Bebek bi tarafta toplanıyorsa ??

Nergisever

Üye
Kayıtlı Üye
9 Şubat 2017
179
105
34
Kızlar slm 16+1 haftalık hamileyim henüz bebeğim hareketlerini çok hissetmiyorum ilk gebeliğin olduğu İçin dr normal dedi. Bugun rastgele bi forumda bişey okudum bebek bi yerde daha gebelik haftası küçükken toplanıyorsa anne karnında öldüğü İçin yığılmış olabilir diyordu. ve benim de iki gündür sol tarafımda sürekli sanki bebeğim... korkmaya başladım yazıyı görünce hiç böyle bişey duymamıştım şimdiye kadar duyan yaşayan bilen var mı hiç..

Valla ben de hic duymadım canım.O dediğin 28. Haftadan sonra içindir onun öncesinde zaten bebeğin hareketleri duzensiz olur.Benim oğlum hep sağda. Solu hiç sevmiyor.Uyurken çok zorluk çekiyorum bu yüzden.Kontrole gitmiş olman lazım 16+1 isen.Kötü birşey olduğunu sanmıyorum.

Düz
Valla ben de hic duymadım canım.O dediğin 28. Haftadan sonra içindir onun öncesinde zaten bebeğin hareketleri duzensiz olur.Benim oğlum hep sağda. Solu hiç sevmiyor.Uyurken çok zorluk çekiyorum bu yüzden.Kontrole gitmiş olman lazım 16+1 isen.Kötü birşey olduğunu sanmıyorum.
Düzenli kontrollere gidiyorum canım haftaya cuma dr randevum da şimdiye kadar ters giden bişey yoktu çok şükür ama böyle bişey okuyunca gereksiz evham oldum

Düz

Düzenli kontrollere gidiyorum canım haftaya cuma dr randevum da şimdiye kadar ters giden bişey yoktu çok şükür ama böyle bişey okuyunca gereksiz evham oldum
Bakma canım öyle sen de.Her forumdaki bilgi doğru olacak diye birşey yok.Cok araştırmak da iyi değil bazen.Evhamdan başka bir işe yaramıyor.Sen dr un dediğine bak boşver.Gereksiz stres yapma :KK20::KK25:

İnternet bilgi kirliliği olmuş gerçekten. Böyle şeyler okuyup üzmeyin bebişinizi.

Cidden öyle insanlar bütün kötü tecrübelerini paylaşmışlar hiç iyi birşey Yok gerçekten..
benim araştırmamın sebebi şuydu aslında sola yatıyorum sanki solumda toplanıyor gibi oluyor sağa yatınca sağımda gibi normal mi ki acaba diye bakıyordum başka forumları okuyordum birisine cevaben karnında ölürse bi taraftan bi tarafa yığılır yazmış kadının biri inanamadım il oldum

Ben elledigimde ne tarafta oldugunu hala hissetmiyorum 17 olduk:) siz yigilmayi bile nasil hissediyorsunux yahu ?

Elinizi sürekli karnınıza koyun illa bi kıpırtı hisseder rahatlarsınız ya da eşiniz kulağını koysun. Benimki o haftalarda gurultu gibi sesler duyuyordu. İçiniz rahat etmiyorsa da, ki ben rahat etmediğimde öyle yapmştm, başka bir doktora gidin bugun.. Hem bi doktor daha görmüş oluyor hem sizin denemek istediğiniz doktor varsa iyi oluyor:KK54:

Benim ekim arkadaslari topigindeki arkadaslarim da soyluyor aynisini:)saga yatiyorum saga toplaniyor felan diye... kac kisiden duydum bi suredir benim velet nerde diye araniyorum henuz bulusamadik:)
Bi kaç kişiden duyduğunu söyleyince rahat ettim demek bi ben de olmuyor belki de garip bi durum değil boş yere evham yani .. inş öyledir cnm

