Doğuma Hazırlık bebek için hazırlık-tavsiyeleriniz ve tecrübeleriniz lütfen

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....

mehlika_

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
11 Eylül 2011
1.833
4.141
Selamlar,
ufak ufak bebek için eşya almaya başladım. park yatak ve dolap aldık şu an. artık giyim eşyaları alacağız.
Olmazsa olmaz dediklerinizi ve sakın alma pişmanın dediklerinizi yazar mısınız lütfen:)

reflü yatağı kullandınız mı?
bebek için sünger mi yoksa visco yatak mı? yün yatak yaptırmak için ne düşünürsünüz :) bir soru soru var aklımda...
En çok da alt değiştirme masası ile ilgili fikrinizi merak ediyorum. ben alt değiştirme masası almak istiyorum ancak çevrem bunun gerekszi olduğunu ve bir süre sonra o masanın bana yük olacağını söylüyor.
ben de bebeğin altını hep aynı yerde açmanın rutin için iyi olaacağını ve eşyaların elimin altında olmasının da bana kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. Sizlerden alan memnun kalan var mı acaba??

Selamlar,
ufak ufak bebek için eşya almaya başladım. park yatak ve dolap aldık şu an. artık giyim eşyaları alacağız.
Olmazsa olmaz dediklerinizi ve sakın alma pişmanın dediklerinizi yazar mısınız lütfen:)

reflü yatağı kullandınız mı?
bebek için sünger mi yoksa visco yatak mı? yün yatak yaptırmak için ne düşünürsünüz :) bir soru soru var aklımda...
En çok da alt değiştirme masası ile ilgili fikrinizi merak ediyorum. ben alt değiştirme masası almak istiyorum ancak çevrem bunun gerekszi olduğunu ve bir süre sonra o masanın bana yük olacağını söylüyor.
ben de bebeğin altını hep aynı yerde açmanın rutin için iyi olaacağını ve eşyaların elimin altında olmasının da bana kolaylık sağlayacağını düşünüyorum. Sizlerden alan memnun kalan var mı acaba??
Alt acma masasi ve korbel çöp kutusu bence en gerekli iki sey. Sling anne kucagi gibi bir sey var. Ondan da anneler cok memnun. Size birkac urun görseli ekleyeceğim. Deneyimli guvenilir annelerin favorilerinden

Çok doğru diyorlar 😂 alt açma bezi falan alsan daha karlısın.. 7 çift kıyafet aldım gayette rahat yetti. 4 tane battaniye.. kustuğu için lazm oluyorlar.. mendiller lazım oluyor.. reflü yatağı almadım doktor yastığı yüksek olsun belden yukarı sırt üstü ve başını yan çevirip yatırın dedigi için.. benimde park beşik ben dolap almadım dolabımda yerim vardı bebeğin kıyafetlerini oraya koydum ki çabuk büyüdüğü icin çabuk kaldırıyorsun zaten 5 aylık herşeyini hurçlayıp kaldrdım.. ateş ölçer aldm kendim için gögüs kalkanı ve gjğüs kremi aldım hastanede giymek için pijema takımı aldım 2 tane .. 20. Haftadan itibaren sürüyordum onu.. küveti, su kabı, bornozu, şampuanı, bebek yağı, pişik kremi, pudrası falan fişman.gerçi ben erken doğum yaptın çoğu şeyini doğumdan sonra yaptım. Yatağını kaynvalidem yün yaptırttı. Ama ben pişmanım yumuşak kaldı. Değiştirtemiyorum da ayıp olmasın kadın o kadar emek harcadı diye.

Merhaba hayırlı olsun arkadaşım Allah sağlıkla eline versin. Bende hamileyim yakın zamanda gelecek ama aklıma en son gelecek hatta gelmeyecek tek şey alt açma masası. Bence de çevreni dinle. Asla alma denip ısrarla aldığımız saçma sapan şey sanırım elektronik ateş ölçer. Gördükki vücut ısısını bir iki derece aşağıda gösteriyor. Kocamın iş bilmezliğinin kurbanıyım. Ciddi para ödemiş muhtemelen kullanmayacağım. Reflü yatağı kesin gerekli diyen oldu gerek yok diyen de çok var çevremde. En iyisi dedim bekleyeyim bebek gelince temini kolay zaten alınır

Bunlara bi bakin ozellikle bu ana kucagi cok guzel oyaliyormuş.

Eklentiler

• Screenshot_20200825-151057_Trendyol.jpg
    Screenshot_20200825-151057_Trendyol.jpg
    47,5 KB · Görüntüleme: 143
  • Screenshot_20200825-151118_Trendyol.jpg
    Screenshot_20200825-151118_Trendyol.jpg
    50,5 KB · Görüntüleme: 153
  • Screenshot_20200825-151135_Trendyol.jpg
    Screenshot_20200825-151135_Trendyol.jpg
    64 KB · Görüntüleme: 127
  • Screenshot_20200825-151238_Trendyol.jpg
    Screenshot_20200825-151238_Trendyol.jpg
    66 KB · Görüntüleme: 127
Valla yeni kırkı çıkan bi anne olarak, göğüs ucu için zeytinyağı,en iyisinden süt sağma Makinesi, evin her yerine götürebileceğin(beşikten hariç) ana kucağı,hamak ne alabilirsen, bol dut kurusu ceviz, humana emzirme çayı. Bebek ilk doğduğunda en ihtiyacın olacak şeyler bunlar. Oda,kıyafet,eşya... hepsi doğduktan sonra ihtiyaca göre şekilleniyor. İnan Doğumdan sonra tek düşündüğün sadece koynunda olması ve güzel emzirebilmek. Hayırlısıyla kucağına al inşallah.

