Bebeğin Kalp Atışı Derinden Ve Düşük(Tüp Bebek)

Haceer34

Üye
Kayıtlı Üye
21 Kasım 2020
9
4
31
Iyi geceler. Şuan ilk tüp bebek tedavimdeyim(umarım mutlulukla ilk ve son olur) Allah'a şükür sonuç verdi ve şuan 7.haftama girmek üzereyim. Fakat başlıkta belirttiğim üzere bebeğimin kalp atışında problem var. 6+4 hafta iken ilk kontrole gittim. Doktor bey, bebeğin gününe göre boyunun tam olduğunu söyledi. Fakat kalp atış sesi çok derinden ve 60-80arası olduğunu (100 civarı olması gerekir dedi) söyledi. Haftaya gel tekrar bakalım dedi ve şunu ekledi bu gibi durumlarda %10ihtimal bebek yaşar. Ben yaşayana da ölene de şahit oldum dedi. Ve neredeyse bu sözlerle ümitlerimizi yıktı. bilmiyorum ümit vermeden heyecana mı sokmak istiyor. Ve önümüzdeki hafta muayane gideceğim.
Bunla ilgili tecrübeniz veyahut bilginiz var mı? Kalp atışı çok mu düşük? Her gebe için bu faktörler değişebilir mi? Geç gebelik durumu olmayacağını okudum çünkü takipi gebelik diyorlar. Sizce durumum nedir?
Şimdiden teşekkürler

Tedavin gebeligin hayirli olsun, kucağında görmeyi nasip etsin Allah. Ben hiç kalp atışı duymadım o konuda bir şey diyemem. Ama sen su an bebeginle bağ kurdun, uzun zamandir onu bekliyorsun, bir anne neler hissedebilirse aynilarini hissediyorsun biliyorum. Tüp bebek hic kolay değil onu da yasayan bilir. Ama doktorlar bazen doğruları konuşacam derken insanı daha çok strese sokuyorlar. Pozitifi görmüşsün bak, yüzdün yüzdün kuyruğuna geldin. Hislerini dinle, bol bol dua et, bebeğin Allah'ın emaneti. Inşallah hicbir sey olmayacak, sağ salim kucağına alacaksın🤗

Doktorların ultrason cihazları eski olabiliyor, başka bir doktora daha gitmeyi düşündünüz mü? yalnız ilk haftalarda çok fazla ultrason da iyi değil diyorlar, sadece kalp atışı dinleyen basit bir cihaz var, deneyimli hemşireler de anlar. İçinizi rahatlatmak için sağlık ocağına bir sorun isterseniz.

Doktorların ultrason cihazları eski olabiliyor, başka bir doktora daha gitmeyi düşündünüz mü? yalnız ilk haftalarda çok fazla ultrason da iyi değil diyorlar, sadece kalp atışı dinleyen basit bir cihaz var, deneyimli hemşireler de anlar. İçinizi rahatlatmak için sağlık ocağına bir sorun isterseniz.
Tüp bebeği üniversite hastahanesinde yaptım. Aynı gün özel hastahaneye gittim. Belki hoca hata etti, dalgınlık vs. Belki cihaz vs. Özel hastahane ise başından savar gibi : saçma sapan konuştu yok senin bebek hiç gelişmemiş yok sen 7 haftalıksın. Kalp atışını dinlemeye gerek yok çok zayıf.
Anlıyacağınız olaydan çok uzak bir doktor. Başka da doktora gitmek istemedim. Kendi doktorumun muayene gününü bekliyorum

