Bebek İkinci El Bebeklerde Göz Tembelliği

duygudagtas

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
23 Aralık 2014
7
2
38
Merhabalar,
Bizim 6,5 aylık bir bebeğimiz var ve ilk gitmiş olduğumuz doktorumuz Şule Ziylan hanım bize bebeğimizin sağ gözünde 10 derece hipermetrop sol gözünde de 5,5 derece hipermetrop olduğunu söyledi. Gözlük takmamız gerektiğini ve günde 4 saat kapama yapmamız gerektiğini belirtti. Tabi ki bebeğimizin gözlük takması bizi biraz üzdü ve farklı bir doktora daha gitme gereği duyduk. 2. doktor bebeğimizin sol gözünde hiçbir şey olmadığını ancak sağ gözde 6 derece hipermetrop olduğunu belirtti. Gözlüğe gerek olmadığını günde yarım saat kapama yapmamızın yeterli olacağını belirtti. 6 ay sonra tekrar bize randevu verdi. Tabi ki bu durumda haliyle önerilerle 3. doktora gittik 3. doktora bu sefer 2 doktor gezdiğimizi söyledik. Kendisi bebeğin sağ gözünde 12 derece hipermetrop ve sol gözünde de 6 derece olduğunu söyledi. İlk doktrun 4 saatlık kapama vermesıne sınırlendı ve cocugun daha sağlam olan gözünün tembelleşebileceğini ve bu durumun zararlı olduğunu belirtti. 2. doktorun ise zaten bizimle cok ilgilenmediğini belirtti. Kendisi bize Şule hanımın değerlerine yakın gözlük verdi ve kapatmaya 1 yasında sonra başlayacağımızı belirtti. Hal böyle olunca bizim de kafamız karıştı :KK43: Aranızda buna benzer bir durum yaşayan var mı?Bize bir anne veya baba olarak yardımcı olmaya çalışırsanız bizi çok mutlu edersiniz.

Kızım iki yaşında ve astigmatı var. Geçen hafta kontrolünde çıktı. Göz tembelliği de var. İlk gittiğimiz doktor sadece gözlük verip kapama yapmanıza gerek yok dedi. İkincisî hem kapama yapalım günde 1 saat hem de gözlük kullanalım dedi.

Erken farkettiğimiz için şanslıyız. Geç farkedildiğinde tedavisi olmuyor malesef. 7 yaşına kadar düzelebileceğini söylediler. Ayrıca 1 sene hiç bir şey yapmadan takip edebilirdik ama biz riske atmadan tedaviye başladık. İnşallah iyileşir gözleri yavrularımızın.

Burası konu için uygun yer değil ama benimde oglumun gözünde sorun var ileri derece asdigmat ve uzağı göremiyor bizde doktor doktor gezdik, dünya göz ve Yeditepe üni. Başhekimi dahil yapacak birşey yok genetik bizim ki doğuştan var ve 2 yas civarına kadar sadece takip veriyorlar 2 yaştan sonra gözlük kullanacak.
Çok fazla bebeği de yormaya gerek yok bence çünkü ben 1 yasında goturdum ama sabit bir derece olmaz ilerleyebilir de boyle de kalabilir dediler bebeklerde hizli ilerliyor bu süreçler

Burası konu için uygun yer değil ama benimde oglumun gözünde sorun var ileri derece asdigmat ve uzağı göremiyor bizde doktor doktor gezdik, dünya göz ve Yeditepe üni. Başhekimi dahil yapacak birşey yok genetik bizim ki doğuştan var ve 2 yas civarına kadar sadece takip veriyorlar 2 yaştan sonra gözlük kullanacak.
Çok fazla bebeği de yormaya gerek yok bence çünkü ben 1 yasında goturdum ama sabit bir derece olmaz ilerleyebilir de boyle de kalabilir dediler bebeklerde hizli ilerliyor bu süreçler

Astigmat doğuştan ve genetik olurmuş sanırım. Aynı problem bende de var. 7 yaşından sonra tedavisi pek mümkün değilmiş.

yeni olduğum için konuyu yanlış yere açtım :KK43: nasıl silebilirim acaba bu konuyu? ann-çocuk sağlığı konusunun içine açtım doğru konuyu :)

Merhabalar,
Bizim 6,5 aylık bir bebeğimiz var ve ilk gitmiş olduğumuz doktorumuz Şule Ziylan hanım bize bebeğimizin sağ gözünde 10 derece hipermetrop sol gözünde de 5,5 derece hipermetrop olduğunu söyledi. Gözlük takmamız gerektiğini ve günde 4 saat kapama yapmamız gerektiğini belirtti. Tabi ki bebeğimizin gözlük takması bizi biraz üzdü ve farklı bir doktora daha gitme gereği duyduk. 2. doktor bebeğimizin sol gözünde hiçbir şey olmadığını ancak sağ gözde 6 derece hipermetrop olduğunu belirtti. Gözlüğe gerek olmadığını günde yarım saat kapama yapmamızın yeterli olacağını belirtti. 6 ay sonra tekrar bize randevu verdi. Tabi ki bu durumda haliyle önerilerle 3. doktora gittik 3. doktora bu sefer 2 doktor gezdiğimizi söyledik. Kendisi bebeğin sağ gözünde 12 derece hipermetrop ve sol gözünde de 6 derece olduğunu söyledi. İlk doktrun 4 saatlık kapama vermesıne sınırlendı ve cocugun daha sağlam olan gözünün tembelleşebileceğini ve bu durumun zararlı olduğunu belirtti. 2. doktorun ise zaten bizimle cok ilgilenmediğini belirtti. Kendisi bize Şule hanımın değerlerine yakın gözlük verdi ve kapatmaya 1 yasında sonra başlayacağımızı belirtti. Hal böyle olunca bizim de kafamız karıştı :KK43: Aranızda buna benzer bir durum yaşayan var mı?Bize bir anne veya baba olarak yardımcı olmaya çalışırsanız bizi çok mutlu edersiniz.