Valla yeni kırkı çıkan bi anne olarak, göğüs ucu için zeytinyağı,en iyisinden süt sağma Makinesi, evin her yerine götürebileceğin(beşikten hariç) ana kucağı,hamak ne alabilirsen, bol dut kurusu ceviz, humana emzirme çayı. Bebek ilk doğduğunda en ihtiyacın olacak şeyler bunlar. Oda,kıyafet,eşya... hepsi doğduktan sonra ihtiyaca göre şekilleniyor. İnan Doğumdan sonra tek düşündüğün sadece koynunda olması ve güzel emzirebilmek. Hayırlısıyla kucağına al inşallah.

sağlıkla büyütün inşallah :)
yorumunuza teşekkür ederim. süt sağma makinasını hiç düşünmemiştim yaa. tavsiyeniz ya da dikkat et dediğinz bi şey var mı ki?

Alt acma masasi ve korbel çöp kutusu bence en gerekli iki sey. Sling anne kucagi gibi bir sey var. Ondan da anneler cok memnun. Size birkac urun görseli ekleyeceğim. Deneyimli guvenilir annelerin favorilerinden

alt açma masasını en fazla 6 ay kullanırsın sonra durmaz zaten orada diyorlar ama çok taktım sürekli kafam da yaa :ıslık:

Park yatağınız da alt açma bölümü yok mu? Ben bir süre onu kullandım sonra sığmadı gerekte duymadım açıkçası..

sağlıkla büyütün inşallah :)
yorumunuza teşekkür ederim. süt sağma makinasını hiç düşünmemiştim yaa. tavsiyeniz ya da dikkat et dediğinz bi şey var mı ki?
Teşekkür ederiz 😊
Zeytinyağını(pahalı ama lansinoh krem de önerenler oluyor,kullandım zeytinyağından iyi geldiği filan yok) Doğumdan 1 ay öncesi sürmeye başla. Geçer göğüs ucun yoksa bunu kadın Doğum doktorunla görüş çaresine bak. Ben çok çektim göğüs ucum olmadığı için. Ben Philips Avent tekli sağma Makinesi kullanıyorum. Ama herkesin önerdiği lansinoh çiftli sağma makine. Çiftliler süt üretimini daha da arttırıyor diye biliyorum. Doğsun sonra alırım deme, hatta al hastaneye bile götür. Memeni ilk başta tutamazsa Doğumdan hemen sonra sağarsın ki süt insin. Bir de sezaryen olacaksan boşuna depend alma dikişler hava almaz diye giydirmiyorlar. zaten ilk gün korucuyu seriyorlar altına ikinci gün hasta bezi giyiyorsun. Normal olacaksa bilemiyorum.

Teşekkür ederiz 😊
Zeytinyağını(pahalı ama lansinoh krem de önerenler oluyor,kullandım zeytinyağından iyi geldiği filan yok) Doğumdan 1 ay öncesi sürmeye başla. Geçer göğüs ucun yoksa bunu kadın Doğum doktorunla görüş çaresine bak. Ben çok çektim göğüs ucum olmadığı için. Ben Philips Avent tekli sağma Makinesi kullanıyorum. Ama herkesin önerdiği lansinoh çiftli sağma makine. Çiftliler süt üretimini daha da arttırıyor diye biliyorum. Doğsun sonra alırım deme, hatta al hastaneye bile götür. Memeni ilk başta tutamazsa Doğumdan hemen sonra sağarsın ki süt insin. Bir de sezaryen olacaksan boşuna depend alma dikişler hava almaz diye giydirmiyorlar. zaten ilk gün korucuyu seriyorlar altına ikinci gün hasta bezi giyiyorsun. Normal olacaksa bilemiyorum.

Çok teşekkrler, yazıyorım hepsini. sezaryen olacak büyük ihtimal.

Park yatağınız da alt açma bölümü yok mu? Ben bir süre onu kullandım sonra sığmadı gerekte duymadım açıkçası..

Evet var, eşim de onunla başla baktın iyi oluyor ona göre alaım, Kocaman bi şey elimizde kalmasın diyor. Belki deneyip ihtiyacımı anlamam iyi olur 😅

Alt açma masası aşırı gereksiz

Ser alt açmayı istediğin yerde ac

Sling aşırı gereksiz Bi kere bile kulllanmadim kanguru şahane her yere onla gittim

Bizimki yün yatak ve park yatak 30 aylık hala yatıyor

Küçük bi sepet ve kutu al içine bez krem alt açma vs vs koy odadan odaya gider oldu bitti iste

Oğlum çok kustu ağız mendili süper bi şey ve omuz mendili :)

Evet var, eşim de onunla başla baktın iyi oluyor ona göre alaım, Kocaman bi şey elimizde kalmasın diyor. Belki deneyip ihtiyacımı anlamam iyi olur 😅
Kesinlikle eşiniz doğru söylüyor. Sezaryen sonrası çok iyi oldu ama sonra gerek kalmadı. Bir tane alt açma için kutu yaptim. Odanın köşesinde durdu.

alt açma masasını en fazla 6 ay kullanırsın sonra durmaz zaten orada diyorlar ama çok taktım sürekli kafam da yaa :ıslık:
Sonradan raflı dolaba dönüşebilen alt değiştirme masaları buldum ben :KK45: ben de sizin gibiyim alıp almama arasında gidiyorum ama bebeği yatırdığımız üst kısmı çıkarıp çocuk odasında oyuncak kitap vb rafı olarak kullanabilecegim tarzda bir şey alacağım muhtemelen

X