Bebeğin kalp atışı durduğu için ilaçla düşük yapıyorum. Daha önce kullanan var mııı??

Tatliko

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
13 Mart 2019
16
2
37
Merhaba arkadaşlar geçen yıl bir dış gebelik geçirdim metotraksat denilen iğnelerle son verildi ameliyatsız kurtuldum. Sonra hsg çektiler her şey normaldi. Üstünden 6 ay geçtikten sonra hamile kaldım adetim geçer geçmez test yaptım beta HCG falan gayet güzel arttı tam dış gebelik değil artık oh şükür dedik doktor bebeğin kesesi çok aşağıda sezaryen skarına yerleşmiş olabilir dedi bu sefer haydii daha tehlikeli bir şey olabilir ihtimali çıktı ortaya. Perinotologa yönlendirdi sezaryen skar değil ama bebeğin kalbi atmıyor dedi doktorum 2 gün daha bekleyelim dedi( 6+4 tük o zaman) belki duyulur belli mi olur? Neyse bugün gittik kalp atışı yok ilaç verdi kürtaj yapmayı düşünmediğini söyledi sabah öğle akşam dil altına koyacağım eve geldim şimdi ve kanamam da başladı hafiften . İnşallah bu şekilde düşük tamamlanır kürtaja gerek kalmaz. Kullanan var mı daha önce???

Çünkü geçen yıl dış gebelikte yapmıştı ve şimdi tekrar yaparsa bi dahaki gebeliklerde sezaryen skar gebeliğini tetikleyeceğini düşünüyor rahim zarar görmesin diye önce bunu denemek istedi yani yine baktı ki parça duruyor yapar yüksek ihtimalle

Yaklaşık 14 gibi çok şiddetli ağrıyla düştü kese ben böyle bir ağrı yaşamadım yerleri tırmaladım resmen eşimi çağırdım hemen geldi Allah'tan doktorumu aradık hastaneye gelin dedi kalkabilecek gücüm bile yok inanılmaz kötüydüm eşime ılık şekerli su yaptırdım tansiyon yerlerde çünkü kendime geldim yavaş yavaş doktoru tekrar aradım daha iyiyim diye şu an daha iyiyim bol bol sıvı al dedi kanamam da normal. Allah yine de kimseye yaşatmasın arkadaş normal doğum sancısı bunun gibi bi şey demek

Yaklaşık 14 gibi çok şiddetli ağrıyla düştü kese ben böyle bir ağrı yaşamadım yerleri tırmaladım resmen eşimi çağırdım hemen geldi Allah'tan doktorumu aradık hastaneye gelin dedi kalkabilecek gücüm bile yok inanılmaz kötüydüm eşime ılık şekerli su yaptırdım tansiyon yerlerde çünkü kendime geldim yavaş yavaş doktoru tekrar aradım daha iyiyim diye şu an daha iyiyim bol bol sıvı al dedi kanamam da normal. Allah yine de kimseye yaşatmasın arkadaş normal doğum sancısı bunun gibi bi şey demek

Arkadaşlar doktora gşttim parça düşürmeme rağmen beta HCG 54 .500 lerde doktor ya içeride parça kaldı ya da düşük bir ihtimal mol gebelik dedi. Kese düşmüş tamam Beta HCG düşmüyor tekrar ilaç verdi (.M diye) bunu kullan dedi yarın yine gşdeceğiz inş değildir. Sabah aç gel kürtaj yapabilirim sonuçlara göre dedi. Valla insan araştırdıkça korkuyor. Geceleri uyuyamıyorum stresten Allah'ım tez zamanda sağlığıma kavuştursun beni Ve tüm hastaları 🤲🤲🤲🤲

Arkadaşlar doktora gşttim parça düşürmeme rağmen beta HCG 54 .500 lerde doktor ya içeride parça kaldı ya da düşük bir ihtimal mol gebelik dedi. Kese düşmüş tamam Beta HCG düşmüyor tekrar ilaç verdi (.M diye) bunu kullan dedi yarın yine gşdeceğiz inş değildir. Sabah aç gel kürtaj yapabilirim sonuçlara göre dedi. Valla insan araştırdıkça korkuyor. Geceleri uyuyamıyorum stresten Allah'ım tez zamanda sağlığıma kavuştursun beni Ve tüm hastaları 🤲🤲🤲🤲
Merhaba geçmiş olsun sonuç ne oldu

Geçmiş olsun şuan nere durumdasınız umarım daha iyisinizdir

2 hafta önce kürtaj yapıldı değerlerim düşmeye başladı mol gebelikten şüphelenmişti ama değerlerim düşmeye başlayınca rahimde de bi bulgu olmayınca rahatladık. Ama işin psikolojik kısmı zor Allah herkese sağlık versin. Şimdi iyiyim östrojen içeren ilaç verdi doktor rahim iç tabakası kendine gelsin diye o da varislerimi arttırdı kan sulandırıcı ile birlikte içiyorum iyiyim 1 ay kullanacakmışım 2 hafta sonra artık iyice rahatlarım 😊😊

X