Bebek mi zor, sorun bende mi???

14 ya da 15 aylık filandı kanguruyu artık yanıma almamaya başladım. Bi yerde bi kriz çıkar diye kullanmasam da 2 ay öyle taşıdım. 😶‍🌫️ Bebek arabasını hiiiç sevmezdi. Kabin boy benim bari ben onu tasıyayım araba da çantamı tasısın der öyle gezerdim. 🤣 ama durmadım yani kangurumla gezdim ben de sokaklarda her gün mutlaka çıktım. Önümüz kış küçük deme markete de olsa illa ki çık mahallede.
Bu ben😅😅 bu gezinin eğlenceli tarafı teyzelerin tepkisi oluyo. Hem araba hem kanguru görünce aa ikiz mi ah yazık diyolar hemen😅😅 yok eve zaten kapanamam çünkü eve tahammülümüz belli bir saate kadar. Bi noktada ikimiz de hunileri takma noktasına gelince kendimizi sokakta buluyoruz.

O kadar sürmez merak etme. Tamam büyüdükçe başka sıkıntılar çıkıyor kabul ama şuanki durumundan daha iyiye gidiyorsun bence.
Orası öyle ilk 50 gün hiç geçmeyecek gibiydi şu anki sıkıntılars bakınca o günlere kıyasla çok kolay aslında. Yarın da bu güne kıyasla kolay olacak eminim ama bazen mucize bekliyoruz herhalde( mucize dediğim işte şöyle güzel bir duşun ardından 3 saatlik temiz bir uyku ve bunları yaptıktan sonra bütün günü gülücük ve agularla keyifli bi şekilde tamamlayabilmiş bebek)

Orası öyle ilk 50 gün hiç geçmeyecek gibiydi şu anki sıkıntılars bakınca o günlere kıyasla çok kolay aslında. Yarın da bu güne kıyasla kolay olacak eminim ama bazen mucize bekliyoruz herhalde( mucize dediğim işte şöyle güzel bir duşun ardından 3 saatlik temiz bir uyku ve bunları yaptıktan sonra bütün günü gülücük ve agularla keyifli bi şekilde tamamlayabilmiş bebek)
Ben şahsen kabullenince işler daha da kolaylamıştı. Tama demiştim benim bebeğim böyle kısa kısa uyuyacak kucağımdan inmeyecek ve ağlayacak. Belli bir süre bu kabullenmişlikle geçmişti. Beklentiye girince insan daha fazla üzülüyor ve yıpranıyor

Ben şahsen kabullenince işler daha da kolaylamıştı. Tama demiştim benim bebeğim böyle kısa kısa uyuyacak kucağımdan inmeyecek ve ağlayacak. Belli bir süre bu kabullenmişlikle geçmişti. Beklentiye girince insan daha fazla üzülüyor ve yıpranıyor
Ben kabullenmeyi reddediyorum şu anda farkındayım. Eski hayatımı istemiyorum da bebeğim hayatıma uyum sağlayabilir bunun bi yolu olmalı arayışını bırakamadım. Buraya yazmak son çırpınışım sanırım.

Ben kabullenmeyi reddediyorum şu anda farkındayım. Eski hayatımı istemiyorum da bebeğim hayatıma uyum sağlayabilir bunun bi yolu olmalı arayışını bırakamadım. Buraya yazmak son çırpınışım sanırım.
Naçizane tavsiyem akışa teslim olun. Ben bebeklerin bizim alıştırmalarımızla büyüdükleri masalına inanmıyorum bi karakteri var hepsinin. Kendine yüklenmeyi ve bebeğinden karakteri dışında bir şey beklemeyi bırak.

Gececek…

Benimkiler bebekken nispeten sakindi ama buyudukce manyadilar. Simdi insanlarin bebesi kendi halinde takilirken benimkilerden biri flash’cilik digeri sonic’cilik oynuyor 🥲

Ozetle hicbir cocuk bir degil ve herkes bir sekilde kuduruk bebe anasj sendromu yasiyor.

