Çocuk Hastalıkları Bebeğinde İnek Sütü Alerjisi Olanlar Gelin Paylaşalım

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği
MErhabalar

tam 2 aylık kızım var. Doğdugundan 10 gun sonra başlayan konakla beraber atopik dermatit teşhisi konuldukızıma ama ne kremler kullandıysak fayda etmedi. En son geçen hafta göz şişmesi ve vücudun iyice kabarmasıyla acile gittik ve bıze sut alerjisi olabileceği soylenip neocate başlayın duzelme olursa raporunuzu cıkartırız dedi biz ilk kutuyu bitirip direk aynı doktora 3 gun sonra tekrar gittik ve doktor duzelme olmuş bence burda test yapamıyoruz raporunuzuda cıkaramadıgımız ıcın tıp fakultesıne sevk edıldık. fakulteye gittik prick testi kan testim,z temiz çıkdı. Ama kan degerlerimiz yuksek cıkdı bu çok başka bırsey olabılır dendi tekrar kan testı ıstendı. Bızde kendi doktorumuza tekrar gittk dogumdan berı kontrol eden doktorumuza. Kan değerlerimizi normal buldu olagan dedi ama bıze bır profesor onerdı ve profesörede gittik. Profesör süt alerjisi olmadığını soyluyor. Dermatologda sadece seboroik dermatit teşhisi koydu ama benım ıcımde halan besın alerjısı kuşkusu var çünkü bir türlü gecmiyor. Şuan kafasııcın ozel karışım yaptırdık. Ve vucüdu için ayrı krem kullanıyoruz. Test Sonuçlarımı sizle paylaşıcam. Umarım yardımcı olursunuz. Benim gibi teşhisde baya zorluk yaşayıp sonra teşhis koyulan oldumu cok merak edıyorum. Şimdiden teşekkurler...

Bu ilk testimiz
$Adsız.jpg

Buda 2. testimiz
$hjkl.jpg

Herkese çok geçmiş olsun.Benim kızımda da var.Keçi peynirini denedim o da yaptı.Hiçbir şşey yiyemiyorum neredeyse.Meyvelerden kivi ve incir de yaparmış.Gaz yapar diye de portakal,mandalina yiyemiyorum.Yüzümüzdeki kızarıklıklar geçmiyor.Ve çok kaşınıyor.Kaşıdığı için de kanatıyor çoğu kez.sizin çocuklarınızda da kızarıklıklar kaşıntı yapıyor mu?Yüzü için bir krem kullanıyor musunuz?Bizim doktorumuz tavsiye etmedi yüzü için.

rica ederim..
sende tarif bulupta denersen ekle olur mu ?

tabii bulursam hemen paylaşırım.

canım geçmiş olsun benim bebeğimdede önce kaşıntı ve kızarıklıkla başlayan gece sık uyanma sürekli kortizonlu kremler veriliyordu hafifliyor sonra yine kortizon hafifliyor sonra yine yine derken kakasından kan geldi kaka tahlili derken kakasında mikrop var dendi hemen antibiyotik başlayacağız daha 3aylık doktor doktor dolaşırken en sonunda alerjisi olduğunu bulduk süt ve ürünleri kabuklu tüm kuruyemişler şimdi özel mama kullanıyoruz sende tahin helvası ve makarna yazmışsın bunları yediğimde içlerinde süt olmamasına karşı oğlum çok fena oldu doktoru aradım o da içinde tüm katkı maddesi olan herşeyi yasaklıyorum dedi. gerçektende tahin helvasını okudum içinde bir sürü madde var şimdi evimize hiç bir katkı maddesi olan şeyi sokmuyorum oğlum bu ara çok iyi maaşallah...o yüzden yediklerindeki katkı maddelerine alerjisi olabilir.. hatta biz ne sızma ne ayçiçek ne de fındık yağı kullanamıyoruz onlarada alerjisi var...

Ben de biraz araştırdım makarna şehriye gibi gıdaların içinde yumurta olabilirmiş. Annem de bana eğer bi besin ögesinde içindekiler kısmı varsa kullanma dedi. çünkü hem anlaşılmıyor, hem net yazmıyorlar, hem de yazmadıkları şeyler olabiliyor. bu hafta salçaya da son vereceğim ama nasıl yapacağım bilmem. ev salçası yapan bi yer bulmalıyım :S

Bide bu kızarıklıklar nasıl şeyler? benim bebeğimin gıdısının altında bi türlü geçmeyen isilik var da içime bir kurt düştü:KK43:(

Herkese çok geçmiş olsun.Benim kızımda da var.Keçi peynirini denedim o da yaptı.Hiçbir şşey yiyemiyorum neredeyse.Meyvelerden kivi ve incir de yaparmış.Gaz yapar diye de portakal,mandalina yiyemiyorum.Yüzümüzdeki kızarıklıklar geçmiyor.Ve çok kaşınıyor.Kaşıdığı için de kanatıyor çoğu kez.sizin çocuklarınızda da kızarıklıklar kaşıntı yapıyor mu?Yüzü için bir krem kullanıyor musunuz?Bizim doktorumuz tavsiye etmedi yüzü için.

