Beklediğimiz an geldi

_NurteN_

...
Kayıtlı Üye
17 Temmuz 2011
7.000
3.629
33
Gözde Salur
İzmir, Türkiye
19 Kas 2015 — Özgecan Aslan’ın vahşice öldürülmesinin üstünden 9 ay geçti. Bu sürede kadın cinayetleri durmadı. Suçlular ceza indirimi almaya devam etti. Sadece duruşmada kravat taktıkları için iyi hal indirimi aldılar.

Toplum olarak artık vicdanımız buna el vermiyor. Özgecan, kadın cinayetlerinin geldiği noktanın sembolü oldu. Hepimizi sarstı. İyi hal ve tahrik indirimleri kalkmazsa Özgecan son olmayacak dedik ve maalesef olmadı da...

Kadına yönelik şiddet davalarında iyi hal ve ceza indiriminin kalkması için başlattığım kampanyada sen ve senin gibi 1 milyon insan bir araya gelip bu adaletsizliğe dur dedi ve şimdi beklediğimiz an geldi.

Özgecan Yasası nihayet Meclis’te.

Sizden ricam, bu iş için 2 dakikanızı ayırmanız, şu anda ne yapıyorsanız bırakıp aşağıdaki adımları izlemeniz. Bu fırsat anı tekrar karşımıza çıkmayabilir.

1- Başbakan Ahmet Davutoğlu’na Twitter’dan “Haydi, bu defa çıksın #ÖzgecanYasası @Ahmet_Davutoglu” demek için tıklayın -> https://twitter.com/intent/tweet?or...r-kad%C4%B1nlar%C4%B1-korusun-ahmet-davutoglu
2- Facebook’tan kampanyayı paylaşmak için tıklayın -> http://on.fb.me/1NFhKqb
3- Aklınıza yardım edebilecek, destek verebilecek kim geliyorsa onlardan da aynısını yapmasını isteyin.

Bunu başarabiliriz! İnanın çok yakınız.

Gözde Salur

https://www.change.org/p/özgecanyasası-çıksın-yasalar-kadınları-korusun-ahmet-davutoglu/u/14261882?tk=5iyiu1EhXMlAtbbR-c1S4lWlFify65Yh6YS1-ODEbv8&utm_source=petition_update&utm_medium=email

Son düzenleme:
Başarılı olacağına gerçekten inanıyor musunuz bunun?
Bunun tek yolu sağlıklı psikolojide bireyler yetiştirmek.
Erkekleri hanım kız gibi yetiştirmemek ya da evin aslanı cengaveri, anasının, ablalarının aslan parçası olarak yetiştirmemeli. Egodan patlatmamalı..
Evde şiddet olayları şahit olmamalı.
Aslında TV deki şiddet sahneleri bile çocukların kafasında bir köşede kalıyor ve zamanla birikim yapıyor. Kötü olan her şeyi süzgeçten geçirmedikçe giderek kötüleşen şu dünyada kadın cinayetleri de giderek artacaktır maalesef.

Başarılı olacağına gerçekten inanıyor musunuz bunun?
Bunun tek yolu sağlıklı psikolojide bireyler yetiştirmek.
Erkekleri hanım kız gibi yetiştirmemek ya da evin aslanı cengaveri, anasının, ablalarının aslan parçası olarak yetiştirmemeli. Egodan patlatmamalı..
Evde şiddet olayları şahit olmamalı.
Aslında TV deki şiddet sahneleri bile çocukların kafasında bir köşede kalıyor ve zamanla birikim yapıyor. Kötü olan her şeyi süzgeçten geçirmedikçe giderek kötüleşen şu dünyada kadın cinayetleri de giderek artacaktır maalesef.

Aslında bakarsan bu konuda pek umudum olmadığını daha önce belirtmiştim. Çözüm ne idam ne hadım ne de cezalarda indirimin kalkması olur. Bunun ne yazık ki farkındayım. Bu yüzden küçükte olsa bir şeyleri belki de değiştirecek dedim.

Çözümü mesajında saklı... Zor fakat imkansız değil.

