Çocuk Hastalıkları Bebeğinde Doğum Lekesi Olanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
bebeğim sarışın çok beyaz tenli lekelerde kırmızı renk ağladığında yada kandini sıktığında dahada kızarıyo. bazen soluyo pembe oluyo. yüzünde olması çok üzücü yoksa vücudunun herhangi bi yerinde olsaydı dert etmezdim.sarışın yeşil gözlü çok tatlı ama o lekeler çok moralimi bozuyo
Merhabalar, mesajınızın üzerinden yıllar geçmiş. İnşallah görürsünüz yazdığımı. Benim de yenidoğan bebeğimin burnunda, alnında ve göz kapağında kırmızı-pembe lekeler var. Doktor büyük ihtimalle geçer dedi ama içim içimi yiyor tabi yüzünde olduğu için. Sizinki geçti mi acaba?

Şu lekeleri hemanjiomlari gecenler birkac foto yukleyebilir mi arkadaslar.benim kizimda da hemanjiom var.tam suratinin ortasinda.gittikce buyuyor.cok korkuyorum bir zarari olacak diye.

Merhaba kızınız kaç aylik.ankarada faik bbey varmış çok iyiymiş faceden hemanjiyom çilek kardeşler grubu var oraya bakın isterseniz

Şu lekeleri hemanjiomlari gecenler birkac foto yukleyebilir mi arkadaslar.benim kizimda da hemanjiom var.tam suratinin ortasinda.gittikce buyuyor.cok korkuyorum bir zarari olacak diye.
Benim kizimin da alninda hemanjiomu vardi.Vardi diyorum cunku artik o kadar kuculdu ki ancak cok dikkatli bakan biri goruyor o da hafif isilik saniyor.Basima geldiginde cok fazla arastirdim bu siteyi ama forumlarda beni rahatlatan pek birsey bulamadim Belki baska annelere faydasi olur diye paylasmak istedim hikayemi.kizim dogup 2 haftalik olana kadar hicbirsey yoktu sonra birden alninda hafif bir cizgi gordum tirnagi ile cizdi sandim.Gun gectikce genisleyip kabarmaya basladi ve nerdeyse kucuk tirnak buyuklugune ulasti, rengi kraz gibi koyu kirmizi.Cocuk doktorumuz hemanjiom oldugunu bunun bir tur damar beni oldugunu eger bir yere carparsa kanamayi durdurmanin guc oldugunu ve derhal hastaneye gitmemizi soyledi.Gelisim seyrinin de ortaya cikma, atak yapma ve kendiliginden kaybolma seyrinde olacagini kimi cocuklarda 6 ayda kimisinde 6 yastan sonra kaybolacagini nadir cocuklarda da kaybolmayacagini belirtti.Doktoruma guvendim nasilsa yurumuyor daha kucuk belki 6 ay sonra kaybolur dedim ama buyumeye devam etti.Bizim insanimiz cok acimasiz ne zaman avm ye gitsek herhangi bir kadin sevmeye gelip "aaa kafasini carpmis neden dikkat etmediniz", "bi cocuga bakamamislar","aaa kafasinda ne var onun" gibi sozlere oyle cok maruz kaldim ki, artik uzulmeye basladi. kendini tanidikca buyudukce baska cocuklar acimasizca sorar ve kalbini kirarsa bebegimin :KK43: O gun karar verdim beklememeliyim diye.Arastirdim agizdan verilen bir tansiyon ilaci tedavisi varmis hastaneye yatis yapilip doz ayarlamasi yapiliyormus ama bebegimin baska organlarina zarar verirse bu ilac, gunlerce dusundum.Sonra ablamin bir arkadasi kendisi istanbulda Funda Hanima soralim dedik, hematolog onkolog, muayene sonrasi bir goz damlasi varmis onu onerdi, aslinda goz tansiyonu ilaciymis ama hemanjioma etki edebiliyormus.Biz deriye krem surer gibi o ilaci surmeye basladik hemanjioma, 1 haftada degisim basladi ve su an dedigim gibi nerdeyse yok denecek kadar az.Allah doktorumuzun ilmini artirsin.Bir cozum yolu var mi diye cabalayan annelere yasadiklarimi anlatmak icin yazdim bu yaziyi, Allah bebeklerimize saglik versin..

Canım seni çok iyi anlıyorum. Aynı lekeler benim bebeğimde de vardı. Halk arasında leylek ısırığı deniyormuş. Yani leylekler bebeği güya ordan tutup getirmişler :)) Kafasında, iki kaşının ortasında, göz kapağında ve burnunda var. Benim bebeğim de beyaz tenli. Ben de çok ama çok üzülmüştüm. Günlerce kafaya takmıştım ya geçmezse diye ama şimdi 11 aylık oldu oğlum ve lekeler neredeyse geçti. Zaten 4-5 aydan sonra epeyce silikleşti ve ağlayınca belirginleşiyordu. Merak etme senin bebeğindekiler de aynı leke bence. Kafasındakiler hala duruyor sanırım ama saçları kapattı zaten görünmüyor. İnan bana zamanla geçecek. Zaten insanın gözü de alışıyor zamanla. Hiç takmıyorsun. Güle güle büyüt bebişini canım...
Merhaba benim oğlumdada var bu lekelerden şuan 4 aylık uyuduğunda rengi soluk oluyor ağladığında falan yine kızarıyor inş geçer

Oğlum doğduğunda gözkapağında, ensesinde ve alnında kalp şeklinde 1 lira büyüklüğünde kırmızı lekeler vardı.Şu an 7 yaşında sadece alnındaki leke kaldı o da fazla belli değil.Ağladığında belirginleşiyor,uyuduğunda ise tamamen kayboluyor.

Merhabalar. Doğum lekeleri geçti mi acaba? Yazan arkadaşlar bilgi versin lütfen. Benim de oğlumda lekeler var yüzünde. Şuan 8 aylık.kaşlarının arasında burnumda ve ensesinde lekeler var. Lütfen geçenler yazsın çok merak ediyorum. Herkes bir şey söylüyor..

slm benim 6 aylık oğlum var.yüzünde ve başında doğum lekeleri var. göz kapaklarında,burnunda,kaşlarının arasında ve üst dudağında.dr yüzündekiler 2 yılda geçer ama başındakiler kalır dedi.bebeğinde veya yakın çevresinde bu tip olay yaşayanlar varsa bilgilendirirmisiniz lütfen. gerçekten geçiyormu yoksa kalıcakmı bu lekeler:KK5:
Canınız birşey çekmişmiydi yani bir yerlerini kaşıyomuydunuz

Merhaba benim yegenimin koluna kırmızı pembe arası leke vardı büyüdükçe leke dagildi sonra kayboldu. Hiç dert etme kırmızı lekeyse buyudukce kayboluyor. Hem de kısa sürede kayboldu. Belki 1 yıl olmadi yani.

Çok zaman geçmiş benim kızımında göz kapağında burnuyla dudağı arasında var geçtiği sizin çocuğunuzun ki acaba endişeliyim

X