mrb.lar,
çok geçmiş olsun, benim de 5 aylık bir bebeğim var ve merak ettim bir rahatsızlık olduğunu nasıl fark ettiniz?

ay okurken şiştim ..hepsinide okuyamadım açıkçası.. göz tembelliğinde gözlük takmak gereklidir ..ileri dereceler söylemişler yarım saat kapama yeterli olmaz..ama tabiki ben doktor değilim ben sana bizim doktorun adını vereyim netten bak Prof.dr hayati tolun göz kaymalarında uzmandır..benim büyük oğlan 4 yaşından beri ki şu anda 8 yaşında bunun ilk 2 senesini günde 2 saat kapama yaparak geçirdi. aynı zmanda gözlükte takıyor çok bilmiş bazı doktorların ameliyatsız düzelmez dediği göz şu anda sadece ödev yaparken ve derslerde gözlük takma aşamasında .. ayrıca hipermetrop miyop yada astigmat için kapama verilmez kapama şaşılık göz kayması tedavisi içindir. kayma olmayan göz kapanarak kayma olan gözün daha iyi çalışması sağlanır. istdaysanız bence acil hayati toluna gidin .. sağlıklı bir kapama ve gözlükle düzelecektir üzülmeyin hiç.

bu arada bizde de ciddi derecede kayma vardı ilk gittiğimiz dünya gözdeki doktor 1 saat kapama vermişti..2.doktoru hiç sölemiyom bişey yok demişti .. hayati tolun 1 saat yeterli olmaz dedi ..kaymanın derecesine göre kapamanın saati ayarlanıyor yani.

merhabalar, çok teşekkürler verdiğiniz isme de gideceğiz. Bizim tek farkımız gözde kayma yok ama benim aklıma takılan şu; gözde kayma olduğu zaman mı kapatma olacak? kayma olmaması için önceden tedbir alıp gözlükle birlikte kapatmalara-günde 1 saat- başlasak mı bilemedim. a

merhabalar, çok teşekkürler verdiğiniz isme de gideceğiz. Bizim tek farkımız gözde kayma yok ama benim aklıma takılan şu; gözde kayma olduğu zaman mı kapatma olacak? kayma olmaması için önceden tedbir alıp gözlükle birlikte kapatmalara-günde 1 saat- başlasak mı bilemedim. aslında vaka belli, niye her doktor farklı şeyler söylüyor anlamış değilim :s

buarada nasıl anladık, onu anlatayım; bize bebeğimizin sol gözünde kayma var gibi geliyordu tamamen bu sebepten doktora gittik ama sol gözünde kayma olmadığını sağ gözünde tembellik olduğunu öğrendik ve tabi yüksek dereceli göz kusuru olduğunu. bende küçükken göz kayması olduğundan zaten dikkat ediyordum. dolayısıyla eğer ailede varsa göz bozukluğu bebeği mutlaka götürmek gerekiyormuş onu anladım çünkü 3 doktorun da tek ortak söylediği birşey vardı; o da bu göz tembelliğinde erken teşhisin çok önemli olduğu. biz de bir tek buradan avutuyoruz kendimizi.

merhabalar, çok teşekkürler verdiğiniz isme de gideceğiz. Bizim tek farkımız gözde kayma yok ama benim aklıma takılan şu; gözde kayma olduğu zaman mı kapatma olacak? kayma olmaması için önceden tedbir alıp gözlükle birlikte kapatmalara-günde 1 saat- başlasak mı bilemedim. a

canım benim bildiğim tembellik ve kaymada kapatma oluyor sadece gözü çalıştırmak için. siz bence şu anda size verilen kapamayı yapın ama mutlaka iyi bir doktora gidin ..

merhaba bebek ve çocuk göz muayanesi için en iyi çocuk göz hekimlerinden biri Yeditepe üniversitesinde Prof.Dr Şule Ziylan ve Şişlide muayenesi olan Prof.Dr.Hüseyin Yetik gerçekten iki doktorda çok başarılı bebeklerinizi veya çocuklarınızı gözü kapalı emanet edebilirsiniz dersem yerinde olur.Ve ayrıca muayene sonrasındaki önerilerinide dikkate alın bize muayene sonrasında gözlük muayenesi yaptı gözlük yazdı Prof.Dr.Hüseyin Yetik hocamız ve nino flex glassses diye bir gözlük markası önerdi en iyi bebek ve çocuk gözlük markası mutlaka alın diyince bizde araştırdık nerede satılıyor diye bulduk ninoflex glasses marka bir gözlük aldık o kadar rahatki çocuğum kullanımı kolay silikon burunluk hangi şehirde olursanız olun mutlaka nino flex glasses gözlükten arayın bulun en iyi bebek ve çocuk gözlükleri markası bence biz istanbulda ck optik diye bir mağaza var caddebostanda orada bebek ve çocuk gözlükleri bölümü yapmışlar önem vererek güleryüzlü kişiler işletmecileri orayı herkese önerebilirim deneyimli olduğumu düşünüyorum bu konuda çok doktorlar gezdik gördük ama önerilerimi dikkate alın pişman olmazsınız iyi günler sağlıklar diliyorum.

X