Kızlar slm 16+1 haftalık hamileyim henüz bebeğim hareketlerini çok hissetmiyorum ilk gebeliğin olduğu İçin dr normal dedi. Bugun rastgele bi forumda bişey okudum bebek bi yerde daha gebelik haftası küçükken toplanıyorsa anne karnında öldüğü İçin yığılmış olabilir diyordu. ve benim de iki gündür sol tarafımda sürekli sanki bebeğim... korkmaya başladım yazıyı görünce hiç böyle bişey duymamıştım şimdiye kadar duyan yaşayan bilen var mı hiç..
Böyle br şeyi ilk defa senden duydum. Bnm en baştan beri hep sağda aynı br portakal şeklini alıyor gözle bile o kadr belli yani başlarda ufakti her geçen gün o yığılma büyüyor . Duyduğun şey doğru dgil bence bnde 17+4 dayım ve 11.haftadan beri bebeğim aynı yerde yığılmış gbi toplanıyor . Hareketlerini de hissediyorum .

Bn biraz yanlış anlamışm o_O sem sağa yatinca sağa sola yatinca sola toplandığını soylemissin. Bnm ki sola yatinca karnımın ortasına geliyor iyice saga yatinca iyice saga geliyor site üstü bir sure yatinca yine sağda sanırım genelde aynı yerlerde. :işsiz: ama söylediğin şekilde olunca sorun olacağını sanmıyorum ya sonuçta ne tarafa yatarsan o tarafa baskı yapıyor o dediğin şeyin olabilmesi için plesantadan ayrılması gerek bence bebek plesantadan ayrilirsada kanaman olur . Tabi bu bnm düşüncem Nergisever Nergisever

çok normal bir durum bu canım. sürekli ve sık aralıklarla olursa sıkıntı olur dedi doktorum. rahim kendini doğuma hazırlıyormuş. günde 10 defadan fazla ve belirli aralıklarla olursa haberim olsun demişti. benim de o dönemlerde başlamıştı toplanmaya. benim bebeğim de sürekli sol tarafta toplanırdı.

Çok internetteki şeyleri okuma. Kızıma hamileyken sol tarafımda bi yer etti doğana kadar ordaydı. Hareket ediyordu tabi ama sol tarafı benimsemişti. Hatta doğumdan sonrada 2 hafta falan sol tarafım bi garipti. Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.

Bn biraz yanlış anlamışm o_O sem sağa yatinca sağa sola yatinca sola toplandığını soylemissin. Bnm ki sola yatinca karnımın ortasına geliyor iyice saga yatinca iyice saga geliyor site üstü bir sure yatinca yine sağda sanırım genelde aynı yerlerde. :işsiz: ama söylediğin şekilde olunca sorun olacağını sanmıyorum ya sonuçta ne tarafa yatarsan o tarafa baskı yapıyor o dediğin şeyin olabilmesi için plesantadan ayrılması gerek bence bebek plesantadan ayrilirsada kanaman olur . Tabi bu bnm düşüncem Nergisever Nergisever
Çok teşekkür ederim içimi rahatlattın cidden. Bi kaç arkdşm da aynı şeyi söyledi mutlaka hisserdin bi belirti olurdu dediler. Gereksiz kuruntu yapıp üzdüm bebeğimi de . Teşekkür ederim cnm

Çok internetteki şeyleri okuma. Kızıma hamileyken sol tarafımda bi yer etti doğana kadar ordaydı. Hareket ediyordu tabi ama sol tarafı benimsemişti. Hatta doğumdan sonrada 2 hafta falan sol tarafım bi garipti. Rabbim sağlıcakla kucağına almayı nasip etsin.
Çok teşekkür ederim canım haklısın bundan sonra okumamakta kararlıyım Yok yere stres oluyorum

Benim ekim arkadaslari topigindeki arkadaslarim da soyluyor aynisini:)saga yatiyorum saga toplaniyor felan diye... kac kisiden duydum bi suredir benim velet nerde diye araniyorum henuz bulusamadik:)
Ay benim oglan sürekli sola geçiyor ısrarla saga geçmiyor...inat mi olacak ne?

X