Bebeğimin kalbi durdu

Merhaba konumuz benzer yazmak istedim. Bende 23 haftalık etken doğumla ikiz kizlarimi kaybettim Aralık 2020 de. 5 ay sonra yeniden hamile.kaldim 9 haftalık kalbi durdu kürtaj oldum 2 ay oldu. Hafif pıhtılaşma çıktı yeniden hamile kalmak istiyorum. Siz ne yaptınız sanırım hamilesiniz çok sevindim bı sorun var mı hamileliğiniz de? Ben çok korkuyorum aynı şeyleri yasamaktan :KK43:

Merhaba konumuz benzer yazmak istedim. Bende 23 haftalık etken doğumla ikiz kizlarimi kaybettim Aralık 2020 de. 5 ay sonra yeniden hamile.kaldim 9 haftalık kalbi durdu kürtaj oldum 2 ay oldu. Hafif pıhtılaşma çıktı yeniden hamile kalmak istiyorum. Siz ne yaptınız sanırım hamilesiniz çok sevindim bı sorun var mı hamileliğiniz de? Ben çok korkuyorum aynı şeyleri yasamaktan :KK43:
Çok üzüldüm yasadiklariniza başınız sağolsun. Yok ben hamile degilim bu kaybettgm bebegn bilgisi silemedim hala :KK43: cok yakin zamanda oldu benim 3 hafta daha.. inşallah saglicakla kucaklayacağiniz evlatlariniz olsun

Ayrica ben daha adet olmadim siz ne zmn adet oldunuz kurtajdan sonra

Allahım acınızı içinizden söküp alsın, içinizi huzur kaplasın, size sabrını şükrünü versin🙏 En güzel zamanda, tekrar sağlıkla olsun inşallah🙏 Ama genetik testlerinizi atlamayın pıhtılaşmaya özellikle baktırın...

Ayrica ben daha adet olmadim siz ne zmn adet oldunuz kurtajdan sonra
Çok sağolun inşallah isteyen herkese nasip olur. Kürtajddan sonra 1 hafta az az kanamam oldu bitti. Tam kürtajın 32.gununde tekrar kahverengi lekelenme oldu 12 gün sürdü baktım kırmızı kan gelmiyo adet olamıyorum doktora gittim duphaston diye bi ilac verdi kullandım ilaç bitti ertesi gün adet oldum ama çok felaket oldum çok fazla kan geldi içim temizlendi sanki oda oldu bitti. Yani kürtajın 54.gunu adet oldum

Allahım acınızı içinizden söküp alsın, içinizi huzur kaplasın, size sabrını şükrünü versin🙏 En güzel zamanda, tekrar sağlıkla olsun inşallah🙏 Ama genetik testlerinizi atlamayın pıhtılaşmaya özellikle baktırın...
Allah razı olsun güzel dualariniz için size de Rabbim en güzelini nasip etsin inşallah 🙏🙏

""Not; hamileliği riskli olmayan kardesler okumasin üzülmesini istmemem. Başından gecenlere icimi acmak istedim nasıl aşıcam bilmiyorum yardim edin....""
15 haftalikken bebegimin ani bir şekilde kalbî durdu. İçimde bir hafta ölü olarak kalmış. İki hafta önce trizomi 13-18 de 1/50 oranla riskli çıkmıştı korkudan ve emin olmak için Fetal dna testi bile yaptik temiz cikmisti bağlandım cok daha fazla sevdim yavrumu. O testle de kromozoma bakip kesin sekilde kız olduğunu soylediler daha mutlu oldum.. koşarak cinsiyeti için esime moral olsun diye balonlar aldim susledm heryeri. Öğrendi çok mutluyduk sanki hayata yeniden basladkk bebegiminiz saglikliydi fetal dna temiz cikmisti hersey yolunda giriyordu şükür dedik. Bi cumartesi günü 21 agustos 2021 de tuvalete gittim ve kahverengi akıntı gördm önemsenmeyecek seviyedeydi yine de icime korku dustu eşime dil ucuyla söyledim dr hemen hastaneye gelin dedi. Gittik. Kanamayi gordugunu söyledi ama kalbine en son baktı ve gup gup atan kalbi atmıyordu. O anı atlatamiyorum insan kendi kalp atışı durdugunu hissedee mi öyle hissettim. Bana bakamadi Dr esime soyledi. Ağlayarak odadan ayrildik. Haftasonu kendi dr yoktu baska doktor ilac verecek dusurmeye caslicz dedi. 7 de 12 de iki kere ilac verdi ağır dogum ağrısı çektim geçmedi. Sabaha karşı 3 de bebegim beni bırak artık dedim ve suyum geldi gerçekten yaşamak öyle zor ki kimsenin ama kimsenin başına gelmesini istemem. Birakti beni yavrum. Dr geldi o sirada pazar sabah 6 ve elleriyle beni dogumhanede uyanikken yavrumdan kopardi aldi. Elinden geleni yaptin ama bazen olmaz dedi. Hakliydi. Aglamakdan baska bisey yapamadim adını bile soyleyemedim kızımın. Sonra kürtaja hazirladi mavi önlük giydirdi sanki ceset gibiydim bitmiyene bir ızdırap içinde kurtaja girdim soğuktu çıktığımda bu süre gözlerim görmedi eşimi ve annemi gördüm çok mutlu oldm ama artık kızım içimde degildi. Ah o boşluk. Dolmayacak bişey sürekli kanayan bir yara kaldi. Evdeyim bu olay olali 3 gün oluyor. Atlatmak için dua ediyorum. Rabbime hamd ediyorum bir kere isyan etmedim hayirlisini istemistik hayirlisi buymus dedim ama içimde bir yangin var sönmüyor. Basiniza gelen oluysa nasıl atlattiniz bana yol gosterin tekrar bebeğim olur mu tekrar eskisi gibi olurmu cok derinlerde kaybolmuş gibiyim..
Ne hamileyim ne de bi can kaybım var ..
Yazdıklarını okuyunca buz gibi oldum , aslında binlerce kadın bu duyguda ..
Rabbim tez zamanda ruhunu,kalbini,aklını şifalandırsın ,evladını da sana bu dünya da melek eylesin . Çok fazla söylenecek birşey yok ,yaşamayan kimse anlayamaz acını , hissini ..
Eşinin de duygu durumunu düşürsek , sıkı sıkı tutunun birbirinize ,Rabbim nasip eder tekrardan inşAllah..

