bebeksi bir cilt için?

mandalina95

Üye
Kayıtlı Üye
12 Nisan 2020
364
399
selam hanımlar. benim çocukluğumdan beri sorunum cildim. yüzümü jel temizleyiciyle yıkadıktan yarım saat sonra burnum parıldamaya başlıyor yağdan. T bölgem yağlı ve siyah noktalı. burnumun her iki tarafında gözeneklerim büyük. aynaya baktığımda cildim yer yer kızarık duruyor. cildim karma mı, yağlı mı, hassas mı henüz ben de anlayamadım. dokunduğunda elime pürüzlü geliyor cildim. ben de pürüzsüz ve beyaz bir cildim olsun istiyorum. benim gibi olup çözüm bulabilen var mı? her türlü öneriye açığım :110:

Iyi bir arındırıcı yüz yıkama jeli ve üzerine uygulayabileceğiniz gözenekleri yağdan arındıracak ve sıkılaştırıp kapatacak tonik kullanmanız lazım. Haftada 1 kez de ölü derileri atmak için peeling kullanmanız lazım. Düzenli kullanınca iyi geleceğini düşünüyorum :)

Iyi bir arındırıcı yüz yıkama jeli ve üzerine uygulayabileceğiniz gözenekleri yağdan arındıracak ve sıkılaştırıp kapatacak tonik kullanmanız lazım. Haftada 1 kez de ölü derileri atmak için peeling kullanmanız lazım. Düzenli kullanınca iyi geleceğini düşünüyorum :)
cevap için teşekkür ederim :KK73: marka yada ürün öneriniz var mı?

cevap için teşekkür ederim :KK73: marka yada ürün öneriniz var mı?

En iyi seri sebamed in ürünleri. Çünkü sizin cildiniz karma kuru hassas yerlerde var yağlı yerlerde var sebamed in yüz yıkama jeli ve toniğini alabilirsiniz. Fiyatı yüksek gelirse nivea nın mavi yüz yıkama köpüğü ve garnier in saf temiz serisinden toniğini kullanabilirsiniz. Bu arada tonik uygulamasindan sonra cildinize nemlendirici de sürmeniz gerekiyor.

En iyi seri sebamed in ürünleri. Çünkü sizin cildiniz karma kuru hassas yerlerde var yağlı yerlerde var sebamed in yüz yıkama jeli ve toniğini alabilirsiniz. Fiyatı yüksek gelirse nivea nın mavi yüz yıkama köpüğü ve garnier in saf temiz serisinden toniğini kullanabilirsiniz. Bu arada tonik uygulamasindan sonra cildinize nemlendirici de sürmeniz gerekiyor.
neutrogenanın jel temizleyicisini ve nıveanın pirinç peelingini kullanıyorum. nemlendirici olarakta elime ne geçerse onu. sebamed’e geçme zamanım geldi bence. teşekkür ederim :KK36:

Canım benim doğal bir tavsiyem var yeşilçayı demledikten sonra poşette kalan kısmını yüzüne peeling olarak sür bende instagramda görüp denemiştim hani yeşilçayı seviyorum zaten çok içiyorum diye sonuca inanamadım :KK9:
Öyle güzel temizliyor ki cildi hem beyazlatıyor hem de yumuşacık oluyor yüzüm sırf o yumuşaklığı hissetmek için bile yapıyorum bende sivilcelere de iyi geldi arkadaşlarıma da yapın dedim hepsi yapıyor şimdi hepsi memnun bir dene istersen 😊

Canım benim doğal bir tavsiyem var yeşilçayı demledikten sonra poşette kalan kısmını yüzüne peeling olarak sür bende instagramda görüp denemiştim hani yeşilçayı seviyorum zaten çok içiyorum diye sonuca inanamadım :KK9:
Öyle güzel temizliyor ki cildi hem beyazlatıyor hem de yumuşacık oluyor yüzüm sırf o yumuşaklığı hissetmek için bile yapıyorum bende sivilcelere de iyi geldi arkadaşlarıma da yapın dedim hepsi yapıyor şimdi hepsi memnun bir dene istersen 😊
yeşilçayı seviyor ve içiyorum ara ara. öner’iniz için teşekkür ederim, deneyeceğim :KK37:

