Şampuan ve Saç Kremleri Bebek ampuan

dygflute91

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Mayıs 2008
23
1
32
arkadaşlarrrr :)
bebek şampuanları boyalı saçlardaki boyayı çabucak akıtır mı acaba deneyen var mı en azından diğer normal şampuanlara(boyalı saçlar için olmayan) oranla daha az mı akıyor ?
en saf olanı bunlar olduğu için soruyorum ?
konu kilitlenirse küsücem :):p
:enbuyukkk:

deneyen varsa gercekten bilgilendirsin hem saça diğer şampuanlara oranlar daha faydalı olabilir kimyasal içeriği az olduğundan dolayı..

canım ben bebek şampuanı kullanıyorum ve memnunum..
ayrıca keşfettiğim birşey var...saçınıza eğer yağlarla falan extra bakımlar yapıyorsanız sakın yapmayın...hem yağlanmayı tetikler hem de yağ saçtaki boyayı akıtıyor
çünkü saç teline yağ nufuz ettiğinde yağ saç boyasından daha ağır olduğu için (yerçekimi kanunu) ağır olan yağ saç telinin içine girerken saç boyasını saç telinin en üst katmanına iterek boyayı dışlıyor..ben bi ara kızıla boyadığım saçlarımı yağ bakımları yapa yapa rengini sökmüştüm...

DİMETHİCONE içeren bütün şampuanlar mutlaka saç boyasını akıtır..çünkü dimethicone = Silikon Yağı demek...
ayrıca boyanın akıp solmaması için türü ne olursa olsun yağ içeren şampuanlar veya bakım ürünleri kullanmayın

Son düzenleme:
ayrıca keşfettiğim birşey var...saçınıza eğer yağlarla falan extra bakımlar yapıyorsanız sakın yapmayın...hem yağlanmayı tetikler hem de yağ saçtaki boyayı akıtıyor
çünkü saç teline yağ nufuz ettiğinde yağ saç boyasından daha ağır olduğu için (yerçekimi kanunu) ağır olan yağ saç telinin içine girerken saç boyasını saç telinin en üst katmanına iterek boyayı dışlıyor..ben bi ara kızıla boyadığım saçlarımı yağ bakımları yapa yapa rengini sökmüştüm...

DİMETHİCONE içeren bütün şampuanlar mutlaka saç boyasını akıtır..çünkü dimethicone = Silikon Yağı demek...
ayrıca boyanın akıp solmaması için türü ne olursa olsun yağ içeren şampuanlar veya bakım ürünleri kullanmayın
mantıklı :lepi::emir_bebek:

güneşcim,

ben de saçımdaki boyayı akıtmaya çalışıyorum kızıl tonlarında.
özellikle kullandığın bir bakım yağı var mıydı?
badem yağı filan da olur mu acaba?

yardımların için şimdiden çok teşekkürler.
a.s.

güneşcim,

ben de saçımdaki boyayı akıtmaya çalışıyorum kızıl tonlarında.
özellikle kullandığın bir bakım yağı var mıydı?
badem yağı filan da olur mu acaba?

yardımların için şimdiden çok teşekkürler.
a.s.

canım, benim saçlarım kızıl boyalı olduğu dönemde elidorun yaza özel çıkardığı bakım yağlarından vardı evde onu uygulaya uygulaya akıtmıştım..
hem de benim kullandığım kızıl saç boyası lorealin extra konsantre tüpünü içeren recital prefference renklerinden biriydi..yani normal kızıl boyalardan daha da güçlüydü..
elidorun yağları artık üretilmiyor sanırım...ama herhangi bir yağın da aynı işi göreceğini sanıyorum..

zaten bazı kuaförlerde de yağ bazlı boya silicilerin olduğunu biliyorum..yağ bazlı olduğuna göre demekki boyayı söktüğü doğru :) yerimseniben

Son düzenleme:
canım, benim saçlarım kızıl boyalı olduğu dönemde elidorun yaza özel çıkardığı bakım yağlarından vardı evde onu uygulaya uygulaya akıtmıştım..
hem de benim kullandığım kızıl saç boyası lorealin extra konsantre tüpünü içeren recital prefference renklerinden biriydi..yani normal kızıl boyalardan daha da güçlüydü..
elidorun yağları artık üretilmiyor sanırım...ama herhangi bir yağın da aynı işi göreceğini sanıyorum..

zaten bazı kuaförlerde de yağ bazlı boya silicilerin olduğunu biliyorum..yağ bazlı olduğuna göre demekki boyayı söktüğü doğru :) yerimseniben

teşekkür ederim Güneçcim.
aktarlarda satılan yağ karışımlarından uygulayayım bende o zaman.
:1hug:

bende saçlarımı kızıla boyamıştım ama sonradan fişman oldum şampuanımın içerisine bademyağı kattım birazda olsa akııttı şimdi turuncu sarı tonalrında şaç renğim ama ben tamamen kurtulmak istiyorum bu kızıllıktan birdahada saçlarımı boyamak istemiyorum kendi doğal şaç renğimi istiyorum..::kızgın:senağlama

X