8,5-7 yastan bildiriyorum, sevgiler 🌺

Naçizane tavsiyem akışa teslim olun. Ben bebeklerin bizim alıştırmalarımızla büyüdükleri masalına inanmıyorum bi karakteri var hepsinin. Kendine yüklenmeyi ve bebeğinden karakteri dışında bir şey beklemeyi bırak.
Ben o masala inanmayı oğlan 2 haftalıkken bıraktım. Gürültüye alıştırayım diye uğraşmaya çalıştım baktım bu alıştırılabilecek bir şey değilmiş çocuk sese duyarlıysa ne yaparsan yap uyanıyormuş🥲 karakteri dışında bir şey beklemek değil de ben bir şeyleri farklı yapabilsem daha sakin ve uyumlu bir bebek olacakmış ama ben engelliyormuşum gibi geliyor.

Kızlar merhaba, aranızda hatırlayanlar olur belki hamileliğimizi kimilerinizle birlikte beklemiş, herkesten önce burda birbirimizle paylaşmıştık mutlu haberi. Ben hamileliğimin başlarında bazı sorunlar yaşayınca bir nevi totem yaptım ve sosyal medyayı da burayı da bir anda kapattım. Bugün 4 aylık bir tosuncuk kucağımda döndüm diyebilir miyim bilmiyorum ama niyet ettim diyeyim. Umarım herkes ve bütün birlikte bekledğimiz bebişler iyidir.
Gel gelelim döndüm de boş dönmedim. 40. Haftada asla kanala girmeyip yan duran 4.500lük tosunum en son kakasını da yapınca acil sezaryenle aramıza katıldı ve hamileliğin o büyülü atmosferi de üstümden hızla uçtu gitti. Bebişin doğumuyla birlikte deyim yerindeyse herkes aklını kaybetti. Neticede herkesten bol trip yemeli, bol ağlamalı kaynanayla kavga edip küsüşmeli ağırından bir lohusa depresyonu geldi geçti üzerimden. Tabi sarılıktan hastaneye yatmamız, kolik sancıları vs saymıyorum bile o dönemler buraya dönecek vaktim bile yoktu.
Oğlum pek çok bakımdan kolay bir bebek değil. En basiti yüksek sesle ve katılma nöbetinin sınırında ağlamayı tercih ediyor. Bebek arabası ve beşik denen o pis şeyleri sevmiyor. Ana kucağını ise bazen beni kırmamak adına kabul ediyor. Oyun halısı ile arası iyiydi ona da son 2 haftadır fena küstü. Uyku düzenimiz aslında fena değil eğer meme önünde açıksa ve ben kapsama alanından çıkmadıysam bir dd veyaz gürültü açıksa güzel uyuyor. Ama oldu ya tuvalete gittiysem, Uyuduğu odadan uzaklaştıysam kızılca kıyamet kopuyor. Fakat ben tükendim tükeniyorum. Bebeğime yalnız bakıyorum eşim çok yoğun çalışıyor, kv zaten gelmesin birbirimize iyi gelmiyoruz benim annem de çalışıyor. Ama bebeğime yalnız bakarken kendimi bir şeyleri eksik/yanlış yapıyomuş gibi hissediyorum. Aynı dönem doğum yapan arkadaşlarım var, bebekleriyle geziyolar, tozuyorlar. Evleri temiz, yemek yapıyolar, dışarda çay kahve içiyolar. Ben hiçbir şey yapamıyorum. Bende bir sorun olduğuna eminim artık. Hadi bu düzene alışmıştım son 1 haftadır bir de çığlık atmayı öğrendi sesi yeterince çıkmıyomuş gibi şimdi hem hiçbir aktiviteyi kabul etmiyo hem de sürekli öfkeli çığlıklar atıyo ve bu çığlıkları ağlama krizlerine dönüyo. Hamileyken 30 kilo almıştım ayakta pşş pşş geze geze 35 kilo verdim öyle diyeyim. Yardım edin kızlar, bacılar, ablalar🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️çok yorgunum, çok yalnızım, çok zorlanıyorum. Siz neler yapıyorsunuz, bu işin bir püf noktası var mı??
Canım üzülme bu günler geçecek sabretmemiz gerek benim oğlumda 77 günlük bir gün çok iyiyiz bir gün kıyamet tek değilsin hepimiz bu yollardan geçiyoruz önemli olan bebeklerimizin sağlıklı olması kimseyle kendini kıyaslama asla kötüde baksak biz onların annesiyiz bizi istiyorlar