Bdvde servis şoförüyle sorunu olan bir kız konu açmıştı geçenlerde o kadar aklıma takmışım ki 2 gün üst üste rüyama girdi kız. Şoför 2. Ozgecan olmak istemiyorsan kes sesini demiş sırıtarak. Bu şeref yoksunları bu gücü nereden buluyor kendilerinde. En ağır cezalar verilmeli ki caydırıcı olmalı. Çocuğunu okumaya göndermeye korkuyor insanlar kızlar eve hapis olsun o zaman sokağa bile çıkmasın bunlar yüzünden.

Twitter linkinde hata var _NurteN_ _NurteN_

Kampanya ya destek vermeyi es geçmeyelim lütfen .

Sonuçta bu kampanya yeryüzünde insan sıfatı ile dolaşan pisliklerinin hiç olmaması için değil elbette .

O yüzden ne imzalarsak imzalayalım , bu aciz ciğersizlerin haberlerini maalesef okumaya devam edeceğiz .

Ama cezai indirimlerin değişmesi , verilen cezaların artırılması bir nebzede olsa caydırıcı olacaktır .

Sonuçta , yaptı ve kravat taktı 3-5 yılda çıktı ; yaptı ve aşıkmış(!) tutkulu aşk indirimi aldı çıktı gibi şeyler son bulursa ; birileri yapmaya korkar . Vicdanları yok zaten , bu tipleri ancak ömür boyu ve aftan yararlanmama koşulu ile cezalandırırsan belki , bir umut azalırlar .

Twitter linkinde hata var _NurteN_ _NurteN_

Kampanya ya destek vermeyi es geçmeyelim lütfen .

Sonuçta bu kampanya yeryüzünde insan sıfatı ile dolaşan pisliklerinin hiç olmaması için değil elbette .

O yüzden ne imzalarsak imzalayalım , bu aciz ciğersizlerin haberlerini maalesef okumaya devam edeceğiz .

Ama cezai indirimlerin değişmesi , verilen cezaların artırılması bir nebzede olsa caydırıcı olacaktır .

Sonuçta , yaptı ve kravat taktı 3-5 yılda çıktı ; yaptı ve aşıkmış(!) tutkulu aşk indirimi aldı çıktı gibi şeyler son bulursa ; birileri yapmaya korkar . Vicdanları yok zaten , bu tipleri ancak ömür boyu ve aftan yararlanmama koşulu ile cezalandırırsan belki , bir umut azalırlar .

Ah evet. Dünzenledim olmadı yine... Chess Chess Mune Mune link foruma yönlendiriyor. Bir bakar mısınız?

Bdvde servis şoförüyle sorunu olan bir kız konu açmıştı geçenlerde o kadar aklıma takmışım ki 2 gün üst üste rüyama girdi kız. Şoför 2. Ozgecan olmak istemiyorsan kes sesini demiş sırıtarak. Bu şeref yoksunları bu gücü nereden buluyor kendilerinde. En ağır cezalar verilmeli ki caydırıcı olmalı. Çocuğunu okumaya göndermeye korkuyor insanlar kızlar eve hapis olsun o zaman sokağa bile çıkmasın bunlar yüzünden.
En kötüsü o konuda kiza adami isten attirdigi icin ne pis seyler soylemislerdi. Bizim kadinlarimiz bile bu haldeyken icinde bulundugumuz duruma sasirmamak gerekir

En kötüsü o konuda kiza adami isten attirdigi icin ne pis seyler soylemislerdi. Bizim kadinlarimiz bile bu haldeyken icinde bulundugumuz duruma sasirmamak gerekir
Kızlarınıza çığlık atmayı öğretin diyen de bayandı. Adam serefsizin tekiydi bundan sonra ayağını denk alır diyeceklerine ekmeğiyle oynadın diyorlar. Ben insanları anlamıyorum artık kız ölse ateş düştüğü yeri yakıyor tabi başına gelmeyince ne kadar rahatlar. Kızım olacak hayırlısıyla şimdiden korkuyorum gerçi öyle bir devirdeyiz ki oğlumdan bile korkuyorum artık

X