Çocuk Hastalıkları Bebek neden annesinin memesini emmeyi kabul etmez?

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

kaswa

GÜLBEŞEKER
Kayıtlı Üye
21 Haziran 2008
2.162
4
2 aylık 1 kız,1 erkek ikizlerim var.Kızımı sorunsuz emzirebiliyorum ama oğlum doğduğundan beri mememi almıyor,Bunun için denemediğim emzirme tekniği kalmadı.Sütten mahrum kalmaması için sağarak vermeye çalışıyorum.Çok üzülüyorum neden emmiyor?Sütüm yeteri kadar var.Ne zaman emzirmeye çalışsam,zorlasam çıldırasıya ağlıyor,kasılıyor asla almıyor mememi..zaten kolikli iyice artıyor gazı.Benim durumumda kimseyle karşılaşmadım.Bu sorunu yaşayanınız var mı ve bana önerileriniz?

ben de aynı sorunu yaşadım ve insanları bi türlü inandıramadım so olarak ben beceremiyorum emzirmeyi dedim3.5 aydır sağıp veriyorum mahrum kalmasın die yavrum sana bebek uykuluyken emzirmeni tavsiye edebilirim fakat 15 gün boyunca devam etmen gerekiomuş bende işe yaramadı belki sende yarar olmazsa da sıkma canını bazı çocuk reddedermiş memeyi ben 5 gün aç bıraktım artık neredeysa baygın hale geldi çocuk yine de emmedi fazla zorlamamak lazım onlar sağlıklı olsun yeter allah başaka dert vermesin canım

Benim bebeğimde aynı problem var...İlk zamanlar ne güzel emiyodu sonra sonra memeyi almamaya başladı bende elektrikli süt sağma makinası aldım sütü sağıp biberona koyup öyle içiriyorum geceleri uykusunun arasında emiyo ama uyanık olduğu zaman almıyo..Aç bıraktım daha kötü oldu resmen parçaladı kendini...Bu duruma çok üzülüyorum düzelirmi acaba zamanla?

benimkide 4 aylik olacak 1 hafta sonra ayni sorun bizdede var 1 aydan beri gunduz emmek istemiyor cok agliyor zorlarsamda,gece cok guzel emiyor 1 saat falan uyumadan once gece arada uyanirsada yine emiyor ama gunduz cok zor emziriyorum bir yolunu buldum emzirmenin sizlerle paylasmak istedim nasilsa 3-4 saatte bir emzirmek gerekiyor uyku saatlerini ona gore ayarladim uyku moduna girer girmez alip emziriyorum bayila bayila 1 saate yakin emiyor sonra uyuyor 3 saat sonra yine ayni sekilde rahatladik sizde deneyin umarim ise yarar

benim oğlum da hiç meme almadı malesef çok ağladım çok uğraştım ama olmadı. meme ucum yok. sağarak veriyorum :KK43:

aynı sorun bende de var 6gunluk oglum brnı emmıyor gogusumu gorunce cıldırmıs gıbı aglıyor mecburen sagarak ve mama takvıyesı ıle beslıyorum suaralar cokta ustune dusemıyorum dıkıslerım acılma noktasına gelmıs insanın elınden tutan olmayınca cok zor belkıde sutumde ondan gelmıyor yada cok az gelyor ınsallah dıkıslerım ıyılesınce uzun uzun emzırmek ıcın nedemeler yapacam tecrubelı annler sızın fıkırlrınız varsa yazın ızde deenyelım

X