bağırsak ultrasonu çektiler 2 kere temiz çıktı dışkidan örnek aldılar oda temiz çıktı sonra doktor sintigrafi filmi çektirmeye yönlendirdi divertikülden suphelendi çok şükür ki oda temiz çıktı en son aşama olarak diyet verdi inek sutu protein alerjisi ihtimali üzerinde durmaya karar verdi diyete başladım bugün 4.gunum hayatımdan süt, et ürünleri, paketli gıdalar v.s tetikleyici herseyi çıkardım zaten bir liste var ona uyuyorum bugün 4. Gün ve hala kan geliyor doktor 3 hafta diyet uygulayacağız dedi. Bu tarz birseyle karşılaşan oldumu olduysada nasılsın sonuçlandı nasıl yol izlediniz tecrübelerinizi benimle paylaşmanızı çok rica ederim çok üzgünüm rabbim herkesin evladına sağlık sıhhat versin..

Konu ile ilgili bir bilgim yok, Rabbim şifa versin inşallah üzüldüm bebişe🌸

Sutunuze alerjisi olabilir mi bi doktora goturun isterseniz. Sizin diyet yapmaniz gerekebilir ya da o minvalde yonlendirirler cok gecmis olsun

3 aylık bebegim var ve yaklaşık 1.5 aydır kakasindan kan geliyor başlarda toplu iğne ucu kadardı sonra bu miktar fazlasıyla arttı kaka ve kan karışık geliyor bununla ilgili doktora çıktım makatta catlak çıktı tedavi edildi makatta catlak iyileşti cok sukur ama kan hala gelmeye devam ediyirlar sonraki asama bağırsak ultrasonu çektiler 2 kere temiz çıktı dışkidan örnek aldılar oda temiz çıktı sonra doktor sintigrafi filmi çektirmeye yönlendirdi divertikülden suphelendi çok şükür ki oda temiz çıktı en son aşama olarak diyet verdi inek sutu protein alerjisi ihtimali üzerinde durmaya karar verdi diyete başladım bugün 4.gunum hayatımdan süt, et ürünleri, paketli gıdalar v.s tetikleyici herseyi çıkardım zaten bir liste var ona uyuyorum bugün 4. Gün ve hala kan geliyor doktor 3 hafta diyet uygulayacağız dedi. Bu tarz birseyle karşılaşan oldumu olduysada nasılsın sonuçlandı nasıl yol izlediniz tecrübelerinizi benimle paylaşmanızı çok rica ederim çok üzgünüm rabbim herkesin evladına sağlık sıhhat versin..
Besin alerjisidir büyük ihtimalle. Gastroentreoloji ya da alerji doktoruyla ilerlemenizi öneririm.

3 aylık bebegim var ve yaklaşık 1.5 aydır kakasindan kan geliyor başlarda toplu iğne ucu kadardı sonra bu miktar fazlasıyla arttı kaka ve kan karışık geliyor bununla ilgili doktora çıktım makatta catlak çıktı tedavi edildi makatta catlak iyileşti cok sukur ama kan hala gelmeye devam ediyirlar sonraki asama bağırsak ultrasonu çektiler 2 kere temiz çıktı dışkidan örnek aldılar oda temiz çıktı sonra doktor sintigrafi filmi çektirmeye yönlendirdi divertikülden suphelendi çok şükür ki oda temiz çıktı en son aşama olarak diyet verdi inek sutu protein alerjisi ihtimali üzerinde durmaya karar verdi diyete başladım bugün 4.gunum hayatımdan süt, et ürünleri, paketli gıdalar v.s tetikleyici herseyi çıkardım zaten bir liste var ona uyuyorum bugün 4. Gün ve hala kan geliyor doktor 3 hafta diyet uygulayacağız dedi. Bu tarz birseyle karşılaşan oldurmu olduysada nasılsın sonuçlandı nasıl yol izlediniz tecrübelerinizi benimle paylaşmanızı çok rica ederim çok üzgünüm rabbim herkesin evladına sağlık sıhhat versin..
Kızkardeşimin bebeği 4 aylık. 2 aya yakındır kanlı kakası vardı.Süt ürünleri, kuruyemiş, yumurta,et diyetine başladı. 10 gün kadardır kan yokmuş.Internette süt alerjisi olanlar için yemek tarifleri falan var ona bakın isterseniz

Kızkardeşimin bebeği 4 aylık. 2 aya yakındır kanlı kakası vardı.Süt ürünleri, kuruyemiş, yumurta,et diyetine başladı. 10 gün kadardır kan yokmuş.Internette süt alerjisi olanlar için yemek tarifleri falan var ona bakın isterseniz
Merhaba.kardesiniz diyetin kaçınci günü kan gormemeye başlamamış birde aralıkları geliyormuş kan ogrenebilirmisiniz çok rica etsem..

