Maske Tarifleri Bebek gibi bir cilt için fazla uzaga gitmeyin; sihir mutfaginizda ;) (DENENMISTIR)

Evde Yapılabilen Doğal Cilt Bakımları Kolay yüz maskesi, Basit Kolay Cilt Maskeleri , Yüz Maskesi, sivilce maskesi, en iyi maske tarifleri, cilt lekeleri, en iyi yüz maskesi, yüz temizleme maskesi, ev yapımı doğal yüz maskeleri, cilt beyazlatma, evde yapılan yüz maskeleri, siyah nokta
Yeni bir konu açmak istemediğimden bu konumdan devam edeceğim arkadaşlar.
GÖZ ALTI MORLUKLARINI AÇMAK:
*tek gereken şey sadece sirke! Ve nemlendirmek içinse bir göz altı nemlendiricisi.
Evet inanılmaz. Üstte bahsetmiştim. Sirke ile yüzümü toniklerken tesadüfen göz altlarımın sirke değen yerlerinde beyazlama(!) dikkatimi çekti. Araştırdım ve sirkenin cilt rengini bile açıcı bir özelliğinin olduğunu öğrendim. Velev ki benim o ırsi simsiyah göz altlarımı bile açıyorsa sizde ne güzel etkiler yaratır kimbilirrrr
Evet göz altıma artık bir kulak çubuğu ile saf elma sirkesini uyguluyorum. Tabiki gözlerim kapalı uyguluyorum çünkü gözleri çabucak yakıyor. Daha sonra kuruyunca nemlemdiricimi uyguluyorum. Sonuç superrr.. Tahriş vs de yapmadı bende. Artık göz altı kapatıcısı kullanmaya gerek bile görmüyorummmm.
Herkese tavsiyemdir.

Tavsiyelerin icin cooook tesekkur ederim canim ama bisey sorucam.. kahve peelingini, elma sirkesini falan kac gunde bi yapmaliyiz ?

elma sirkesini uyguladıktan snr temizliyormuyuz yoksa kuruduktan hemen sonra nemlendiricimi sürüyoruz

kahve telvesini kaç günde bir uygulayalım? bir de -bıttım ile yüz yıkama-sirke ve gül suyu ile tonikleme- bebaklı nemlendirme, işlemini her akşam mı yapmalıyız?

Tavsiyelerin icin cooook tesekkur ederim canim ama bisey sorucam.. kahve peelingini, elma sirkesini falan kac gunde bi yapmaliyiz ?
Kusura bakma canim uzun suredir girmiyorum
Simdi gordum cevap yaziyorum.
Kahve peelingi haftada 1
Sirkeli tonik ise her gun yaparsan daha etkili olur.
Cildin hassas ise icine su katarak uygula sirkeli tonigi.
Sevgiler.

elma sirkesini uyguladıktan snr temizliyormuyuz yoksa kuruduktan hemen sonra nemlendiricimi sürüyoruz
Elma sirkesini uyguladiktan sonra yuzu durulamaya gerek yok
Kuruyunca suruyorum nemlendiricimi canim.

kahve telvesini kaç günde bir uygulayalım? bir de -bıttım ile yüz yıkama-sirke ve gül suyu ile tonikleme- bebaklı nemlendirme, işlemini her akşam mı yapmalıyız?
Kahve telvesi haftada bir belki iki yapilabilir yuzunun tikaniklik duzeyine bagli canim.
Baktin ki gozeneklerin cabuk doluyor,
Haftada iki yapabilirsin.
Ben calistigim icin yuzumde makyaj oluyor ve bunu mecburen her aksam yapiyorum.
Yani cildimi temizlemek adina her aksam yapmak zorundayim.
Duzenli olursa dhaa etkili olur.
Sevgiler.

Rica ederim canim.
Denediysen izlenimlerini ogrenebilir miyim?
Sevgilerr

Merhaba evet kahve telvesini her kahve içtikten sonra sürüyorum yüzüme faydasını gördüm yumusacik oluyo cildim. Ama ayriyeten elma sirkesini de kullaniyorum ikisinin faydası olacakki sivilce sorunum yok oldu ve yağlı olan cildim az yaglanmaya basladi cok memnunum

Merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim. Acaba aranızda pirinç unu maskesi deneyen var mı? Cilt rengini beyazlattigi söyleniyor. Merak ettim deneyenlerin. Sonuclarini