Son 1 haftadır o kadar öfkeli bir bebek oldu ki kendimi çok çaresiz hissetmeye başladım. Bir sorun var gözden mi kaçırıyorum, bir şeyleri yanlış mı yapıyorum diye dönüp dönüp kendimi sorguluyorum. Youtube anneleri/instamomlar gibi olmayı zaten geçtim de çocuğum benden memnun değil sanki🤦🏼‍♀️ 4. Ayda uyku gerilemesi vardı evet ama böyle agresiflik normal mi? Gerçekten geçecek mi🥺🥺
O sizin huzurluğunuzu da hissediyor bebekler öyledir siz sakinlerseniz o da sakinleşir.. üzülmeyin geçiyor mesela en azından sağlıklısınız ve çocuğunuzu kollarınıza alabiliyorsunuz şu an ben çocuğu taşımak istememe rağmen alamıyorum kucağıma ve o da bunu hissedip huzurlaşıyor..

Kızlar merhaba, aranızda hatırlayanlar olur belki hamileliğimizi kimilerinizle birlikte beklemiş, herkesten önce burda birbirimizle paylaşmıştık mutlu haberi. Ben hamileliğimin başlarında bazı sorunlar yaşayınca bir nevi totem yaptım ve sosyal medyayı da burayı da bir anda kapattım. Bugün 4 aylık bir tosuncuk kucağımda döndüm diyebilir miyim bilmiyorum ama niyet ettim diyeyim. Umarım herkes ve bütün birlikte bekledğimiz bebişler iyidir.
Gel gelelim döndüm de boş dönmedim. 40. Haftada asla kanala girmeyip yan duran 4.500lük tosunum en son kakasını da yapınca acil sezaryenle aramıza katıldı ve hamileliğin o büyülü atmosferi de üstümden hızla uçtu gitti. Bebişin doğumuyla birlikte deyim yerindeyse herkes aklını kaybetti. Neticede herkesten bol trip yemeli, bol ağlamalı kaynanayla kavga edip küsüşmeli ağırından bir lohusa depresyonu geldi geçti üzerimden. Tabi sarılıktan hastaneye yatmamız, kolik sancıları vs saymıyorum bile o dönemler buraya dönecek vaktim bile yoktu.
Oğlum pek çok bakımdan kolay bir bebek değil. En basiti yüksek sesle ve katılma nöbetinin sınırında ağlamayı tercih ediyor. Bebek arabası ve beşik denen o pis şeyleri sevmiyor. Ana kucağını ise bazen beni kırmamak adına kabul ediyor. Oyun halısı ile arası iyiydi ona da son 2 haftadır fena küstü. Uyku düzenimiz aslında fena değil eğer meme önünde açıksa ve ben kapsama alanından çıkmadıysam bir dd veyaz gürültü açıksa güzel uyuyor. Ama oldu ya tuvalete gittiysem, Uyuduğu odadan uzaklaştıysam kızılca kıyamet kopuyor. Fakat ben tükendim tükeniyorum. Bebeğime yalnız bakıyorum eşim çok yoğun çalışıyor, kv zaten gelmesin birbirimize iyi gelmiyoruz benim annem de çalışıyor. Ama bebeğime yalnız bakarken kendimi bir şeyleri eksik/yanlış yapıyomuş gibi hissediyorum. Aynı dönem doğum yapan arkadaşlarım var, bebekleriyle geziyolar, tozuyorlar. Evleri temiz, yemek yapıyolar, dışarda çay kahve içiyolar. Ben hiçbir şey yapamıyorum. Bende bir sorun olduğuna eminim artık. Hadi bu düzene alışmıştım son 1 haftadır bir de çığlık atmayı öğrendi sesi yeterince çıkmıyomuş gibi şimdi hem hiçbir aktiviteyi kabul etmiyo hem de sürekli öfkeli çığlıklar atıyo ve bu çığlıkları ağlama krizlerine dönüyo. Hamileyken 30 kilo almıştım ayakta pşş pşş geze geze 35 kilo verdim öyle diyeyim. Yardım edin kızlar, bacılar, ablalar🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️çok yorgunum, çok yalnızım, çok zorlanıyorum. Siz neler yapıyorsunuz, bu işin bir püf noktası var mı??
Hic kimse kucucuk bebegiyle tek basina hem evini tertemiz tutup hem de gezip tozamaz emin ol. Benim kizim da ayni. Beni gormese aglamaktan kiyameti koparir. Ben de yaninda duruyorum iyice dalip uyuyana kadar. Bakiyorum gozlerini acmadi bir sure sivişiyorum. İlk baslarda sık sık kontrol ederdi yaninda miyim diye. Ama bakti ayrilmiyorum yanindan hic umursamadan uyuyor artik masallah