Belki alakasız , can yangının var ama o fetüs dedikleri canı ne yapıyorlar .. ?
Yani bu soruyu yazmakta bile kahırlandım

Ne hamileyim ne de bi can kaybım var ..
Yazdıklarını okuyunca buz gibi oldum , aslında binlerce kadın bu duyguda ..
Rabbim tez zamanda ruhunu,kalbini,aklını şifalandırsın ,evladını da sana bu dünya da melek eylesin . Çok fazla söylenecek birşey yok ,yaşamayan kimse anlayamaz acını , hissini ..
Eşinin de duygu durumunu düşürsek , sıkı sıkı tutunun birbirinize ,Rabbim nasip eder tekrardan inşAllah..

Belki alakasız , can yangının var ama o fetüs dedikleri canı ne yapıyorlar .. ?
Yani bu soruyu yazmakta bile kahırlandım
Güzel duaniz için teşekkür ederim eger istiyorsanız size de en güzel zamanda hayirlisiyla tattirsin mevlam. Ani ölüm sebebiyle patolojiye gitti zaten bir de o sirada kromozom testleri için ayri ayri laboratuvara götürüyorlar sonrasini bende bilmiyorum aklıma getirmemeye calisiyorm..

Güzel duaniz için teşekkür ederim eger istiyorsanız size de en güzel zamanda hayirlisiyla tattirsin mevlam. Ani ölüm sebebiyle patolojiye gitti zaten bir de o sirada kromozom testleri için ayri ayri laboratuvara götürüyorlar sonrasini bende bilmiyorum aklıma getirmemeye calisiyorm..
Bende 25 haftam bitmişti 26 haftanın içinde bebeğimi kaybettim,halsizlik ile gösterdi kendini hareketlerini hissetmeyince de gittim Dr ve ex olmuş deyince başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki,sonrası ağrılı ve acılı bir süreç..sizi çok iyi anlıyorum herkes elinde bebek ile çıkarken elimiz boş çıkıyoruz üstelik sütü de geliyor o yavrunun normal doğum yaptığımiz için ama doyuracak bir yavru yok..bana Dr 6 ay rahmin dinlensin sonra düşün demişti genetik araştırma yapıldı bizim de hiçbir sıkıntı çıkmadı çok şükür ama ben şeker yuklemesine bağlıyorum çünkü sonrasinda ben fenalastim ondan iki gün sonra da kaybettik zaten,Canan Karatay da diyor zaten şeker yuklemesi ani bebek ölümlerine sebep olabilir diye.biz bebeğimizi aldık inceleme yapıldıktan sonra,babası yıkadı kefenledi defnetti,ben gidemedim.ama baktım yüzüne sanki uyuyor gibiydi daha yanağında kırmızılıları duruyordu hiç sert ve buz gibi değildi,onlar bizim cennet kuşumuz,inşallah bizi orada bekleyecekler ve Allah'a dua edecekler bizi de cennete almak için, şuan iki tane yavrum var çok şükür sagliklilar hiç korkmayın sonrasında,Allah'a güvenin dua edin hayırlısı ile sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah

