Bebek arabası yardımı

Her konuda bebek ve annelikle ilgili şikayetlerin temel sorunu çaba göstermemeniz, kolaya kaçmanız. O yaşta bir bebeğin artık uykuyu düzene sokması lazım. Arabayı değiştirmek yerine bir hafta çabalasanız çocuğunuz gayet güzel kaliteli bir uykuya kavuşacak.
Peki hangi hafta?pazartesi - cumartesi dersim var. Yüzyüze artı uzaktan. Çocuğa yemek yedirince oh be diyorum. Hatta bazen ekstra zoom toplantısı çıkınca mama veriyorum. Temmuza kadar kesinlikle mümkün değil. Çocuğun uyumaması demek bizim bütün okul işlerinin gümlemesi demek. Şu an için onun uyku Düzeni ikinci planda.

Su burasi yeri degil falan diyenler kibleyin gecin.Neden ogretmen gibi bir de azarliyorsunuz insanlari gorev edinmis gibi her alakasiz konuya nerdeyse ? Kiblerseniz konu zaten kapanacak.Bu konu fake yazmak yerine kibleyin diyor mune misal.Su yaptiginizin da hic bir farki yok.Kibleyin gecin ne polemik yapiyorsunuz ki ?

Sizin yorumunuz beni ilgilendirmiyor ki. İlginç tarafı da neden hepsine yorum yapma ihtiyacı duyduğunuz. Fikriniz yoksa yorum yapmazsınız. Her konuda fikir sahibi olmak zorunda da değilsiniz. Forum yöneticisi de değilsiniz üstelik. İnsanların özel hayatlarını bilemezsiniz. Benim için gerçekten önemli olan bir konu sizin için değildir. Hangisi dert hangisi değil buna karar verecek kişi siz değilsiniz. Evet benim için çok öncelikli. Gün içinde uzaktan eğitimim var. Çocuk uyanıkken uzaktan eğitim yapamam. Eşimin onu evden götürmesi lazım. Bebek arabasında uyumazsa, ben dersimi yapamam. Dersimi yapmamam demek benim için çok büyük problem. Şu anda başka bir yerde gündüz uykusu alıştırmaya vaktim yok. 6 gün sabahtan akşama değişik saatlerde derslerim var. Eşimin de aynı şekilde. Birimiz oturup birimiz kalkıyoruz. Çoğu zaman ev içinde karşılaşmıyorız. Uzaktan eğitimde çocuk o kadar sıkıntı ki. Bebek arabası hayat kurtarıcı şu anda. Hayati bizim için
Niye 6 gün? Korona varken kurs mu açtınız yine?

Peki hangi hafta?pazartesi - cumartesi dersim var. Yüzyüze artı uzaktan. Çocuğa yemek yedirince oh be diyorum. Hatta bazen ekstra zoom toplantısı çıkınca mama veriyorum. Temmuza kadar kesinlikle mümkün değil. Çocuğun uyumaması demek bizim bütün okul işlerinin gümlemesi demek. Şu an için onun uyku Düzeni ikinci planda.
Konunuz yeri mi değil mi tartışılır ama ben 150 dk bebek arabasında uyumak zorunda olduğuna şaşırdım bebeğinizin. Devamını okudukça da gerçekten bir çocuğun düzeninin ikinci planda olmasına üzüldüm..

Her konuda bebek ve annelikle ilgili şikayetlerin temel sorunu çaba göstermemeniz, kolaya kaçmanız. O yaşta bir bebeğin artık uykuyu düzene sokması lazım. Arabayı değiştirmek yerine bir hafta çabalasanız çocuğunuz gayet güzel kaliteli bir uykuya kavuşacak.
Ve bahaneler sıralanır...

12.5 aylık nedir :-)
1 yaşında dense ne oluyor anlamadım sadece sizin konuya özel değil bazen görüyorum 28 aylık 35 aylık 16.5 aylık :confused:
150 dk da 2.5 saat yapıyor ama neden dk hesabı?
Sorun yok sadece sormak istiyorum; neden ama?
20210323_144215.jpg

onun uyku düzeni ikinci planda mı? çocuğu ne olursan ol yine uyu mottosuyla büyütüyorsunuz gibi geldi

O bebek arabası nasıl bir şeyse bende alsam uyusam 150 dk

Uykuya ihtiyacım var cidden diyorum 😔

Bebek arabaları genelde 15 kiloya kadar taşımıyor muydu? Yanlış hatırlıyorumdur belki.
Boyu uzadıkça her halükarda konfor düşecek, bacaklar sarkıyor çünkü.
Taşır elbet de sorun bence bebeğin kilosu değil zangır zangır sallanarak uyutulmasından mütevellit tekerlek dayanamamış.

1 yaşında dense ne oluyor anlamadım sadece sizin konuya özel değil bazen görüyorum 28 aylık 35 aylık 16.5 aylık :confused:
Eki Görüntüle 2807771

Garip bir psikolojiye giriyosun cunku.
Ay ay gelisim takip ediyosun aman bunu yapti mi bundan geri kaldi mi diye aklin o ay 17 aylik bebek gelisiminde .Genelde bu moda burunuyosun ondan 😁

Konuya ek olarak ta her bebegin dinamigi farkli.Birinin saglikli bir bebek olarak yerinde uygun olarak yaptigini digeri yapmiyor.Ikiz bebeklerimde bunu cok daha rahat gozlemleyebiliyorum.Birinin uyku rutini harika digerinin beslenme.Yani niye diyemeyiz.

Eki Görüntüle 2807771
Bir de şey var. Konu sahibinin dediği gibi “Oldukça iriyiz.” şeklinde 1. çoğul şahıslı cümle kurulması. Kakamızı yaptık, babamız geldi, gazımız var vs. Neden neden neden?

Garip bir psikolojiye giriyosun cunku.
Ay ay gelisim takip ediyosun aman bunu yapti mi bundan geri kaldi mi diye aklin o ay 17 aylik bebek gelisiminde .Genelde bu moda burunuyosun ondan 😁

Konuya ek olarak ta her bebegin dinamigi farkli.Birinin saglikli bir bebek olarak yerinde uygun olarak yaptigini digeri yapmiyor.Ikiz bebeklerimde bunu cok daha rahat gozlemleyebiliyorum.Birinin uyku rutini harika digerinin beslenme.Yani niye diyemeyiz.
Ya isterse 13.5 kilo demesin de 13bin 600 gram desin o kendi meselesi de (aa harbiden gram olarak yazmayı unutmuş onu :KK53:
Ama burda konu açarken bence 150 dk 12.5 ay komik duruyor :-)
Kınamadım ama birgün başıma gelcek gibi hissettim şu an 🥴

X