ben keçi peyniri ve kuru incir veriyorum dokunmadı,bizede mandalina dokunmuştu kakada kan olmuştu..
yanaklarında egzaması var benim bebeğimin,kaşıdığını görmedim hiç..çok sertleşiyo ve sivilce gibi uç uç oluyodu..kortizonlu krem kullanıyorum ben yayılmasından iyi diye düşünüyorum ve nemlendiriyorum..

tabii bulursam hemen paylaşırım.

Ben de biraz araştırdım makarna şehriye gibi gıdaların içinde yumurta olabilirmiş. Annem de bana eğer bi besin ögesinde içindekiler kısmı varsa kullanma dedi. çünkü hem anlaşılmıyor, hem net yazmıyorlar, hem de yazmadıkları şeyler olabiliyor. bu hafta salçaya da son vereceğim ama nasıl yapacağım bilmem. ev salçası yapan bi yer bulmalıyım :S

Bide bu kızarıklıklar nasıl şeyler? benim bebeğimin gıdısının altında bi türlü geçmeyen isilik var da içime bir kurt düştü:KK43:(

canım ev salçasında da domates var bu da dokunmaz mı?
bizim yanaklardaki durumu anlattım ama her bebekte değişik olabilir dr a gittiğinde göster mutlaka vücutta yayılabiliyormuş çünkü..

ben keçi peyniri ve kuru incir veriyorum dokunmadı,bizede mandalina dokunmuştu kakada kan olmuştu..
yanaklarında egzaması var benim bebeğimin,kaşıdığını görmedim hiç..çok sertleşiyo ve sivilce gibi uç uç oluyodu..kortizonlu krem kullanıyorum ben yayılmasından iyi diye düşünüyorum ve nemlendiriyorum..

Bu alerji ne zaman sona erecek?Kızarıyor bizimkisi ve deri dökülüyor.Her şeyi kestim neredeyse ama hala geçmiyor.Yüzüüolduğu için krem vermedi.Sadece ılık suyla siliyorum.O da çok nemlendirmiyodur herhalde?

Bu alerji ne zaman sona erecek?Kızarıyor bizimkisi ve deri dökülüyor.Her şeyi kestim neredeyse ama hala geçmiyor.Yüzüüolduğu için krem vermedi.Sadece ılık suyla siliyorum.O da çok nemlendirmiyodur herhalde?

bizimde yüzümüzde egzamamız..
bu konuda karşıt düşünüceler var kortizon kullanımıyla ilgili dr larda da buradaki kullanıcılarda da..
ben kortizon kullanmak gerektiğinie inanıyorum..çünkü yayılıyor vücutta..
kendimden biliyorum saçımda varken şu an ellerimde de var..
en azından vazelin sürebilirsin nemlendirmek için..ben biodermanın abcderm atopik ciltleri kullanıyorum..

Locoid diye bir merhem vermişti doktorumuz.Bugün görüştüm yüzüne de sür başedemiyorsan dedi.Umarım iyi gelir.Çocuk alerjisi uzmanına da göstermemm gerekiyormuş bebeğin atopik olabilir dedi.Bu kavram hakkında bilginiz var mı?

Bizimde 2.5 aylık olduk ve 12 gunlukden berı gecmeyen seboroık dermatitimiz var .
Yukarıdada yazmısdım ama dun doktorumuzla tekrar ırtıbata gecdık cunku kusmalaramızda baslayınca kesın teşhis olarqak sut alerjısı konuldu.
Hafta içi gidip raporumuzu yazdırıp neocate e baslıcaz

makarna şehriyede yumurta var mı üzerini okumalısın.
tahin salça alerjikmiş,netten alerjik gıdalara bakıp denemelisin bunları kesmeyi.
portakal,mandalina,avakado,dut pekmezi,keçiboynuzu pekmezi bisürü şey valla...
poğaçada şöyle,,
2 su bardağı kadar un
yarım çay bardağı sıvı yağ,bundan daha az zeytin yağı
2 yemek kaşığı mısır nişastası
tuz,az şeker
su
ister tuzlu kurabiye gibi yap ister içine patates vs koy afiyet olsun:)

birşey soracağım, bu poğaçanın üzerine ne sürüyorsun?

