Çocuk Hastalıkları Bebeklerde idrar yolu enfeksiyonu

Bebek Hastalıkları, diş çıkarma, bebeklerde kusma, bebeklerde ishal, bebeklerde uyku düzensizliği

Sabirrrr

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
25 Eylül 2016
55
12
33
Mrb anneler kızım 8,5 aylık dün doktor idrarında idrar yolu enfeksiyonu oldunu söyledi ilaç verdi ilaçlarını kullanıcam ama onun haricinde bunun için yapabileceğim doğal yöntemler var mı??

Merhaba benim de kizim 10 aylik. Gecenlerde altini degistirirken peynirimsi yapilar gördum birazcik. Heralde enfeksiyon geciriyor diye dusundum. Ama tekrarlamayinca pek de ustunde durmadim..
Su hic icmese aramaz kizim. Gunde 2 3 tatli kasigi zorla.iciriyorum..
Sizde belirtiler neydi,acaba bizimkinde de mi enfeksiyon var ki.. cunku huysuzlasti bu aralar iyice.. :/

kız bebekler daha kolay enfeksiyonu yakalanır. altını temizlerken pamuk ve su ile temizleyin ıslak mendil kullnmayın Yararlı bakterileri öldürüyor.

Ayrıca alt temizlerken arkadan öne değil mutlaka önden arkaya silin ve poposuna değen mendili kesinlikle ön tarafına değdirmeyin. Kakadaki bakteriler vajinal yola bulaşınca enfeksiyona sebep oluyor en büyük nedeni bu. kaka yapınca hiç bekletmeden hemen altını değiştirin ki ön tarafa bulaşmasın

Lütfen çok dikkat edin kronikleşmesin, ben 30 küsür yaşındayım hala çekiyorum sürekli tekrarlar. Bir süre sonra böbrekler zarar görüyor.

bol bol sıvı verin emziriyorsanız çok sık emsin, sürekli su içsin.

Altını ıslak mendille değil de ılık suyla banyoda yıkayarak temizleyin bir süre. Bezini daha sık değiştirin. Bol bol da su içirin. Kısa sürede iyileşir iniallah.

kız bebekler daha kolay enfeksiyonu yakalanır. altını temizlerken pamuk ve su ile temizleyin ıslak mendil kullnmayın Yararlı bakterileri öldürüyor.

Ayrıca alt temizlerken arkadan öne değil mutlaka önden arkaya silin ve poposuna değen mendili kesinlikle ön tarafına değdirmeyin. Kakadaki bakteriler vajinal yola bulaşınca enfeksiyona sebep oluyor en büyük nedeni bu. kaka yapınca hiç bekletmeden hemen altını değiştirin ki ön tarafa bulaşmasın

Lütfen çok dikkat edin kronikleşmesin, ben 30 küsür yaşındayım hala çekiyorum sürekli tekrarlar. Bir süre sonra böbrekler zarar görüyor.

bol bol sıvı verin emziriyorsanız çok sık emsin, sürekli su içsin.
Teşekkür ederim

Merhaba benim de kizim 10 aylik. Gecenlerde altini degistirirken peynirimsi yapilar gördum birazcik. Heralde enfeksiyon geciriyor diye dusundum. Ama tekrarlamayinca pek de ustunde durmadim..
Su hic icmese aramaz kizim. Gunde 2 3 tatli kasigi zorla.iciriyorum..
Sizde belirtiler neydi,acaba bizimkinde de mi enfeksiyon var ki.. cunku huysuzlasti bu aralar iyice.. :/
Bizimki direk pişik yaptı ve idrarında koku vardı

Mrb anneler kızım 8,5 aylık dün doktor idrarında idrar yolu enfeksiyonu oldunu söyledi ilaç verdi ilaçlarını kullanıcam ama onun haricinde bunun için yapabileceğim doğal yöntemler var mı??
Merhaba sabirr, öncelikle çok geçmiş olsun. Bebeğiniz heniz çok küçük ve doğal yöntemlerden şuan için uzak durun size tavsiyem. Doğal yöntem dediğin gerçi bitki falan ise bu defada allerjik bir durumla karşılaşabilirsin. Doktorun tavsiyeleri bence öncelikli olsun.

idrar yolu enfeksiyonu olma ihtimali nedir ?

Son düzenleyen: Moderatör:
X