bebekte hıçkırık

oNcA

Guru
Kayıtlı Üye
22 Ocak 2008
1.168
12
43
kızlar bebeği hıçkıran varmı...varsa gecirmek için bişi yapıyormusunuz...doktor rezene çayı ver dedi...birde 1 çay kasıgı suya 1 damla limon damlat ver dedi onuda yapınca içi bulanıyor, kusuyor...

Son düzenleme:
evet canım benim kızımda çok hıçkırıyor bi tuttumu 10-15 dk. sürüyor.tokken oluyor genelde tam uyuyacağı sıra uykusunu kaçırıyor sinir ediyor beni.doktor 1 damla limon damlat ağzına demişti gerçektende kesiyor hemen.ama bu seferde limon tadından kurtulmaya çalışıyor kızım yalanıyor üzülüyorum onuda vermiyorum.

cok basit emzir gecer bizim kızda cok hıckırır babasının ici gider doktor emzir gecer dedi emzirincede geciyor zaten

Hıçkırık gazın belirtisi demişti doktor bize emzirirsen hemen geçiyor.

benim kızımda çok hıçkırırdı 9 aylık hala devam ediyor...
limon etkili olabiliyor...
bir de midesi genişliyor diyenler var hıçkırmaya.

ewet cnm hıçkırınca midesi genişlermiş benim bebeğiminde genelde emdikten sonra oluyor bir süre devam ediyor sonra geçiyor ben herhangi bişi vermiyorum ...

EVET MİDE GENiŞLİYOR.
DOKTORUMUZ BİR ÇAY KAŞIĞINA BİR DAMLA LİMON ve ANNE SÜTÜ SAĞ DEMİŞTİ.
O ŞEKİLDE YAPTIK. ÇOK KUSTU ve KUSARKEN KORKTU AĞLAMAYA BAŞLADI.
BEN HIÇKIRDIĞINDA KONUŞUYORUM ve MASAJ YAPIYORUM.
EN AZINDAN STRES YAPMIYORUZ iKİMİZDE...

kızlar limon felan uğraşmayın memeyi verin ağzına emdimi hemn geçiyor saniye sürüyor valla.benimkide genellikle hep emdeikten sonra tutuyor önce pat pat vuurp gazını cıkartıyom tekrardan emdiriyorum hemen giciyor hem rahatlıyor hemde uyuyorkaydirigubbakcemile5.

Kızlar bebeklerin diyaframları tam gelişmediği için hıçkırık meydana geliyor,sakın limon felan damlatmayın en azından 3 aydan önce doktorlar doğal karşılamıyorlar hıckırığın en kolay giderme yolu emzirmek tabiki kısa bir emzirmede bebek emerken kısa süreli nefesini tutuyormuş o arada hıçkırık yok oluyor işte,yani kısacası emzirin geciyor,,

hıçkırık sizlerinde dediği gibi karnı tokken oluyor ama hıçkırık tuttugunda mememide versem, suda versem hıçkırıgı gecmiyor...insallah zamanla korkmamaya baslar...hiç kıyamıyorum

evet canım emzir geçiyor hıçkırık gazda yapıyor ama iyiymiş bebişlerin hıçkırması

valla kızlar benim kızımında hıçkırığı emzirmekle falan geçmiyor. hıçkırmaya başlayınca en az 15 dk sürüyor. ve genelliklede uykuda yakalıyor ve kızımı uykusundan ediyor :KK43:((

kızlar bebeği hıçkıran varmı...varsa gecirmek için bişi yapıyormusunuz...doktor rezene çayı ver dedi...birde 1 çay kasıgı suya 1 damla limon damlat ver dedi onuda yapınca içi bulanıyor, kusuyor...

Canım ben suya damlatmıyorum limonu parmağıma damlatım damağına sürüyorum. 2-3 defadan sonra kesiliyor. Bir arkadaşıma doktor tavsiye etmiş.

Bebeklerde hıçkırık çıkaramadıkları gazdan dolayı kaynaklanıyormuş.
Benim bebegimde ufakken ara ara hıçkırık tutardı.
Doktorumuz emzirince geçecegini söylemişti ve emzirince hemen geçiriyordu.
İlk hıçkırdıgında 1 aylık falandı eşim ve ben o kadar korkmuştum ki anlatamam

bebegim ilk gunlerde hickirmaya basladi, dedigim gibi bende emdirdim ve gecti
bence limon filan vermeyin bebisinize

Bizim tosun da çok hıçkırıyordu. Meğer emdikkten sonra dik tutmam gerekiyormış. Ben alt almak için, konuşmak için falan yatıroyordum hemen.

Ben emziriyorum geçiyor

X