Bebek Beslenmesi Bebek kilo kontrolü

Bebek Beslenmesi, Ek Besin Önerileri, Mamalar, Anne Sütü, 3 yaştan büyük çocukların çok yeme ya da yememe, obezlik, iştahsızlık, okulda beslenme, beslenirken dikkat edilecek konuların yani her türlü yeme problemlerinin paylaşıldığı alan.

Kilo aldırmayan bebek devam sütü önerisi

• Bebelac

• Aptamil

• Sma

• Herobaby

• Diğer

Oylama sonuçları oy kullanıldıktan sonra görülebilir.
Kof kilo yapmıyor bizzat ettim içirdim yaşına göre normal kiloya sahip kızım. Tam bi mama kıvamında değildi içirdiğim akışkan tek biberon geceleri bu saatlerde. Süt ile bebe bisk asıl kof kilo yapan kanımca ve şahit olduğumca :super:
Benim kizimda cici bebe cok yedi hic kilolu olmadi ama surekli pirinc unu yada surekli bebe bisküvisi vermek cok dogru birsey değil

Merhaba arkadaşlar kızım 17 aylık 50cm ve 3kg olarak doğdu, şimdi 80-85cm arası boy (evde ölçünce tam olmuyor) 16,5 da kilosu var. Evet kilolu bir bebek göbeğimiz falan var. Kızımla kan uyuşmazlığı olduğu için doktor mama takviyesi önerdi ara sıra mama içerken 2.ayın sonunda emmeyi bıraktı tamamen ne yaptıysak anne sütüne devam etmedi ve mamaya geçtik, aptamil kıllanıyorduk gaz sorunu yüzünden sma kullanmaya başladık, son zamanlarda ise geceleri çok fazla mama içiyor, kahvaltı öğlen ve akşam yemeğinde sorun yok öğle uykusunda 8 ölçü mama mutlaka istiyor öyle uyuyor ama gece 6 ölçeklik 4-5 biberon içiyor, vermeyince çığlık kıyamet (vermemeyi çok denedik ama neredeyse yarım saat kesintisiz mama mama ağladığı oluyor) mamanın böyle çok kilo yaptığını düşünüyoruz. Doktor kilolu zayıflaması lazım vs diyor ama çözüm mamayı az ver. Bende az vermek istiyorum lakin bebiş bu durumu kabul etmiyor ve geceler kabusa dönüyor. Bu durumu yaşayanlar ne yaptı nasıl çözdü. Yada sma mı çok kilo aldırıyor başka kilo yapmayan mama var mı, yardıma ihtiyacım var. 🙏
Similac deneyebilirsiniz , şekersiz bir mama

Merhaba arkadaşlar kızım 17 aylık 50cm ve 3kg olarak doğdu, şimdi 80-85cm arası boy (evde ölçünce tam olmuyor) 16,5 da kilosu var. Evet kilolu bir bebek göbeğimiz falan var. Kızımla kan uyuşmazlığı olduğu için doktor mama takviyesi önerdi ara sıra mama içerken 2.ayın sonunda emmeyi bıraktı tamamen ne yaptıysak anne sütüne devam etmedi ve mamaya geçtik, aptamil kıllanıyorduk gaz sorunu yüzünden sma kullanmaya başladık, son zamanlarda ise geceleri çok fazla mama içiyor, kahvaltı öğlen ve akşam yemeğinde sorun yok öğle uykusunda 8 ölçü mama mutlaka istiyor öyle uyuyor ama gece 6 ölçeklik 4-5 biberon içiyor, vermeyince çığlık kıyamet (vermemeyi çok denedik ama neredeyse yarım saat kesintisiz mama mama ağladığı oluyor) mamanın böyle çok kilo yaptığını düşünüyoruz. Doktor kilolu zayıflaması lazım vs diyor ama çözüm mamayı az ver. Bende az vermek istiyorum lakin bebiş bu durumu kabul etmiyor ve geceler kabusa dönüyor. Bu durumu yaşayanlar ne yaptı nasıl çözdü. Yada sma mı çok kilo aldırıyor başka kilo yapmayan mama var mı, yardıma ihtiyacım var. 🙏

Diğerlerini bilmem ama arı mamasi hero baby veren onlar başlı başlıca kilo kaynağı hemde kabiz yapar bebeğe günah doktora danis sen herkesin bebeği ayrıdır kimse bilemez yani bu ara maşallah küçük tosun a allah bağışlasın benimde iki bebegim var kızıma verdim hero baby perişan oldu çocuk b ebelaca başladık

Uyuşmazlık var diye mama önermek ne alaka ben oraya takıldım?
Bizmde uyuşmazlık var ve öyle bişey ilk defa duyuyorum
2.ci bebeğiniz olursa emzirin mama verirseniz mamayla doyar ve sizi istemez bırakır

X