bebek cinsiyeti

MAYE

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
7 Şubat 2008
51
4
40
ilk bebeğim kız burnunun üstünde damar belli olunca erkek olur diyorlar .bilen ,yaşayan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum...

canım böyle şeylere bence kafanı yorma benimde kızımın burnunda damarı var ama bi kızım daha oldu allah gönlüne göre versin

benim kızımın hem burnunda mor mavilik var hemde poposunda..
bana da herkes aynı şeyi söylüyo..
Ben hep ilk bebeğimin kız olmasını istiyordum çok şükür Allah kalbime göre verdi..
ikinci ne zaman olur bilmem (hoşş ben şimdi hamile kalmak istiyorum ve bundan kimseye bahsetmedimbilmiyorumkismile) ama ne olursa olsun sağlıklı olsun yeter...

cnm bebişin burnundaki mavilik damar olabilir ama poposundaki morluk mongol lekesi denilen doğum lekesi.hemen hemen her bebekte olur sorun teşkil etmez nedeni bilinmiyor.bir iki aya geçiyor.

benim oğlumunda burnunun üzerinde var banada diğer çocuğun kız olur diyolar ve şuan hamileyim sonucu öğren,nce paylaşırım hem doğruluğunu test ederiz

kızlar benimde kızımın burnunun üstünde yeşil damar var ve poposundaki o mongol lekesi çok büyük bizimki ya beline dogru 10.5 aylık böyle olan varmı ne zamn geçmesi lazım bu lekenin

ewet bende duydum kaynanam bakmış oğlumda da varmış neyse artık arkası kızmış bende 2. düşünmüyorum dedim gıcıklığıma (aslında çok istiyorum ama zamanı gelince) ne alaka ya cinsiyeti belirleyen tamamiyle erkektir inanmayın böyle şeylere çok saçma erkek kız farketmez hayırlı evlat nasip etsin allahım...

eskiden insanlar böyle hurafe dediğniz şeylerle tahmin etmeye çalışıyorlarmıştı.bilipte yaşayan varmı diye merak ettim.gerçekten tutuyormu.çünkü çoğu insandan duyuyorum.

bence buyuk bi hurafe ve kesinlikle dogruluk payi yok ayni cin takvimi gibi
gelecegi allahtan baskasi asla bilemez ..
kizi oglani degil en onemlisi hayirlisi ..

kızlar benimde kızımın burnunun üstünde yeşil damar var ve poposundaki o mongol lekesi çok büyük bizimki ya beline dogru 10.5 aylık böyle olan varmı ne zamn geçmesi lazım bu lekenin

Merhaba benim kızım haftaya yaşına değecek hala duruyor mongol lekesi... Komşu teyze ikinci bebek olmadan geçmez dedi.. Ne kadar doğru bilmiyorum.Çokda önemli değil:emir_bebek:

Arkadaslar alakası yok benim kiziminda mor damari var herkes erkek dedi ama kiz birde bebekligide erkege cok benziyordu.

bu ne ya hu? mor damar falı bakıp geleceği mi görüyorlar bunlar :)

fal gibi bişey bu :KK20:

O Değil de göbek deliğinden anında anlıyor benim annem komşumuzun annesi ebe o zamanında bizim göbek deliklerimize bakar arkamızdan gelicek olan ardeşin cinsiyetini söylerdi deliğin şekline göre
kardeşim yokken bnm göbeğime bakıp erkek demişiti kardeşim erkek :)
annemede öğretmiş annemde şıp diye anlıyo oda kime ne derse çıkıyo.
yengem hamileyken yeğenimin göbeğine bakıp bunun kardeşi erkek olucak dedi . neyse doktor kontrollerde başta kız dedi annem ısrarla hayır bu çocugun göbeği erkeği gösteriyo dedi oğlu oldu :)
bu siteden bi arkadaşım var oda hamile şuan kızının göbeğini çekip bana yolladı bende anneme gösterdim kız dedi :KK70: doktorda şuan kız gibi ama şuan tam kesin bişey söyleyemem haftası ilerlesin net söylerim demiş :KK70:

Benim kizimin da mor damarı var.çoğu kişi kizimi erkek zannediyor.arkasından erkek kardeşi olur diyorlar.ben gülüp geçiyorum.bana da hep ikinci bir kızım olacakmış gibi geliyor.Allah hayırlı sağlıklı evlat versin.herkesin de gönlüne göre versin.

benim oglusumdada var..ehrkes arkasi gene oglan diyor...haha guluyorum benimki dogal yoldan olmadi bile yani :KK1:

bu yuzden dert etmiyorum...kaldiki oglan olsun kiz olsun yeterki saglikli hayirli olsunlar baska ne isteriz :KK16:

canım damarla filan olacak şeyler değil bunlar hem cinsiyeti de önemli değil ki, hayırlı olsun yeter.

O Değil de göbek deliğinden anında anlıyor benim annem komşumuzun annesi ebe o zamanında bizim göbek deliklerimize bakar arkamızdan gelicek olan ardeşin cinsiyetini söylerdi deliğin şekline göre
yengem hamileyken yeğenimin göbeğine bakıp bunun kardeşi erkek olucak dedi . neyse doktor kontrollerde başta kız dedi annem ısrarla hayır bu çocugun göbeği erkeği gösteriyo dedi oğlu oldu :)
bu siteden bi arkadaşım var oda hamile şuan kızının göbeğini çekip bana yolladı bende anneme gösterdim kız dedi :KK70: doktorda şuan kız gibi ama şuan tam kesin bişey söyleyemem haftası ilerlesin net söylerim demiş :KK70:
Ayyyy annen benım kızada baksa keskee yaaa

X