Merhaba.kardesiniz diyetin kaçınci günü kan gormemeye başlamamış birde aralıkları geliyormuş kan ogrenebilirmisiniz çok rica etsem..
Diyet öncesi her kaka da kan vardı,diyete başladığında ilk iki gün az az olmuş, sonra kesilmiş. Ama çok sıkı diyet yapıyor

Benim bebekte de bir hafta önce kan geldi. Direkt alerji olduğunu düşündüm çünkü pişik geçmeyen burun hırıltısi da vardı. Hemen kesince süt ürünlerini tamamen kan gitti. Ama mukuslu kaka devam ediyor. Muhtemelen yumurta , et ve kuruyemisre yapıyor. Doktor kesme dedi onları. Alerji uzmanına randevu bulamıyorum bulsam onunla ilerliyecegim . Sizde mutlaka bir alerji uzmanına görünün. Süt alerjisi olmadığını düşünüp iki gün önce azıcık tereyağlı yumurta yedim sonra yine kocaman pişik oldu

Şuan diyetteyim randevum var ayın 12 sinde ama hiç birsey değişmedi sadece sebze , Haşlanmış patates vede Badem kayısı salata yiyorum gastroenteroloji doktoruna ilerledik immonoljide birsey çıkmayınca tekrar bir immonolji uzmanına aldık bakalım bu sabah yine baya geldi diyetin 8. Gunundeyim değişken birsey yok bizde

Bizde de aynı sorun var. Bir çok besin grubunu kesmeme rağmen kakada kan devam ediyor. Tek belirti bu başka şey yok. Gaita tahlilinde gizli kan ve eser miktarda reduktan madde çıktı. Çocuk gastroenterolojiye götüreceğiz. Aynı durumu yaşayan var mı?

Bizde de aynı sorun var. Bir çok besin grubunu kesmeme rağmen kakada kan devam ediyor. Tek belirti bu başka şey yok. Gaita tahlilinde gizli kan ve eser miktarda reduktan madde çıktı. Çocuk gastroenterolojiye götüreceğiz. Aynı durumu yaşayan var mı?
Merhabalar öncelikle cokmgecmis olsun çok şükürler olsunki 20 gun civarı olmuştur kesildi elhamdülillah şuanda kesildi çok şükür rektoskopi yapılması noktasına gelmiştik neredeyse 1.5 ayı geçmiştir diyet uygulama süt ürünleri yumurta paketli gıdalar üzerinde duruyor doktorlar ama benim tahminim yürekten ziyade makat kısmında çok sık kaka yaptığı için iç kısımda bir catlak veya bir tahriş olduğu düşüncesindeyim tabiki bu bir olasılık rabbim dualarımızı kabul etti Bu süreç can sıkıcı olsada sabırlı olmak baya önemliymiş bunu farkettik rabbim sizlere acil şifalar nasip eylesin inşAllah..

Merhabalar aynı sorunlar bizde var şu an . Ne yaptınız acaba
Merhabalar öncelikle cokmgecmis olsun çok şükürler olsunki 20 gun civarı olmuştur kesildi elhamdülillah şuanda kesildi çok şükür rektoskopi yapılması noktasına gelmiştik neredeyse 1.5 ayı geçmiştir diyet uygulama süt ürünleri yumurta paketli gıdalar üzerinde duruyor doktorlar ama benim tahminim yürekten ziyade makat kısmında çok sık kaka yaptığı için iç kısımda bir catlak veya bir tahriş olduğu düşüncesindeyim tabiki bu bir olasılık rabbim dualarımızı kabul etti Bu süreç can sıkıcı olsada sabırlı olmak baya önemliymiş bunu farkettik rabbim sizlere acil şifalar nasip eylesin inşAllah..

X