Çocuk Hastalıkları Bebeğinde Doğum Lekesi Olanlar

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

beytiye

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
10 Kasım 2010
189
5
slm benim 6 aylık oğlum var.yüzünde ve başında doğum lekeleri var. göz kapaklarında,burnunda,kaşlarının arasında ve üst dudağında.dr yüzündekiler 2 yılda geçer ama başındakiler kalır dedi.bebeğinde veya yakın çevresinde bu tip olay yaşayanlar varsa bilgilendirirmisiniz lütfen. gerçekten geçiyormu yoksa kalıcakmı bu lekeler:KK5:

canım ben doğduğumda yüzümde falan yokmuş ama sağ kolumda var doğum lekem. hala da var. çok büyük değil badem büyüklüğünde yıllardır da geçmemiş.
canını sıkmak istemem ama başka bir doktora da götür ya da araştır istersen ben de bir bakarım çaresi var mıymış neymiş... sıkma canını hem ben kolumdakinden gayet memnunum çok da kötü durmuyo

peki o kolundaki badem büyüklüğündeki leke doğduğunda ne renkmiş şuan ne renk yanıt verirsen sevinirim

aynı renkmiş çok koyu değil ama açık bir rengi var ben çok beyaz tenliyim leke de tenimden 3-4 ton koyu gibi yani ben gibi durmuyor rengi değişmemiş anneme sordum şimdi de bebekken de aynıymış ama sen yine de üzme kendini sor başka bir doktora da internetten ben de araştırırım birazdan yeni geldim de eve birazdan internetten bende araştıracağım üzme kendini canım

canım ben biraz araştırdım
öncelikle şunu izlemeni öneririm Doğum lekeleri nasıl silinir? - UZMANTV
okuduğum yazılara göre doğum lekeleri bebek büyüdükçe geçebiliyormuş da büyüyebiliyormuş da.
ama kimyasal peeling ve lazer ile çözümü var diyorlar. anladığım kadarıyla bir çözümü varsa bile büyümesini beklemek zorundasın. ama belki büyüdüğünde tamamen yok olur ve beklemeye dahi gerek kalmaz. (umarım geçer büyüdüğünde)
ne renk ki, çok mu koyu rengi çok mu belli oluyor lekeler ?

bebeğim sarışın çok beyaz tenli lekelerde kırmızı renk ağladığında yada kandini sıktığında dahada kızarıyo. bazen soluyo pembe oluyo. yüzünde olması çok üzücü yoksa vücudunun herhangi bi yerinde olsaydı dert etmezdim.sarışın yeşil gözlü çok tatlı ama o lekeler çok moralimi bozuyo

Beytiye geçmiş olsun canım, bebeğin hayırlı olsun.
Doğum lekelerini seni anlatın şekildeyse, hiç üzülme, bir zaman sonra geçeçektir.
Değilse, yine üzülme, artık neler neler yapılıyor. Estetik işlemlerle doğum lekelerini yok ediyorler artık, hiç ama hiç iz kalmıyor.
Meraketme sen, moralini bozma, bebeğinle iyi vakit geçirmeye bak. Senin durumu üzülünecek bir durum değildir.
Bebeşini çok öpüyorum,

teşekkürler.iyi şeyler duymaya çok ihtiyacım var çünkü.doğum sonrası lohusayken gelen misafirler o kadar bunaltmıştıki beni zaten ağrılarım vardı sezaryandan dolayı bide her gelen hamileyken ne yedinde yüzüne sürdün yok ciğeremi elledin niye dikkat etmedin daha buraya yazmadığım bir sürü şey.insanlar moral vermek yerine acı vermeyi tercih etti.çok zor bi lohusalık geçirdim özellikle sırf bu laflar yüzünden.ve bi yerden sonra kendimi suçlamaya başladım bu lekelerin sebebi benmiyi diye

Yok canım, bunlar batıl inançlar. Sen inanma ve bu tür laflarına kulak asma.
Herkese bu lekeleri geçecektir söyleyebilirsin, ki öyle olacaktır zaten.
Bebeğin ve sen sağlıklı olun diğerleri boşver, herşey halolur.
Sen moralini yüksek tut, bebeğin sana çok ihtiyacın var.
Sende dinlen, seninde dinlenmeye çok ihtiyacın var.
Lütfen bunlarını düşünme artık, bak görürsün LEKELER YOK OLACAKTIR.
Bebişini öpüyorum

inşallah arkadaşım umarım yok olurlar ileride lekeler yüzünden oğlumun üzülmesine asla kıyamam çünkü.o benim canım nefesim dünyam

cnm benim oğlumun alnında ve göz kapağında vardı aynı senin dediğin gibi.2.5 yasında ve su an hiçbiri yok.sadece ensesinde var sacların altında kalıoyr.o geçmedi. Merak etme gececektir.şimdi kızımda da var kaslarının arasında ve göz kapağında.hiç dert etmiyorum.inanıyorum kı gececek.

gerçekten hamileyken gizli bişey yemekle yada çilek ciğer nar gibi şeyler yerken herhangi biyere dokunmaylamı oluyo bu lekeler aklım almıyo bi türlü.doktorlar hamilelikte olan bişeyle alakası yok diyo ama millette tam tersini söylüyo.kafam karıştı iyice

cnm benim oğlumun alnında ve göz kapağında vardı aynı senin dediğin gibi.2.5 yasında ve su an hiçbiri yok.sadece ensesinde var sacların altında kalıoyr.o geçmedi. Merak etme gececektir.şimdi kızımda da var kaslarının arasında ve göz kapağında.hiç dert etmiyorum.inanıyorum kı gececek.

benim bebeğimdeki lekeler baya koyu kırmızı.o beni endişelendiriyor.senin oğlunda ve kızındakiler pembemi kırmızımı arkadaşım merak ettim

canım kesinlikle geçiyor benim kızım 10 aylık doğduğunda göz kapağında ve kafasının arkasında vardı kafasının arkasındaki kocamandı geçmiycek sanırdım doktor geçer dedi ve hepside geçti bayda koyuydu geçiyor korkma kesinlikle geçiyor bende öyleymişim..

canım kesinlikle geçiyor benim kızım 10 aylık doğduğunda göz kapağında ve kafasının arkasında vardı kafasının arkasındaki kocamandı geçmiycek sanırdım doktor geçer dedi ve hepside geçti bayda koyuydu geçiyor korkma kesinlikle geçiyor bende öyleymişim..

umarım geçer bu yazılanları okudukça kendimi biraz daha iyi hissediyorum umudum dahada artıyo geçer diye.internette araştırdım okadar çok leke çeşidi varki bazıları geçici bazıları kalıcıymış.bebeğimdeki lekeler hemojenmiş

benim kızımında doğduğu zaman burnuyla dudağı arasında vardı. şimdi hiçbir şey kalmadı tamamen geçti.

benim kızımında doğduğu zaman burnuyla dudağı arasında vardı. şimdi hiçbir şey kalmadı tamamen geçti.

oğlumun burun ve dudak arasındada var sanki burun deliklerinden kan akmış gibi çizgi şeklinde lekeler.kızınınki nasıldı ve tam olarak kaç yaşında kayboldu

benim kızımında alnında var kırmızı leke gibi ağlayınca daha da belli oluyor. doktor 4 yaşına gelinceye kdr geçer dedi. normalde gözükmüyor ama ağlayınca çıkıyor.

öyle kan akmış gibi değildi. mercimek kadar ama tam yuvarlak olmayan bir lekeydi. bir yaşında tamamen kayboldu.

X