bebeğimiz 12 haftalık oldu??

kızlar bişey sorucam bende ikili test yaptırdım ama ertesi gün sonuçları aldık biz.sizinki neden bu kadar geç anlamadım 5 6 gün falan demişsiniz.ben özelde yaptırdım acaba ondan mı?

çok garip geldi baanda hatta ben akşam kan verdim ertesi gün öğleden sonra çıktı.bugün oraya yine test falan yaptırmıştım olmazsan bugün sorayım bi

Canım ilk ultrason çekiliyo sonra doktor ona bakıyo.sonrada kan veriyosun o kdar.Aldığın sonucu doktora gösteriyosun.İnşallah bi sorun çıkmaz

peki kızlar 3lü test nasıl yapılıyo
bebeğin durduğu yerden sıvı alınıyo falan diyolar nasıl olacak o karnıma iğnemi sookacakalar yada yanlış bilgimi bu

canım ben hastanedeki labaratuvara sordum neden dedim onlar geç alıyor sonuçlarını diye .o da dediki 2li test için bi alet gerekiyomuş bu çoğu hastanede yokmuş o hastanede yaptırmak isteyenlerin sonuçlarını başka bir yere gönderip orda yaptırıyorlarmış bu yüzden uzun sürebiliyomuş.

peki kızlar 3lü test nasıl yapılıyo
bebeğin durduğu yerden sıvı alınıyo falan diyolar nasıl olacak o karnıma iğnemi sookacakalar yada yanlış bilgimi bu

yok be canım üçlü testte yine kan alınıyo o kadar.
ama eğer üçlü testimiz(inşallah olmaz) riskli çıkarsa amniyosentez yapılıyo.
üçlü testten sonra fetalbiometre denilen detaylı ultrason takibi yapılıyor.
eğer üçlü testte riskli, ultrason görüntüleride karamsar ise sıvı alma işlemi öneriliyo.
amniyo sentez ile karından sıvı alınıp kromozomlara ayrılıyo ve bebişin genetik durumu hakkında kesin bilgi veriliyo.
amniyosentezi üçlü testi 1/270'den yüksek risklere yapıyolar bildiğim kadarı ıle.

yok be canım üçlü testte yine kan alınıyo o kadar.
ama eğer üçlü testimiz(inşallah olmaz) riskli çıkarsa amniyosentez yapılıyo.
üçlü testten sonra fetalbiometre denilen detaylı ultrason takibi yapılıyor.
eğer üçlü testte riskli, ultrason görüntüleride karamsar ise sıvı alma işlemi öneriliyo.
amniyo sentez ile karından sıvı alınıp kromozomlara ayrılıyo ve bebişin genetik durumu hakkında kesin bilgi veriliyo.
amniyosentezi üçlü testi 1/270'den yüksek risklere yapıyolar bildiğim kadarı ıle.

teşekkürler bilgin için canım.benimde bu cumartesi kontrolum var büyük ihtimalle cinsiyetini öğrenicez çok heyecanlıyım

X