Bebeğimin kalp atışlarını duyamadık. Endişelenmek için erken mi?

Batidandogangunes

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2020
13
6
36
Öncelikle gebeliginiz hayırlı olsun.anlafigim kadarıyla doktorla hiç guvenmiyorsunuz ama sizi ve bebeğinizi gebeliğiniz boyunca takip edecek, ikinizin de sağlığı için elinden geleni yapacak olan da yine doktorlardır. Sizin gibi günde yüzlerce gebe muayene ediyorlardır, lütfen doktorunuza güvenin. Gebeliğin erken zamanlarında karından gorunemeyen durumlarda elbette vajinal muayene yapmak istemesi "alttan muayene postalamak" olmuyor. Ben aşılama ile hamile kaldım ve doktorum 12.haftaya kadar hep vajinal muayene yaptı hiçbir sorun yaşamadım çok sukur.
Kalp atışını duyanlbilmek için biraz erken olabilir, siz doktorunuzun çağırdığı tarihte gidin bence. 7,8 hatta 9. Haftaya kadar beklenebiliyor. Kendinizi biraz rahatlatmaya çalışın, inşallah yakın zamanda bebeğinizin kalp atisini duyarsınız.
Yaşadığım olumsuzluklardan sonra ister istemez kafamda bir acaba oluyor. Özele gidiyorum. Normalde tek tek iceri alirlar ama bu gidisimde icerde iki kisi daha vardi ve benimle nerdeyse hic ilgilenmedigini dusundum. Bir de mevzu kalp atisi olunca, zaten asiri hassas bir donemdeyiz, ikileme dustum. Belirttigim sebepten dolayi alttan muayeneden cidden cekiniyorum.
 

Batidandogangunes

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2020
13
6
36
bu 3. hamileliğim.ben 6+2 haftalıkken duydum kalp atışını.daha önce kalp atışını duymadığım ve kürtaj olduğum bir bebeğim vardı.kasık ağrısı ve kanama oldu.ilk önce bende inanmadım doktora başka doktora gidecektim ama kanama olunca anladım doktorun doğru dediğini.demekki sağlıklı bir gebelik değilmiş üzelme dedi doktorum.inş.senin bebeğinin kalbi atar..
Bende kanama olmadi. Sadece cok hafif koyu sari bi akinti, ki idrar da bu donemde o renk gibi. Insallh iyidir
 

LightNing34

Üye
Kayıtlı Üye
19 Ağustos 2020
243
112
21
Yarin yada cuma gidecegim. Insallah ben de duyarim😟
Benimde sat 25 haziran... Bugun gittim kontrolüme, 7+6dayiz şuan, çok şükür duyduk kalp atışlarını. Bende senin gibi duymadığım için hep birşey mi oldu diye düşünüyordum, korkma canım benimde ağrılarım var. Bazen nefesimi kesiyor hatta. İlk 5 haftalık iken gittim, birde bugün. Benim drum erken gelme bir anlamı olmaz, 7 haftada gel demişti. Bugün sordum, 8 haftaya yaklaşmış dedi dr. Karindan ultrasonla çok net duyduk sende git ve güzel haberleri getir ♥️♥️♥️♥️
 

Batidandogangunes

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
15 Ağustos 2020
13
6
36
Benimde sat 25 haziran... Bugun gittim kontrolüme, 7+6dayiz şuan, çok şükür duyduk kalp atışlarını. Bende senin gibi duymadığım için hep birşey mi oldu diye düşünüyordum, korkma canım benimde ağrılarım var. Bazen nefesimi kesiyor hatta. İlk 5 haftalık iken gittim, birde bugün. Benim drum erken gelme bir anlamı olmaz, 7 haftada gel demişti. Bugün sordum, 8 haftaya yaklaşmış dedi dr. Karindan ultrasonla çok net duyduk sende git ve güzel haberleri getir ♥♥♥♥
Yarin 2.30da randevum var. Allahım...insallah ben de duyarım kalp atislarini...