Bende 25 haftam bitmişti 26 haftanın içinde bebeğimi kaybettim,halsizlik ile gösterdi kendini hareketlerini hissetmeyince de gittim Dr ve ex olmuş deyince başımdan aşağı kaynar sular döküldü sanki,sonrası ağrılı ve acılı bir süreç..sizi çok iyi anlıyorum herkes elinde bebek ile çıkarken elimiz boş çıkıyoruz üstelik sütü de geliyor o yavrunun normal doğum yaptığımiz için ama doyuracak bir yavru yok..bana Dr 6 ay rahmin dinlensin sonra düşün demişti genetik araştırma yapıldı bizim de hiçbir sıkıntı çıkmadı çok şükür ama ben şeker yuklemesine bağlıyorum çünkü sonrasinda ben fenalastim ondan iki gün sonra da kaybettik zaten,Canan Karatay da diyor zaten şeker yuklemesi ani bebek ölümlerine sebep olabilir diye.biz bebeğimizi aldık inceleme yapıldıktan sonra,babası yıkadı kefenledi defnetti,ben gidemedim.ama baktım yüzüne sanki uyuyor gibiydi daha yanağında kırmızılıları duruyordu hiç sert ve buz gibi değildi,onlar bizim cennet kuşumuz,inşallah bizi orada bekleyecekler ve Allah'a dua edecekler bizi de cennete almak için, şuan iki tane yavrum var çok şükür sagliklilar hiç korkmayın sonrasında,Allah'a güvenin dua edin hayırlısı ile sağlıkla kucağınıza alırsınız inşallah
Ahh.. başınız sağolsun içim acıdı okurken ayni acıları yaşamak çok zor. Sizin hele daha büyükmüş Rabbim cennet mekaninda ciceklendirsin yavrularimizi ben cok istedim göstermediler şuan düşünüyorum da gormemek iyimis gibi geliyor ilk bebeğim hala anneme bile anne derken icimde bi parçam kopuyor. İlk umudum elimden uçup gitti şuan korkuyorm 2 ay ara verin dedi sonra napicam bilmiyorm. Sonraki yavrulariniza Rabbim uzun sağlıklı ömürler versin ben şeker yüklemesi yaptırmamıştm daha sonraki ay olucakti. Siz diğer bebeklerinizde şeker yüklemesi yaptirmadiniz mi

Ahh.. başınız sağolsun içim acıdı okurken ayni acıları yaşamak çok zor. Sizin hele daha büyükmüş Rabbim cennet mekaninda ciceklendirsin yavrularimizi ben cok istedim göstermediler şuan düşünüyorum da gormemek iyimis gibi geliyor ilk bebeğim hala anneme bile anne derken icimde bi parçam kopuyor. İlk umudum elimden uçup gitti şuan korkuyorm 2 ay ara verin dedi sonra napicam bilmiyorm. Sonraki yavrulariniza Rabbim uzun sağlıklı ömürler versin ben şeker yüklemesi yaptırmamıştm daha sonraki ay olucakti. Siz diğer bebeklerinizde şeker yüklemesi yaptirmadiniz mi
Amin Allah razı olsun bil mukabil,evet ben sonraki gebeliklerimde şeker yuklemesi yaptırmadım,belki ondan sonra olması tesadüftü bilmiyorum ama korktuğum için yaptırmadım,ben de görmek istedim görmezsem inanmam zor olacak dedim rüyamda hep canlı görüyordum çünkü patalojiden gelene kadar.herseyi oluşmuştu göğüslerine kadar herşeyi vardı dokundum yüzüne 😔
Sonraki gebeliklerinizde hep olumlu düşünün sakın korkmayın Allah'a güvenin,hakkımızda hayırlısı böyleymiş demekten başka bir şey gelmiyor elimizden Allah sağlıklı gebelik-gebelikler versin inşallah

Amin Allah razı olsun bil mukabil,evet ben sonraki gebeliklerimde şeker yuklemesi yaptırmadım,belki ondan sonra olması tesadüftü bilmiyorum ama korktuğum için yaptırmadım,ben de görmek istedim görmezsem inanmam zor olacak dedim rüyamda hep canlı görüyordum çünkü patalojiden gelene kadar.herseyi oluşmuştu göğüslerine kadar herşeyi vardı dokundum yüzüne 😔
Sonraki gebeliklerinizde hep olumlu düşünün sakın korkmayın Allah'a güvenin,hakkımızda hayırlısı böyleymiş demekten başka bir şey gelmiyor elimizden Allah sağlıklı gebelik-gebelikler versin inşallah
Çok üzüldüm canım ya valla inşallah cennete kavuştursun Rabbim minik melek❤️

Biraz daha büyümüş bir bebeği kaybetmek çok daha zor.. Hele doğumla almak daha da.. Ben 8 haftalıkken kaybettim ilk yavrumu direkt kürtaja alındım anestezi ile o ana şahit olmamak sanırım çok daha içindeki acıyı azaltıcı bir şey, canlı canlı doğum olmadığı için şükrediyorum hatta..4 ay sonra yeniden hamile kaldım.. Inşallah siz de 2.de sağlıkla kavuşursunuz.

X