Bebeklerde yamuk kafa

Izmirse

Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2018
16
7
32
Arkadaşlar yatma pozisyonuna bagli olarak kafanin sag veya solunda olusan yamukluk bir yasindan sonra iyilesme gosterir mi? Cunku bebek kucukken fark etmemistim. Cocugunda bu sorunu yasayan tecrubeli annelerin fikirlerine cok ihtiyacim var. Bircok prof doktora danistik yamuklugun ters yonune yatir duzelir diyen de var , artik kafasi sekil aldi degismez diyen de var. Hangisine inanacagimi bilmiyorum lutfen fikirlerinizi paylasin benimle. Tesekkur ederim.

Bizim de sırt ustu yatirmaktan ve emzirmeye bağlı kafada yamukluk vardi 4.aydan itibaren hep sag sol donusumlu yatirdim su an 9 aylik kendi isteği pozisyonda yatiyor genelde de yuzustu. Kafa sekli duzeldi. Senin daha ileri aylar ama hala kafaları yumusak duzelir denemelisin 2-3 yasindaki cocuklara bile kask tadavisi uygulanabiliyor demek ki umut var

Kizimin dogustan saclari cok oldugu icin bu yamuklugun farkina cok gec vardik. Bir yasindan sonra kaski pek onermiyorlar diye kask da yaptirmadik. Ben de son bir aydir sagina yatmasina engel oluyorum. Insallah bizde de ise yarar sizin icin sevindim.

Arkadaşlar yatma pozisyonuna bagli olarak kafanin sag veya solunda olusan yamukluk bir yasindan sonra iyilesme gosterir mi? Cunku bebek kucukken fark etmemistim. Cocugunda bu sorunu yasayan tecrubeli annelerin fikirlerine cok ihtiyacim var. Bircok prof doktora danistik yamuklugun ters yonune yatir duzelir diyen de var , artik kafasi sekil aldi degismez diyen de var. Hangisine inanacagimi bilmiyorum lutfen fikirlerinizi paylasin benimle. Tesekkur ederim.
ben onu doktora sordum. kendiliğinde 2 yaşına kadar düzeliyormuş.

X