Merhaba arkadaşlar
oğlumun 8 ayı bitti süt yumurta domates alerjisi var sütü kesmeyi düşünüyorum. Siz kaç ayda kestiniz. şuan kendimi oldukça kötü hissediyorum.doktor kesmememi söyledi ama sağlığım açısındanda zorlanmaya başladım :KK43:

süt alerjimiz geçti diyebilirim, 15. ayımızdayız. 10 gün önce hastanede süt provakasyon testi yapıldı, oğluşum süte azıcık yanakta kızarmayla tepki verdi ama bizim asıl sorun bağırsaktaydı o yüzden evde de denemeye devam ettik, her gün yarım su bardağı süt içirdik, 10 gündür sorun yok- ciltte ya da kakada. bugün dr. umuz artık peynir ve yoğurt da verin dedi, oğluş ilk yoğurdunu da bugün yedi, beğenmese de biraz yedi!

ama yumurta ve buğday alerjimiz devam ediyor, umarım onlar da en kısa zamanda geçer...

Son düzenleme:
SLm kızlar benimde 15 aylığa yakın oğlum var malesef bizdede alerji sorunu var ama neye karsı alarjisi var hiç bilmiyorum ilk 6 aylikken başladı ama zaten ben inek sutu hiç vermiyorum vucudunda kucuk kucuk kabartilar çıkıyor bazen icinde su varmış gibi duruyor Bazende normal kirmizi kabarti birkaç güne kadar kendiliğinden geçiyor çok dr götürdüm genelde krem verdiler bundan 2 ay önce çubuk kreker yemişti susamli sabah kalktığında yüzünden başlayın ayak parmaklarına isilik gibi olmuştu ayreten kizarma dr götürdük bu seferde mikrop kaptığı için dediler şurup verdiler ve yumurta muz çilek fombogaz pasta türleri kivi çikolata birsireligine yasakladı ama arada yine kabartilar oldu dün aksam çok az çikolata yedi bugün yüzü kizardi deri testini istedim oda 3 yaşındayken ancak yapabileceklerini söylediler size sorum bebeğimin neye alerjisi olduğunu kesin nasil anlarım alerji vucuttaki kucuk sivilceye benzeyen seymidir yoksa kesin belirtisi yüzde kizartilarmidir nasil anlicam tecrubelerinizi benimle paylaşırsanız İnan çok mutlu olurum birde vucuttaki kucuk kabartilar devamlı cikiyor

ya benim bebegimin de inek sütüne alerjisi varmış,kakada kan gördük,arada da mukuslu kaka yapıyor.. test yaptrıdık .. şimdi diyetteyim... ne yicem ben yaaa...

süt ve süt ürünleri yasak.. sütün girdiği yer yok ben napıcammm..

ee gaz yapan şeyleri de yemiyorum,bulgurdu,mercimekti bilmem neydi...

sadece anne sütüyle besleniyor kızımm :S püffffff

ya benim bebegimin de inek sütüne alerjisi varmış,kakada kan gördük,arada da mukuslu kaka yapıyor.. test yaptrıdık .. şimdi diyetteyim... ne yicem ben yaaa...

süt ve süt ürünleri yasak.. sütün girdiği yer yok ben napıcammm..

ee gaz yapan şeyleri de yemiyorum,bulgurdu,mercimekti bilmem neydi...

sadece anne sütüyle besleniyor kızımm :S püffffff

ben aylardır o şekildeyim canım..
kraker bisküvilerde peynir altı suyu var..
en son tam tahıllı ekmek alıyım dedim onda bile süt ürünü susam olabilir vs yazıyodu..
üzerini oku mutlaka yiyeceğin şeylerin..
bol yeşillik ye su iç benim sütüm azalmadı şükür hala anne sütü ağırlıklı gidiyoruz..
çok geçmiş olsun..

Benim soruma cvp veren kimse olmicak herhalde yinede tesekkurler

ben bu konuya sürekli uğruyorum canım ama çok kalamıyorum nette cevap yazamadan çıkmak zorunda kaldığım oluyor..
inek sütü vermiyorum demişsin ama süt ürünleri tüketiyormu bebeğin acaba çikolatada alerjik..susamda..ben bebeğime ilk içinde susam yağı olan bi gaz damlası vermiştim ve tüm ağız çevresi kızarmıştı öyle anladım..
bebeğine yedirdiklerini,emziriyorsan sende yediklerinden bu besinleri çıkararak anlayabilirsin..krakerlerde peynir altı suyu var mesela..
bebeğime ilk mandalina verdiğimde kakada kan olmuştu mesela..
yoğurt verdiğimde ağız çevresi isilik gibi olmuştu,susamda tamamen kızarmıştı..

Son düzenleme:
Cvp verdigin için teşekkürler ben emzirmiyorum bizimkinde kabartilar tek tek karında ve bez kısmında oluyor bu kabartilar cogu zaman var geçiyor tekrar başlıyor ilk defa susam verdigimde yüzünde çıktı birde gecen gün tabağın icinde olan çikolatayı sigirip yemiş sabah kalktığında yanakları kizarmisti bu vucuttaki kucuk kabartilarda alerji oluyormu

X