Benim cildim kuru acaba kuru ciltler için de uygun mudur bu yöntemler?
Merhaba canim.
Gormedim kusura bakma simdi cevapliyorum.
Kuru bir cildin varsa da bu yontemleri uygulayabilirsin eger dogru nemlendirirsen.
Bittim sabunu yerine balli sabun veya papatya sabunu vs deneyebilirsin mesela ben su an papatya sabunu kullaniyorum kendisi 'cleopatra sabunu" olarak da aniliyor cunku cleopatra da zamaninda guzellik uzmanlarini etrafina toplayip cok sevdigi papatyalardan bir bakim urunu yapmalarini istemis ve onlar da papatya sabununu kesfetmis, cleo bacimiz da kullanmis maasallah guzelligi ile anilir kendisi biliyorsun :KK66: bana cok iyi geldi. Once sabun ile yikayip ardindan sirke ve gul suyu ile tonikle. Daha sonra ise sana onerebilecegim ennnnn etkili nemlendirici olan yazimda da bahsettigim bebak acibadem sutu 'dur. Kuru bir cildin varsa hele hemen kullanmalisin. Kahve telvesi peelingini de yuzunun durumuna gore haftada 1 yada 2 uygulayabilirsin.

Merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim. Acaba aranızda pirinç unu maskesi deneyen var mı? Cilt rengini beyazlattigi söyleniyor. Merak ettim deneyenlerin. Sonuclarini
Denemedim canim, ama sirke de hem cildi temizleyip hem de cilt tonu acma ozelligine sahip.

Öncelikle herkese merhaba..
Kişisel gelişimler de dahil herşey kendini tanımakla başlar.
Cilt bakımı, saç bakımı vs de durum böyledir.
Cildinizi tanıyor musunuz asıl ve ilk soru bu olmalıdır?
Kuru mu , karma mı yoksa yağlı mı?
Yapacağınız tedaviler ondan sonra belirlenmelidir.
Kendimden bahseder isem, ergenlik yıllarımdan başlayarak cildimden ve dolayısı ile kendimden nefret ettim durdum. Cildim yağlı hatta yağdan pasparlak, sivilceli, siyah noktalı ve devasa gözenekli idi. Bunun bi çaresi olabileceği aklımın ucundan dahi geçmedi ve makus talihimi, zavallı kaderimi yani 'çirkinliğimi' kabul edip kendime küstüm. Halbuki yeryuzünde her insan diğerinden farklıdır. Farklılıklarımızı kabul etmek, onları sevmek ve gerekiyorsa olumlu yönde düzenlemek bizi daha ileri taşır. Ancak o yıllar bunu keşfedemeyecek kadar cahildim :KK66: hele ki beyaz tenli, bebek poposu gibi yüze sahip, sıfır gözeneksiz ve sivilcesiz arkadaşımı gördükçe durum iyice kötüleşiyordu.. "Neden bu kadar çirkinimmmm???"
Gel zaman git zaman yavaş yavaş cilt bakımı hakkında bilimçlendim.
Sanırım ilk kullandığım avon'un şu genç ciltler için olan bakım setleri oldu. Yalnız tam bir facia. Sıfır etki çokça zarar. Daha sonra dove peeling etkili sabuna başladım. Evet yüzde bıraktığı etki koku vs süperdi lakin çare miydi? Hayır.
Daha sonra ise askıya aldım cilt bakımımı, nasılsa fondotenleri keşfetmiştim.. Artık yalnızca banyoda keselemek ile yetiniyordum yüzümü.. Ancak alt yapı temiz ve sağlıklı olmayınca üstüne en pahalı ürünleri de vursan sonuç vasat oluyordu.. En sonunda bi kozmetikçiye girip Roc'un ürünlerinden bir set yaptırdım ve o zamanın parası 200 tl ile çıktım.. Kullandım ve ne mi oldu? Yüzüm tam tersi etki gösterip daha da kötüye gitti. Verdiğim paraya mı yanayım yıkılan hayallere mi?
Ve en son kimyasal ürünleri komple çöpe attım..
Keşfettiğim ilk şey maden suyu ile yüzü silmek oldu. Çokça iyi geldiğini hatırlıyorum lakin devamlılığını getiremedim.
Daha sonra bu cildin peelinge ihtiyacı var diyip içtiğim TÜRK KAHVESI TELVESI'nin içine limon ve zeytinyağı ekleyip ovdum her yerimi. Bu ilk mucizevi buluşumdu:KK66: kahvenin cilde faydaları saymakla bitmiyor! Doğal bir peeling bulmuştum yaşasınnnn! Ama tonik de lazımdı.. Maden suyu, limon, salatalık suyu vs derken en son sirke ve gül suyunda kaldım. Bakın buraya dikkattt! SIRKE VE GUL SUYU! Bu ikili yüzünüzde mucizeler yaratacak sadece sabır! Önce sirke ile saf elma sirkesi olacak ama, su katmıyorum; tampon yaparak tüm yüzüme emdiriyor daha sonra kuruyunca siliyor ve en son gül suyu ile aynı yöntemi uyguluyorum. En son nemlendirici olarak BEBAK ACI BADEM SÜTÜ'mü tüm yüzüme sürüyorum. Ve derinlemesine temizlik adına sivilce ve siyah noktalara çok iyi gelirken aynı zamanda cilt lekelerini de yok eden mucizevi sabun BITTIM SABUNU ile cildimi her gün bu işlemlerden önce yıkıyorum.. Ve yatıyorum.. Sabahına cildim pürüzsüz:KK66: Uzun bir zamandır bunları uygulamaktayım. Size bir şey diyeyim mi? Gözeneklerim yok olmak üzere..
Siyah noktalarım da öyle.
Cildim bebek cildi gibi oldu..
Hele makyaj yapınca hafif bile olsa; porselen gibi duruyor cildim..
Özetlemek gerekirse;