Tüp bebeği üniversite hastahanesinde yaptım. Aynı gün özel hastahaneye gittim. Belki hoca hata etti, dalgınlık vs. Belki cihaz vs. Özel hastahane ise başından savar gibi : saçma sapan konuştu yok senin bebek hiç gelişmemiş yok sen 7 haftalıksın. Kalp atışını dinlemeye gerek yok çok zayıf.
Anlıyacağınız olaydan çok uzak bir doktor. Başka da doktora gitmek istemedim. Kendi doktorumun muayene gününü bekliyorum
gittiğiniz özel hastaneye yazıklar olsun, ne biçim ifadeler bunlar!
bebeğiniz hala içeride, sakinleşip bunları daha az düşünmek için en sevdiğiniz şeyleri yapın bu dönem. Siz daha yeni 7. haftaya girmişsiniz, bizim doktor 7. haftada kalp atışı için çağırmıştı, 6. haftada çoğu kişi kalp sesi bile duyamıyor, az biraz sabır

gittiğiniz özel hastaneye yazıklar olsun, ne biçim ifadeler bunlar!
bebeğiniz hala içeride, sakinleşip bunları daha az düşünmek için en sevdiğiniz şeyleri yapın bu dönem. Siz daha yeni 7. haftaya girmişsiniz, bizim doktor 7. haftada kalp atışı için çağırmıştı, 6. haftada çoğu kişi kalp sesi bile duyamıyor, az biraz sabır
İşte bende burada şuphe ediyorum. 7 de gitmiş olsa idim daha iyi mi duyardım. Yani ilk atmaya başladığında direk 90dan mu atıyor yoksa yavaş yavaş mı yükseliyor. Bende yaptığınız tavsiyelere yakın yaşamaya çalışıyorum. Her şeyin sonu Allah a ait. Kendime iyi bakıp ona dua ediyorum.

Gexmisnolsun canım.bende tüp.bebek ile kızımı kucağına aldım onur ay 1 yaşında.olacak nasipse benim de 9. Haftada kanama olmuştu doktor baktı kalp atışı az ve derin dedi.bir diğeri hocam cihazı değiştirelim dedi başka yerdekine.gittik orda.gayet normaldi.birde ever yiyecek ekmeği varsa geliyor dünyaya ben hayatında girmediğim kanamayi hamileyken.grirdum ama kızım tutundu bana hamd olsun darısı sananinslalah

İşte bende burada şuphe ediyorum. 7 de gitmiş olsa idim daha iyi mi duyardım. Yani ilk atmaya başladığında direk 90dan mu atıyor yoksa yavaş yavaş mı yükseliyor. Bende yaptığınız tavsiyelere yakın yaşamaya çalışıyorum. Her şeyin sonu Allah a ait. Kendime iyi bakıp ona dua ediyorum.
ben ilk haftadan itibaren tüm haftalar başıma geçenleri yazmıştım, okumak isterseniz burada. Bizde mol gebelik şüphesi vardı ve 8. haftada duymuşuz ilk. 7. hafta bile değil.

Iyi geceler. Şuan ilk tüp bebek tedavimdeyim(umarım mutlulukla ilk ve son olur) Allah'a şükür sonuç verdi ve şuan 7.haftama girmek üzereyim. Fakat başlıkta belirttiğim üzere bebeğimin kalp atışında problem var. 6+4 hafta iken ilk kontrole gittim. Doktor bey, bebeğin gününe göre boyunun tam olduğunu söyledi. Fakat kalp atış sesi çok derinden ve 60-80arası olduğunu (100 civarı olması gerekir dedi) söyledi. Haftaya gel tekrar bakalım dedi ve şunu ekledi bu gibi durumlarda %10ihtimal bebek yaşar. Ben yaşayana da ölene de şahit oldum dedi. Ve neredeyse bu sözlerle ümitlerimizi yıktı. bilmiyorum ümit vermeden heyecana mı sokmak istiyor. Ve önümüzdeki hafta muayane gideceğim.
Bunla ilgili tecrübeniz veyahut bilginiz var mı? Kalp atışı çok mu düşük? Her gebe için bu faktörler değişebilir mi? Geç gebelik durumu olmayacağını okudum çünkü takipi gebelik diyorlar. Sizce durumum nedir?
Şimdiden teşekkürler
İnşallah Rabbim bebeğinizi size bağışlar.. Tabi ben doktor değilim ama 6+4 çok erken bir hafta.. Benim bebeğimin kalp atışını doktor istediğim gibi alana kadar kontrole gelmeni istiyorum demişti. Ama bana kalbi zayıf atıyor bu bebek yaşamaz falan demedi hiç.. Sadece çok küçük derinden geliyor sesi o yüzden tekrar kontrole gel demişti... Ve bir sorun da çıkmamıştı.. Tabi ki her ihtimali düşünmek gerekir ama bana pek anormal gibi bir durum gelmedi..İnşallah sağlıkla kucağınıza alırsınız 🙏 siz strese girmeyin lütfen.. Bebeği de strese sokmayın

Ve söylese bir durum var 6. Haftada ben doktora gitmiştim.esim göreve gitmişti suriyeye doktor kalp atışını duymak için bana yarim saat bakmıştı.ve eşime duyurmak için asla korkma bence.