Bende yetişemiyorum duşa bile zor giriyorum. bebekle gezip foto atıyolar ev tertemiz, şehir dışına bile çıkıyolar nasıl bi enerji bilmiyorum illa yardım edenler vardır da benimde annem haftada 3 kez falan geliyor 2-3 saat bebeğe bakıyor o da rahatsız zorlanıyo ancak o kadar sevip gidiyor ama oturup annemle konuşmaktan başka bişey yine yapamıyorum o kadar sürede de .
Ben gün içinde bebek arabasında pusete koyup mutfağa götürüp topluyorum yapabildiğim kadar bebek arabasıyla evin içinde geziyoruz 😄
Yardımcı temizlik için birini alsam ben daha çok yorulurum almıyorum başında durmak gerekiyo sürekli bişey istiyo soruyo falan

Kac saatte bir uyutuyorsunuz? Uyku saatlerini kacirmayin. Memeniz size ait degil cocugun yasam alani. Bunu kabullenin😅😅 yardim almadan temizlik yemek gezme yapabilen yoktur. Bu arada yardimsiz cok zor cidden ya. Insanlar yeni ebeveyn olmus insanlara daha cok destek olmali halbuki

Seni okadar iyi anlayabiliyorum ki. Şuan bebeğim 15 aylık ve benim 3. Bebeğim hala yemeğimi yapamiyorum hala uyuyamıyorum hala bazen kendim ağlama krizleri yaşıyorum . 4. aylarda oturmama bile izin vermezdi hiç bir yerde durmazdi ana kucağı ,bebek arabası ,bebek salıncagi,yok en fazla 5 sn. Oralara koyduğum da poposunu kaydırarak inerdi istediğini yapardı. Kucakta gezdirerek duruyordu akşamları eşimle nobetlese geziniyorduk evi . Birtek emzirirken rahat oturuyordum osira Birde üstüne meme reddi başladı ozamn bile rahat vermedi kucakda pospsi Ali Baba şarkılar söyleyerek emzirebiliyordum uzun. Yani kısacası bazı bebekler böyle birine şikayet etsem cevapları hazır dogurmasaydin.Yemegimi hala eşim işten gelince yapiyorum.iki kızım böyle değildi uslu uslu oynardilar. Valla tavana boş boş bakasim var onu bile yaapcak vaktim olmuyor. Sürekli ona bakmamai,oyun oynamamı, kitap okumamami emzirmemi istiyor gündüz 1 saat uyuyor alel acele yemeğini yapıyorum hop gene uyanıyor yediriyorum basliyor mesaim. Gece 9 da uyutuyorum ama 11 de yanından cikiyorum 2 saat olmadan gene uyanıyor derin uykuya 3 de dalıyor sabah 7 de ayakta 🤦bitmek bilmeyen enerjiyle dolu. Benimde içim ne dolmuş arkadaş bir dökün bin ah işit gibi oldu ama cekicez artık.

Son düzenleme:
X