*Bıttım sabunu ile cildimi temizliyor.
*kahve telvesi ile peeling yapıyor
*sirke ve gül suyu ile tonikliyor
*ve son olarak bebak acıbadem sütü ile nemlendiriyorum.
*ayrıca yazımda bahsetmedim lakin ayda bir yaş maya ile sütü macun kıvamına getirip maske yapıyorum bu da cildin pürüzsüzleşmesi için olanak sağlıyor.

Baya uzun oldu lakin faydalı olmasını umuyorum.
Mucize uzaklarda değil, mutfağınızda:KK66:
Deneyin, pişman olmayacaksınız ancak sabır lazım..
Iki gün kullanıp "olmadı" demeyin emi..
Hepinizi öpüyorum:KK66:
Canım yazını büyük bir dikkatle okudum çok güzel yazmışsın eline cildine sağlık:)
Ben de bu aralar kendi kendime karar verdim doğal ürünlerle cildime bakacağım o sebeple yazın çok ilgimi çekti.
Yazdıklarını uygulamayı düşünüyorum ama biraz bilgilendirirsen beni sevinirim
Öncelikle ben nerdeyse hiç makyaj yapmam beyaz tenliyim öyle aşırı sivilce siyah nokta yok ama pürüzsüzde değil yağlı da değil yüzüm bu şekilde.

Yani bu dediklerini hangi sıklıkla uygulamalıyım?

Papatya sabunu kullansam yüzüme faydası olur mu bıttım sabunu yerine kullanabilir miyim?

Önce sirkeyle yüzümü silip, sonra kahve telvesi mi sürcem?

sürüp ne kadar beklicem ?

Onu sildikten sonra Gül suyu ile mi silcem?

Sabunu zaten her gün kullanırım onda sıkıntı yok.

Bi de göz çevresi, altı için üzüm çekirdeği yağı kullanmayı düşünüyorum her gün. Onu hiç denedin mi?
Biraz uzun oldu kusıra bakma ama işi bilenden öğrenmek lazım ondan herşeyi soriyim dedim bi de ben devamlı olarak kullanmak istiyorum yani hayatımın geri kalanında.
Şimdiden teşekkürler

Canım yazını büyük bir dikkatle okudum çok güzel yazmışsın eline cildine sağlık:)
Ben de bu aralar kendi kendime karar verdim doğal ürünlerle cildime bakacağım o sebeple yazın çok ilgimi çekti.
Yazdıklarını uygulamayı düşünüyorum ama biraz bilgilendirirsen beni sevinirim
Öncelikle ben nerdeyse hiç makyaj yapmam beyaz tenliyim öyle aşırı sivilce siyah nokta yok ama pürüzsüzde değil yağlı da değil yüzüm bu şekilde.

Yani bu dediklerini hangi sıklıkla uygulamalıyım?

Papatya sabunu kullansam yüzüme faydası olur mu bıttım sabunu yerine kullanabilir miyim?

Önce sirkeyle yüzümü silip, sonra kahve telvesi mi sürcem?

sürüp ne kadar beklicem ?

Onu sildikten sonra Gül suyu ile mi silcem?

