bebeğimin pişik olmasını nasıl engellerim?

2 kere değiştirdik şuankinden memnunum aslında sıkmıyor belini fazla gevşekte değil. ufak ufak tadımlara başladık belki ondan böyle oldu bilemiyorum
O zaman bezden degil. Hamazinc kullandin mi pisik icin. Mantara bagli olmazsa cok ise yariyor

şu an mantarı yok bi dönem oldu geçirdik tam iyileşiyor sonra tekrarlıyo ama tadımlara başladık belki ondandır yeni bi yemek alışkanlığına başladık yavaştan

Benimki de çok hassas doktor poposunu kızarık görünce ne yediğini sorgulardı. Küçük bebeklik zamanları hep mantarla geçti. Ben dlyet yapınca azalmıştı. Büyüdükçe rahatlayacak 🙏

Yediğiniz şeylere alerjisi var belli ki. Öncelikle süt ürünlerini komple kesin. Geçmezse başka besinlerden olabilir kuru yemiş, bakliyat, tahıl vs. Mantara dönüyorsa bezden dolayı değildir alerjik diye düşünüyorum. Benim oğlan da bir kere ağır pişik geçirdi. Antibiyotik kullanımından sonra olmuştu. Bir sürü krem yazdı, kantaron yağı kullandık, probiyotik damla vs vs zor geçmişti. Ama yaşını geçmişti oğlum.

merhabalar bebeğim 6 aylık teni pişik olmaya çok yatkın, olduğunda da mantara bile çevirdiği oluyo çocuğumun çok canı yanıyo pişik olmasını nasıl engelleyebilirim tecrübeleri annelerden öneri bekliyorum.

bu dönem bu soru çok geliyor ve tekrar ediyorum ;

bu mevsimin meyvesi olan mandalina ve portakalı kesip pişik kremi ile pişikleri kısa sürede geçirebilirsiniz. Mandalina ve Portakalın asit oranı çok yüksek olduğu için bebek popolarında çok ciddi tahrişe sebep oluyor. Az önce bebeğinin poposunu koyan annemiz gibi bebek fotosu koymak yerine lütfen önce aile hekimine aile hekimi yetersiz kalır ise uzman doktora başvurunuz.

Biz mevsimine göre Mustela ve Sudocrem'den çok güzel sonuçlar aldık.

Ilk kizim da acemiligim, kizim pisik olurdu. Ikinci kizim da kaksinin yaptiginda ozellikle yikadim her bez degisimi sonrasi havalandirip bezliyordum . Daha kolay gecti surec.

Teni çok hassas ise kesinlikle ıslak mendil sürmeyin ya poposunu yıkayın yada pamuk su yardımı ile silin. Bezin çok uzun süre kalmamasına özen gösterin. Kızımın altına her gün bir kez sarı kantaron yağı sürüyorum çok fazla pişik sorunu yaşamadık çok şükür.

En iyi pisigi geçiren ve olmasını engelleye klasik tüp arko krem ☺️ yağlı yapısı sayesinde sıvıyı kaydiriyor ve nemlendiriyor bölgeyi . Deneyin pişman olmazsınız. Kaka yaptığında altını yıkayın hava alsın biraz açık kalsın . Y yasak
Bende arko kremi önermeye gelmiştim. Artık pişik kremi kullanmıyorum arkoyu tek geçerim.

merhabalar bebeğim 6 aylık teni pişik olmaya çok yatkın, olduğunda da mantara bile çevirdiği oluyo çocuğumun çok canı yanıyo pişik olmasını nasıl engelleyebilirim tecrübeleri annelerden öneri bekliyorum.
Ara ara altını açıp silip kurulayinca iyice kurulayın . Bepanthol pişik kremi sürün, ben böyle yaptım benim kızımda beyaz hassasti

Bez önemli pişik yaratıyor.Tenine uygun gelinceye kadar markalari degiştirin.Pişik kremide kullanın altini kirletince çabuk degişin kuru tutmak lazım nem olursa direk kızarıcak zaten.Alerjili bir çocukmu?Ha bu arada kaka yapınca hep yıkayın islak mendillerden sürekli kullanmak zararli derisine.Sebamedin pişik ürünlerini kullaniyorum ben hep memmun kaldim çocugum alerjisi hassas derisi var tavsiye ederim.

Son düzenleme:
Kızımda hassas sürekli farklı farklı bez denedik herşeyi organik almaya çalıştık en son kantoron yağı denedim hemen etki etmişti tavsiye ederim

ilik sabun ve suyla bez degişiminde yıkayın kurulayın ve saf zeytinyagi pamuk ile bezlemedem önce bikini bolgesi popo kısmını yaglayıp bezleyebilirsiniz ☺️🙏🏻

Çok geçmiş olsun mantar bile oluyor diyorsunuz. Mantar genelde nemli kalan bölgelerde oluşur. Bebeğinizin altını değiştirirdikten sonra nemli kalmamasına özellikle dikkat etmeniz gerekiyor sildikten sonra bırakın biraz havalansın, kurusun, nefes alsın. Kupkuru olduktan sonra pişik kremini sürün. Dediklerimi zaten yapıyorsunuzdur ama bazen nemli kalabiliyor gözden kaçabiliyor. yine de geçmiyorsa zeytinyağının iyi geldiğini duymuştum.

Bebeğin alerjisi var. Doktora götürün deriden alerji testi yaptırın.

X