Doğuma Hazırlık bebek kıyafetleri için hangi deterjan ve yumuşatıcıyı önerirsiniz???

Bebeklerimize aldığımız eşyalar, hastane çantası, ürünler için tavsiye ve öneriler....
Bebeğin bütün giysilerini dalin granülle yıkadım. Yumuşacık oldu ve mis gibi koktu :) Kalıntı bırakıyor demişlerdi ama öyle bir sorunla karşılaşmadım. 30 derecede gayet güzel eridi, tavsiye ederim :KK66:

arkadaşlar ben de bir bebek mağazasından satıcının tavsiyesiyle friendly bebek deterjanı aldım bebişimin kıyafetlerini yeni yıkadım. çok az bir miktar kullanılıyor ama iyi yıkıyor gibi geldi bana hiç kokusu yok yumuşatıcı da kullanmaya gerek yokmuş. kokmasının güzel birşey olduğunu düşünmüyorum açıkçası sadece temizlesin kalıntı bırakmasın yeterli bence... hem zaten bebişlerimizi giydirince bebiş kokcak o daha güzel:)

Çamaşırları yıkayıp temizlediğimizi zannederken, aslında kimyasallarla dahada zararlı bir şekilde kirletiyoruz. Herhangi bir meyve suyu lekesi yada gıda lekesi durduğu yerde insana bir zarar vermez. Lakin görüntü bozukluğu oluşturduğundan istemiyoruz. Bunun için 70-80 çeşit kimyasal içeren deterjanlar kullanıyoruz. Leke gidiyor ama çamaşırın derinine işlemiş fakat görünmeyen kimyasallarla dolu çamaşırları giyiyoruz. Üzerimizdeki kıyafet hareket ettikçe soluduğumuz havaya ve cildimize bulaşıyor. Hele birde terlersek, tahriş edici bile olabiliyor.
Hele birde o yumuşatıcılar yok mu, tamam güzel kokuyor da, ne zaman yeni yıkanmış birşey giysem mis gibi kokarken bir yandan genzimi yakar, nefesimi daraltır. Nedeni ise makinenin yumuşatıcı çamaşıra verildikten sonra durulama yapmadan sıkmaya geçip bitirmesi. Yumşatıcı içinde, çamaşır liflerinin birbirine yapışmaması, kaygan olması, elektrostatik yapışmayı önleyici birçok kimyasal var. Artı parmfüm için sentetik esanslar ve kokunun kalıcı olması içinde bir ton farklı kimyasal. Hani reklamlarda diyorlar ya, aylar sonra bile kokuyor, çamaşırı şöyle bir silkeleyince kokuyor diye.... işte o burnumuza gelenler içinde algılayabildiğimiz sadece yapay parfümler...

Bir çok kadın için de temizliğin mis gibi kokma anlamı taşıması bu pazarın nasıl kurulduğunu da kanıtlıyor.

Sadece çamaşır için değil, ev temizliği için de durum farklı değil. Tozları, su lekelerini v.s. kirleri temizlemek için tüm yüzeyleri temizleyici kimyasallarla kirletiyoruz. Belkide normalde alerjiye yol açmayacak bir halının tüyü, onu güzelce deterjanla silip temizledikten sonra alerji yapabilir hale gelebiliyor. Çünkü artık cilde temas eden yada solunan tüy masum değil, üzerinde o çok etkili temizleyici kalıntılarını barındırıyor.

Çamaşır suyu hijyen için kullanılıyor, ama öyle her mikrobu öldürdüğü söylenemez. Kısıtlı sayı ve türleri öldürebilir. Evin temiz olması için çamaşır suyu kokması gerektiğini iddaa edenler bile var. Çamaşır suyu çok kuvvetli bir bazdır, ve solunum yolları için tahriş edicidir. Miktoplardan hasta olmayalım derken, kimyasallardan hasta oluyoruz. Hatta uzun süre bu kimyasallarla az da olsa birlikte yaşama, kimyasalın vücutta birikmesine ve uzun vadede daha çeşitli hastalıklara neden olabiliyor.

Bir temizleyiciyi kullanırken fayda-zarar dengesini iyi kullanabilmek belkide en önemlisi. Günümüz modern dünyasının reklamla pazarlama girdabında kaybolmadan doğru kararları verebilmek oldukça zor.

Hani diyorlar ya bir rahatsızlığım var ama doktorlar nedenini bulamıyor diye... İyi düşünmek lazım...

daha önceki topiclere baktım, gözden kaçırmış olabilirim.. bebek kıyafetleri için sizler hangi deterjan ve yumuşatıcıyı kullanıyorsunuz? Bi bu konuda bilgisiz kalmışım? bilmiyorumkismile Yorumlarınızı bekliyorum...

hacı şakir saf sabun; yumuşatıcı önermem. oldukça kimyasal.

baby me dalinden bile doğal bence. ben sıvı deterjan ve yumuşatıcısını kullanıyorum. dalinin de sıvılarını kullanıyorum.

