Beklemeli mi başlamalı mı

Et canım benim buraya ihtiyacım yok zatrn

Kitaba senin verdiğinden çok para veriyorumdur emin ol :)
Yazdıklarından hiç belli olmuyor
Daha konuşmayı öğrenememişsin ki
G...lı falan yazan biri
Yok okumayanlar benim üzerime geldi faaln
Tamam sen mükemmelsin biz cahiliz hadi git iki üç bardak tabak al sen burda oyalanma o zaman

Bak yavrucum yapıcı eleştirilerin hepsi seni bir evlat yada kardeş gibi görmemizdendir. Yoksa ne çeyiz paran bizden gidecek ne de çeyizini vaktinde dizmemek bizim sorunumuz. Maksadına uygun cvp alamadığında istediğin kadar çemkirebilirsin, her koşulda önce eğitimin ve kariyerin diyorum. Bu ülkede bir kadın olarak önceliğin bunlar olmalı. Belki seni tencere terlik bardağın olmadan da seven bir adamla karşılacaksin belli mi olur ama demi.
Beni evlat ya da kardeş olarak görmeme gerek yok özgür bir birey olarak görsen yeterli

Iyi onu bence hak verdiğim yerler çoğunlukta objektif ol

Sen değil siz diyeceksiniz öncelikle. Yaşça benden çok küçük olduğunuz halde ben saygımı bozmuyorum farkındaysanız. Bu şekilde yükselmenize de gerek yok, eleştiri kaldıramıyorsanız konu açmasaydınız. İnsanlara hakaret etmek gibi bir hakkınız da yok, bu yüzden sizi şikayet ettim bilginiz olsun.

Sen değil siz diyeceksiniz öncelikle. Yaşça benden çok küçük olduğunuz halde ben saygımı bozmuyorum farkındaysanız. Bu şekilde yükselmenize de gerek yok, eleştiri kaldıramıyorsanız konu açmasaydınız. İnsanlara hakaret etmek gibi bir hakkınız da yok, bu yüzden sizi şikayet ettim bilginiz olsun.
Çok umrumda :) bana da siz diyen olmadi

Bende 25 26 gibi evlenirim sanıyordum sonra 28 oldu sonra 30, 32 derken hala bekarım 😂
bende senin gibi erken evlenirim sandım. 31 yaşımda evlendim. :) ama 23/24 yaşında da almıştım çeyizleri ufak tefek tabak tencere falan. modası geçer alma falan diyenler olduydu ama evlenirken eşimle birlikte kendimiz yaptık düğünümüzü. en azından o tarz malzemelere para vermek zorunda kalmadık. elimize geliverdi. modası geçkin falan kullanıyorum şimdi. ha çok da almaya gerek varmıymış yokmuş keinlikle. kullanmadıklarım da var durup duruyo

Bence çok normal böyle düşünmen bu yaştaki insanlar artık çevreden göre göre kendide çeyizine bir şeyler almak istiyor bende 23 yaşındayım aynı durumdayım:110:Fikrimi soracak olursan modası geçmeyecek şeyleri şimdiden alman mantıklı olabilir, tencere elektronik setler vs. bunun yerine yatan her kredinle altın yada döviz almanda mantıklı. Ben yaklaşık 1 yıldır çalışıyorum bu zamana kadar hep altın yapmaya çalıştım temmuzda kyk ödemem başlıyor 12 bin tl, eğer kredi alıyorsan ödemesini de düşün altın yaparsın eğer iş bulamazsan son çare bozup ödemeye çalışırsın derim

2 ay sonra 22 yaşıma giricem üniversite 3 cü sınıfım seneye mezun oluyorum sevgilim yok fakat sürekli çeyiz sayfalarına bakar oldum eskiden hiç hoşlanmazdım bu tarz şeylerden ama artık kendi evim olsun Kendi düzenim olsun istiyorum biraz bişey aldım ceyizime ama artık almam gerekiyo gibi ya da bakmamalıyım sanki çünkü Hayatım da kimse yok eğer biri çıkar 25 yaşımda falan evlenirim diye düşünüyorum ufak tefek aliyim mi yoksa zamanı gelince toplu mu aliyim şu an uzaktan eğitim olduğu için kredim bana kaliyo çar çur etmiyim diye alıyorum bi yandan da granit tencere seti aldim emsandan günlük kullanabilir küçük bi set 1 fincan 1 sürahi bardak 4 pijama 2 ev terliği 1 saklama kabı seti 1 çay bardağı aslında çok fazla bişey yok ama sizce napiyim bunları boşverip derse odaklanmak istiyorum ama sürekli bakasım da geliyo
Merhabalar,
Çeyizlik her şeyin fiyatı artıyor bu yüzden tüm çeyiz blogları çeyiz almaya teşvik edecek paylaşımlar yapıyor, evet fiyatlar artıyor doğru ama altın da inanılmaz bir şekilde artıyor. Her ay paranın bir kısmıyla gram altın alabilirsin banka hesabından altın hesabı açabilirsin her ay eline para geçtikçe küçük küçük gram alırsan evleneceğin vakte kadar güzel bir birikim yapmış olursun hem de çeyiz alıp onları saklama derdiyle uğraşmamış olursun. Bir süre sonra evde onlara yer vermek o kadar zor oluyor ki. Tavsiyem şimdiden almaman paranı altın olarak değerlendirmen ve bu birikimden kimseye bahsetmemen

Ben de ara sıra böyle şeylere bakarım internetten ama almaya cesaret edemem ne zaman evleneceğim belli değil diye:) Merak ettiğim şey ailen aldıklarını görmedi mi daha erken demedi mi?

2 ay sonra 22 yaşıma giricem üniversite 3 cü sınıfım seneye mezun oluyorum sevgilim yok fakat sürekli çeyiz sayfalarına bakar oldum eskiden hiç hoşlanmazdım bu tarz şeylerden ama artık kendi evim olsun Kendi düzenim olsun istiyorum biraz bişey aldım ceyizime ama artık almam gerekiyo gibi ya da bakmamalıyım sanki çünkü Hayatım da kimse yok eğer biri çıkar 25 yaşımda falan evlenirim diye düşünüyorum ufak tefek aliyim mi yoksa zamanı gelince toplu mu aliyim şu an uzaktan eğitim olduğu için kredim bana kaliyo çar çur etmiyim diye alıyorum bi yandan da granit tencere seti aldim emsandan günlük kullanabilir küçük bi set 1 fincan 1 sürahi bardak 4 pijama 2 ev terliği 1 saklama kabı seti 1 çay bardağı aslında çok fazla bişey yok ama sizce napiyim bunları boşverip derse odaklanmak istiyorum ama sürekli bakasım da geliyo
Sakın alma ya. Paranı altın falan yap koy kenara.
O kadar çabuk değişiyor ki herşey. Şimdi çok beğenerek aldığın şeyi 2 sene sonra beğenmeyeceksin. Çünkü hep daha yenisi ve daha güzeli çıkacak. Öyle hemen sıkılınca atayım yenisini alayım da olmuyor.
O yüzden şimdi para biriktir. Evleneceğin zaman o günün şartlarına ve modası göre al derim.

X