Çocuk Hastalıkları Bebeğimin yüzü birden böyle oldu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Zuleyhaaplt

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
24 Aralık 2022
4
0
29
Merhabalar, bebeğimin yüzü egzama oldu doktor nemlendirici krem sür geçer dedi ama sürüyorum azalacağına git gide daha da artıyo yayılıyor pazartesi tekrar doktora randevu aldım ama ne yapmam lazım bilgisi olan var mı kullanıp da iyi gelen bişey

Eklentiler

• 20221224_004626.jpg
    20221224_004626.jpg
    76,3 KB · Görüntüleme: 170
  • 20221224_004610.jpg
    20221224_004610.jpg
    61,4 KB · Görüntüleme: 169
Geçmiş olsun. Emziriyorsanız yediklerinizi eleyerek bi bakın yaranın sönmesine. Mama ise başka bir mama için doktorla görüşün. Deterjan, yumuşatıcı, şampuan kullandığınız ne varsa içeriği temiz ürünler kullanın ve bol durulama yapın. Bir de başka bir doktora göstermenizde fayda var.

Geçmiş olsun. Emziriyorsanız yediklerinizi eleyerek bi bakın yaranın sönmesine. Mama ise başka bir mama için doktorla görüşün. Deterjan, yumuşatıcı, şampuan kullandığınız ne varsa içeriği temiz ürünler kullanın ve bol durulama yapın. Bir de başka bir doktora göstermenizde fayda var.
Çok çok teşekkür ederim, evet sadece emziriyorum elediğim gıdalar ürünler oldu ama demek ki dediğiniz gibi daha çok şey elemem lazım

Merhabalar, bebeğimin yüzü egzama oldu doktor nemlendirici krem sür geçer dedi ama sürüyorum azalacağına git gide daha da artıyo yayılıyor pazartesi tekrar doktora randevu aldım ama ne yapmam lazım bilgisi olan var mı kullanıp da iyi gelen bişey
Alerjik bişey olabilir iyice araştırın

Merhaba ben postu biraz gec gördüm ama yinede yaziyim benim oglum 1 yaşında dogdugu ay başladi egzama sebebide alerjiymis bilmiyorduk emziriyorken sütten geçermis 2 aylikken alerji testi yapildi bisey cikmadi kan testinde doktor kortizonlu krem verdi adı hipokort gecici olarak bunu kullanin 3 ayi dolunca gelin deri pric alerji testi yapacaz dedi neyse gittik deri testini yaptilar alerjileri ortaya cikti Buğday-Yumurta-Fındık-susam-Soya bunlara alerjisi varmis bebek hic araliksiz uyumazdi kaşıntidan heryerini cizdi yırtti sırti kollari yüzu hep egzama oldu sonra diyetine cok guzl uyduk memeyi malesef kestik mama basladik her mamada soya vardi hipp markasinda yok onu kullandik sampuani mustelanin atopik diye cesiti var onu kullandik camasirlari ayri yikaniyor sabun tozu ile günluk veya 2 gune 1 banyo sonra vücudu nemliyken nemlendirici sürüyorum tün vucuduna bu sejil sadece kollarda kaldi ara sıra artiyor onun sebebini bilmiyorum rabbim herkese sifa versin sabir isteyen ve maddiyat isteyen sürecler bunlar insallh okursunuz

Bebeginiz yuzu gecti mi benim bebegmde de aynisi var vucuduna yayildi. Doktor egzama dedi bol bol nemlendrmemi syledi Alerji testi yaptrdim alerjisi yok denildi

X