Bebekli Annelere Araç Tavsiyesi

denizbenimadim

🥳
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Haziran 2019
10.430
31.325
Merhaba arkadaşlar
umarım konum taşınmaz çünkü en aktif ve tavsiye alınabilecek başlık burası

Allah nasip eder bu virüs biterse aracımızı değiştirmek istiyoruz. Ben de bu süreçte evdeyken detaylı araştırma yapmak istedim.Arabayı ben kullanıyorum.Bebeğimiz oldu ve bagaja bebek arabamız sığmıyor. Toptan sığmıyoruz yani özetle.

Sizlerden ricam bilhassa bebekli araç kullanan annelerimiz tecrübelerini paylaşırsa mutlu olurum.

Beklentilerime gelince;
1-Otomatik vites
2- Suv tarzı ( park sorunu olmasın istiyorum. Uzun sedan araçlarda sıkıntı yaşarım gibi geliyor.)
3-Otomatik vites
4- Benzinli hatta LPG ye uyumlu olabilir. Benzin fiyatları malum. Dizel sıkıntı çıkarabiliyor söyleminden çekiniyorum sanırım
5-geniş bagajlı
6-220 bin e kadar olabilir. Birkaç yıllık 2. El

Hangi araçları öneririsiniz

Benim yazdıklarım dışında kullanımı kolay işlevsel başka araçlar da olabilir.
Dediğim gibi virüs olayları bitince almayı düşünüyoruz inş çünkü şu anda herkes her şeyi abartmış durumda. Almaya karar verdiğimizde aklımız net olsun istiyorum

Yardımcı olanlara şimdiden teşekkür ediyorum

Son düzenleme:
Ben qashqai kullaniyorum. Bagaji gayet genis. Arac koltugunu koyunca arka taraf biraz dar gibi ama diger araclarda dikkat etmedim aynisi oluyor mu. Otonatik vites mutlaka olsun buyuk rahatlik. 6 aydir aracim var hic park sorunu yasanadim. Sedan araclari bende tercih etmem park olayindan dolayi. Simdiden hayirli olsun

Ben qashqai kullaniyorum. Bagaji gayet genis. Arac koltugunu koyunca arka taraf biraz dar gibi ama diger araclarda dikkat etmedim aynisi oluyor mu. Otonatik vites mutlaka olsun buyuk rahatlik. 6 aydir aracim var hic park sorunu yasanadim. Sedan araclari bende tercih etmem park olayindan dolayi. Simdiden hayirli olsun
Benim kalbim de qashqai den yana ama bagaj hacmi kafamı karıştıryor. O nedenle değiştiriyorum zaten. Kaç model sizinki motoru kaç ve yakıtı nasıl

bagaj hacmiyle birlikte oto koltugunu koyacağiniz arka koltuklarida hesaba katin derim bizim araca oto koltugunu koyunca arka taraf 2 kisilik oldu.
bebek arabasini en fazla 2 yasina kadar tasiyosunuz zaten
Kesinlikle katılıyorum. Bebek arabası kullanmıyoruz artık kızım 25 aylık . Ama koltuğa oturunca ayağı ön koltuğa çok değiyor. Babamda ticari var . Bazen ona koyuyoruz ,onda bile değiyor . Bebek arabasını katlayıp dik bile koyabilirsin ama bu sıkıntı oluyor .

Benim kalbim de qashqai den yana ama bagaj hacmi kafamı karıştıryor. O nedenle değiştiriyorum zaten. Kaç model sizinki motoru kaç ve yakıtı nasıl
2016 model. Motoru tam bilmiyorum 1.6 olmasi lazim. Cok yakiyor dizel ama ben pek uzun mesafe kullanmiyorum bana yetiyor. Hacim olarak bagaj ne kadar bilmiyorum ama epey bi genis netten bakip su an ki arabanizla karsilastirabilirsiniz.

X