Sebamet masturizing krem almayın sakın çok güzel ama cildiniz yağlıysa ve parlama yapıyorsa kullanmamalısınız çünkü ciltte 24 saat kalan bir yapısı var. Sizin su bazlı kremler kullanmanız lazım mesela lorealin mavi uzun fondoten şişesine benzeyen kremi var o iyi gelebilir yüzünüzü de yatmadan önce peeling yapabilirsiniz gözenekleriniz temizlenir. Makyajla asla yatmayın gözeneklere fena doluyorlar. Makyajınızı çıkarttıktan sonra peeling yapmadan ve nemlendirici sürmeden uyumayın. ☺️

Sebamet masturizing krem almayın sakın çok güzel ama cildiniz yağlıysa ve parlama yapıyorsa kullanmamalısınız çünkü ciltte 24 saat kalan bir yapısı var. Sizin su bazlı kremler kullanmanız lazım mesela lorealin mavi uzun fondoten şişesine benzeyen kremi var o iyi gelebilir yüzünüzü de yatmadan önce peeling yapabilirsiniz gözenekleriniz temizlenir. Makyajla asla yatmayın gözeneklere fena doluyorlar. Makyajınızı çıkarttıktan sonra peeling yapmadan ve nemlendirici sürmeden uyumayın. ☺
lorealin nem terapisi olan mı? aloe veralı :KK49:

Peelingi hergün yapmamanız gerek haftada bir kere yeterli benim cildim hassas ve kuru mesela kaşıdığımda pul pul dökülür o derece kuru bizim hep nemlendirici kullanmamız gerek

Bu etkili mi? Benimde bitmeyen siyah noktalarım var :KK43: ona göre internetten organik olanını alacağım haftada bir mi uyguluyorsunuz
Valla baya etkili bana da bir arkadaşım tavsiye etmişti. Sonra youtubeda videoları izledim. İşe yarar diye düşünüp yapmaya başladım. Çok zahmetsiz. Haftada 1 ya da 2 kez uyguluyorum. Aktardan alıyorum alıyorum toz jelatini. Bence deneyin. Önce minik bir alanda deneyin alerji yapmasın. Bir de tavsiyem var kuruduğu zaman oldukça zor soyuluyor o yüzden çok tüylü alanlarda tüyü almadan kullanmayın. Ben deneyimledim:kızgın:

Valla baya etkili bana da bir arkadaşım tavsiye etmişti. Sonra youtubeda videoları izledim. İşe yarar diye düşünüp yapmaya başladım. Çok zahmetsiz. Haftada 1 ya da 2 kez uyguluyorum. Aktardan alıyorum alıyorum toz jelatini. Bence deneyin. Önce minik bir alanda deneyin alerji yapmasın. Bir de tavsiyem var kuruduğu zaman oldukça zor soyuluyor o yüzden çok tüylü alanlarda tüyü almadan kullanmayın. Ben deneyimledim:kızgın:
Tesekkurler benim sadece burun üstünde var siyah noktalar ne yapsam ne etsem kurtulamadım karma cildim

Tesekkurler benim sadece burun üstünde var siyah noktalar ne yapsam ne etsem kurtulamadım karma cildim
Rica ederim umarım siz de faydasını görürsünüz. Benimde aynı karma cildim. Son zamanlarda çenemde çıktı biraz siyah nokta oraya uyguladım tüm tüyler yolundu 😂 ama burun için oldukça etkili.

selam hanımlar. benim çocukluğumdan beri sorunum cildim. yüzümü jel temizleyiciyle yıkadıktan yarım saat sonra burnum parıldamaya başlıyor yağdan. T bölgem yağlı ve siyah noktalı. burnumun her iki tarafında gözeneklerim büyük. aynaya baktığımda cildim yer yer kızarık duruyor. cildim karma mı, yağlı mı, hassas mı henüz ben de anlayamadım. dokunduğunda elime pürüzlü geliyor cildim. ben de pürüzsüz ve beyaz bir cildim olsun istiyorum. benim gibi olup çözüm bulabilen var mı? her türlü öneriye açığım :110:
Karacigeriniz fazla yag salgiliyordur. Beyazlik icin pirinç suyunu deneyin muhakkak cildiniz beyazlar. Siyah noktalariniz icin haftada bir kez buhar banyosu yaptirin cildinize ama tüm hepsinden once bir cildiyeye görünün. Cocuklugunuzdan beri yasadiginiz bu problem icin eminim cok sey denemissinizdir. Karaciger yaglanmasi varsa bu icerden giderilmelidir. Gecmis olsun

X