Yumusatici kimyasalindan uzak durma taraftariyim bi programda cikan uzman deterjanin yumusatici gozune elma sirkesi koyarak camasirlarin yumusatilabilceini soyledi sirke kokusu da olmuyomus.ucup gidiyo kokusu dedi...denemedim ama denicem en azindan kimyasal gibi zarari yok

merhaba hanımlar bende meleğimin eşyalarını dalının sıvı deterjanını kullandım mis gibi kokuyor bebek gibi ciciclerimizi utulerken koklayıp durdum. RABBİM SAGLIKLA SIHHATLE HAYIRLISIYLA HUZURLA MUTLULUKLA YAVRULARIMIZI KUCAGIMIZA ALIP CİCİKLERİNİ GIYDIRMEYI NASIP ETSIN AMİNNNNN

Friendly marka bir deterjan var tamamen organik ve başka ürünleri de var tavsiye ederim, bitkisel olduğu için kokusu yok ürün amerikadan geliyormuş, ben memnun kaldım yumuşatıcı hiç kullanmadım ve yumuşacık oldular

Çamaşırları yıkayıp temizlediğimizi zannederken, aslında kimyasallarla dahada zararlı bir şekilde kirletiyoruz. Herhangi bir meyve suyu lekesi yada gıda lekesi durduğu yerde insana bir zarar vermez. Lakin görüntü bozukluğu oluşturduğundan istemiyoruz. Bunun için 70-80 çeşit kimyasal içeren deterjanlar kullanıyoruz. Leke gidiyor ama çamaşırın derinine işlemiş fakat görünmeyen kimyasallarla dolu çamaşırları giyiyoruz. Üzerimizdeki kıyafet hareket ettikçe soluduğumuz havaya ve cildimize bulaşıyor. Hele birde terlersek, tahriş edici bile olabiliyor.
Hele birde o yumuşatıcılar yok mu, tamam güzel kokuyor da, ne zaman yeni yıkanmış birşey giysem mis gibi kokarken bir yandan genzimi yakar, nefesimi daraltır. Nedeni ise makinenin yumuşatıcı çamaşıra verildikten sonra durulama yapmadan sıkmaya geçip bitirmesi. Yumşatıcı içinde, çamaşır liflerinin birbirine yapışmaması, kaygan olması, elektrostatik yapışmayı önleyici birçok kimyasal var. Artı parmfüm için sentetik esanslar ve kokunun kalıcı olması içinde bir ton farklı kimyasal. Hani reklamlarda diyorlar ya, aylar sonra bile kokuyor, çamaşırı şöyle bir silkeleyince kokuyor diye.... işte o burnumuza gelenler içinde algılayabildiğimiz sadece yapay parfümler...

Bir çok kadın için de temizliğin mis gibi kokma anlamı taşıması bu pazarın nasıl kurulduğunu da kanıtlıyor.

Sadece çamaşır için değil, ev temizliği için de durum farklı değil. Tozları, su lekelerini v.s. kirleri temizlemek için tüm yüzeyleri temizleyici kimyasallarla kirletiyoruz. Belkide normalde alerjiye yol açmayacak bir halının tüyü, onu güzelce deterjanla silip temizledikten sonra alerji yapabilir hale gelebiliyor. Çünkü artık cilde temas eden yada solunan tüy masum değil, üzerinde o çok etkili temizleyici kalıntılarını barındırıyor.

Çamaşır suyu hijyen için kullanılıyor, ama öyle her mikrobu öldürdüğü söylenemez. Kısıtlı sayı ve türleri öldürebilir. Evin temiz olması için çamaşır suyu kokması gerektiğini iddaa edenler bile var. Çamaşır suyu çok kuvvetli bir bazdır, ve solunum yolları için tahriş edicidir. Miktoplardan hasta olmayalım derken, kimyasallardan hasta oluyoruz. Hatta uzun süre bu kimyasallarla az da olsa birlikte yaşama, kimyasalın vücutta birikmesine ve uzun vadede daha çeşitli hastalıklara neden olabiliyor.

Bir temizleyiciyi kullanırken fayda-zarar dengesini iyi kullanabilmek belkide en önemlisi. Günümüz modern dünyasının reklamla pazarlama girdabında kaybolmadan doğru kararları verebilmek oldukça zor.

Hani diyorlar ya bir rahatsızlığım var ama doktorlar nedenini bulamıyor diye... İyi düşünmek lazım...

Ağzınıza sağlık, o kadar güzel anlatmışsınız ki sizi tebrik etmek istedim.
Bizimde 4 aylık bir bebğimiz var ve sanırım kullandığımız bebek deterjanlarından cildi alerji oldu. Şuanda bende organik deterjan arayışına başladım. tavsiye edebileceğiniz bir ürün ya da yöntem varsa paylaşabilirseniz .ok sevinirim.

Baby me çok doğal tavsiye ederim diğer market bebe deterjanlarına benzemiyor çok saf su gibi

bnde dalan roxy matik aldım
bingo hipoalerjenik sıvı deterjanda hedıye geldı

henüz kullanamadım ama kokusu güzeldi..bingo parfümsüzdü..

Uni babynin camasir deterjanindan aldim arkasinda elde kullanima uygundur yaziyor ama makinaya koysam problem olur mu acaba kullanan var mi?

Granül denedim dalan toz sabun denedim amaE bebekten sıvı deterjan alıyorum çok da memnunum. leke çıkarıcısıda çok iyi yumuşatıcıyada gerek kalmıyor.

bende 33. haftaya girmiş bir hamiş olarak , bebeğimin tüm cicilerini hacı şakir granül matik ile yıkadım, ütüledim yerleştirdim. heyecandan olmek uzereyim.. Rabbim tüm hamişlerimizin hayırlısı ile kucağına almasını sağlasın , olmayanlara da tez zamanda nasip etsin inşallah:KK200::KK52:

X