Sabunu zaten her gün kullanırım onda sıkıntı yok.

Bi de göz çevresi, altı için üzüm çekirdeği yağı kullanmayı düşünüyorum her gün. Onu hiç denedin mi?
Biraz uzun oldu kusıra bakma ama işi bilenden öğrenmek lazım ondan herşeyi soriyim dedim bi de ben devamlı olarak kullanmak istiyorum yani hayatımın geri kalanında.
Şimdiden teşekkürler

Canim merhaba ben tesekkur ederim asil:)

Oncelikle yuzunu cilk tipine uygun bir sabun ile yikamalisin. Cildin karma sanirim, papatya sabunu uygun olur.

Ardindan gozeneklerin dolu ise, kahve telvesi peelingi yapabilirsin.

Daha sonra once elma sirkesi ile pamukla tampon yap suratina, daha sonra da gul suyu ile sil. Veyahut gul suyunu buz kaliplarinda dondur oyle uygula cildine, gozeneklerin de sikilasir.

Bu uygulamadan sonra da yuzunu bebak acibadem sutu ile nemlendirebilirsin.

Dogal yollar en iyisidir canim.
Dogal yolu tercih ettigine memnunum inan ki.
Her gece yatmadan evvel uygulayabilirsin.

CYMERA_20180208_183446.jpg
CYMERA_20180208_183424.jpg
Yeniden merhabalar:KK66:

Cilt bakimi konusunda deneyimledikçe bilgilerimi buradan paylasacagim sizinle..

Yazimin basinda bittim sabunundan bahsetmistim. Bilirsiniz; ben cilt temizleme icin kimyasal kopuk, temizleyici, tonik vs kullanmam. Sabundan baska :KK66: ve bittim sabununu birakali uzun zaman oldu cunku cok yagli idi. Gul sabunu, nar sabunu, papatya sabunu, yesilcayli ve zeytinyagli sabun ve son olarak da balli sutlu sabun denedim. Hepsini de begendim acikcasi ama favorilerim papatya ve balli sabun oldu. Su an balli sabun kullanmaktayim.

Ancak ben cok ugras isteyen bir cilde sahibim maalesef. Bir gun bakmayayim hemen gozenekler dolar... Malum siyah nokta ve beyaz noktalarim var. Ve arada iki yanagimda da kirmizi iki sivilce cikar soner.. Hatta kizim onlar icin bir sarki bile bestelemisti zamaninda :KK70: lohusaydim, sivilcelenmistim yine o donem ve kizim "anneminnn kipkirmiziiii igrenc bir sivilcesi vaaaar" diye sarki soylerdi :KK70::KK70: guler misin, aglar misin? :KK70:

Neyse; Kisacasi yuzu ister kopukle veya yuz temizleyici jeller ile yikayalim ister sabunla fark etmez; sadece elimizle ovmak yetmiyor çünkü gozenekler temizlenmiyor. Derkennn ben bu resimdeki sahsi kesfettim. "Peeling etkili silikon yuz temizleme pedi" olarak bilinir kendisi lakin ben ona "mucize" derim. Bakmayin sert gibi durduguna, killari yumusacik silikondan ve yuzunuzu ne ile yikarsaniz yikayin temizlemek adina, uzerine dokup kopurterek yuzunuzu ovdugunuzda hem derinlemesine temizlik saglamakta hem de ciltteki kan dolasimini arttirmakta.. Cildiniz puruzsuz yumusacik olacak soz veriyorum. Denemesem tavsiye etmem..

Ama siz yine de kimyasal jeller, kopukler vs kullanmayin emi?
Cilt tipinize uygun dogal bir sabun ile bunu kopurtup kullanin benim gibi ve farki gorun.
Geri kalan ise sadece gul suyu ile toniklemek Veya dondurulmus gul suyu ile ovmak. Ardindan nemlendirici Oh mis :KK66: :KK66:

Uzun oldu,

Sevgiler..

insan ne kullanacağını şaşırıyor gerçekten, acı badem sütünü makyajımı temizlemek için kullanıyorum çok memnunum ayrıca yüzüme eşek sütü sabunu kullanıyorum denemenizi tavsiye ederim çok güzel, kahve peelingi ve sirkeyi de deneyeceğim teşekkürler tavsiyeleriniz için

cildim için yağ arayışındayım avokado, gül, buğday, kabak çekirdeği, üzüm çekirdeği bir sürü yağ çeşidi var karar veremiyorum hangisini kullanayım

X