Ve söylese bir durum var 6. Haftada ben doktora gitmiştim.esim göreve gitmişti suriyeye doktor kalp atışını duymak için bana yarim saat bakmıştı.ve eşime duyurmak için asla korkma bence.
Peki duyduğunuzda kalp atışı nasıldı. Size bir sayı değer verdi mi?

Şimdiden teşekkürler
Öncelikle çok geçmiş olsun içini ferah tut bir sorun olduğunu düşünmüyorum. Ben de 11 haftalık hamileyim. İlk kalp atışını 6+3 te vajinal olarak duyduk. Dakikada kalp atış hızı 142.2ydi. Ben de aşılama yoluyla hamile kaldım üçüz tutmuştu tek kesede kalp atışı oluştu doktor sürekli bu yaşamaz diyordu. 11.haftaya geldik çok şükür. Geçen yıl da doğal yolla ikizlerime hamileydim. Birisi 5 haftalıkken düştü. Bebeğimin birisi düştükten sonra ben stresten yüz felci geçirdim ve hamile olduğum için kortizon kullanamadım. 7+4 günlükken başka bir doktora gittim ve karından ultrasonla baktı ve bebeğinin kalp atışı yok kalbi durmuş dedi ikizimin diğerini de kaybetmiştim. Eve geldim ağladım çok ağladım sonra toparlandım madem bebeğim ölmüş kortizonumu içeyim tedavime başlayayım dedim ve içtim. 8+ 0 da kendi doktoruma gittim kürtaj için. Doktor kalbinin attığını ve düşüğün kortizondan dolayı başladığını ve kürtaj yapılması gerektiğini söyledi ve kürtaj oldum ağlayarak. Daha sonra çok araştırdım kız bebeklerin kalbi geç atarmış erkeklerinki erken ve güçlü. Moralini bozma bebeğini düşün çok küçüktür şu anda güçlenir kalp atışı Allah' ın izniyle.

Senin adına çok sevindim. Umarım sağlıkla mutlulukla kucağına alırsın. Ben baya stresliyim. Yarın 10nda kontrolüm var. İnşaAllah iyi kalp atışı duyarım ve sonunda güzel bir bebeğim olur. Yarın çıkan sonucu sizlerle paylaşacağım.

Senin adına çok sevindim. Umarım sağlıkla mutlulukla kucağına alırsın. Ben baya stresliyim. Yarın 10nda kontrolüm var. İnşaAllah iyi kalp atışı duyarım ve sonunda güzel bir bebeğim olur. Yarın çıkan sonucu sizlerle paylaşacağım.
Allah razı olsun kuzum. Seni çok iyi anlıyorum korku panik sevinç hepsi karmakarışık duygu barındırıyor insan içinde. Yarın senden ve bebeğinden güzel haberler alırız inşallah🤲

Cok üzüldüm allah sabır versinncanim ınslalah cennette şefaatçi olur cennet kuşun olmuş

Bebeğimi kaybettim. 7 hafta 4günlük olması lazımken. Hem kalbi durmuş hemde 6haftalık olmuş
Yarın alacaklar ameliyatla. Bu kadar. Başka da ne söylüyebilirim.
Çok çok üzüldüm Allah onu yanına almış cennette kavuştursun inşallah. Rabbim sana dayanma güçlüğü versin. Benim de 11.hamileliğim bu kader elden bir şey gelmez. Tüp bebeğe bile cevap vermeyen hastalar var ne kadar üzücü en azından hamile kalabiliyorsun. Tekrar en kısa zamanda Rabbim karnıma mucizeni versin inşallah çok geçmiş olsun canım.

X