Belçika'da 'Evetçi Türklerin çifte vatandaşlığı iptal edilsin' çağrısı

Avusturya’nın çifte vatandaşlığa 5.000 avro ceza uygulayacağını, bu uygulamanın tüm AB’ye yayılabileceğini öğrenen TC ve AB çifte vatandaşları, TC uyruğundan çıkmak için konsolosluklar önünde kuyruk oluşturdu. Avusturya’daki çifte vatandaşlar, Türkiye’deki referandum için yüzde 75 oranında ‘evet’ oyu kullanmıştı!

http://www.realitehaber.com/2017/04/24/vatandasliktan-cikma-kuyrugu/

Darısı diğerlerinin başına:halay::halay::halay:

Yukarılarda bir arkadaş liste kopyalamış alinti bile yapma.gyapma.geregi duymadim.arkadasim devlet üniversite yok o su bu su yapması lütuf değil görevidir.biz bu hizmetler için vergi ödüyoruz.ayrica fasulye yi bile ithal ediyoruz artık fasulye

Avusturya haberini okudum. Aslında ben direkt AB vatandaşlığından çıkarılmalarını daha çok destekliyordum, ama Tc vatandaşlığından çıkmaları da hiç fena değil. Şu diğer ülkeler de vatandaşlık kararını verse, her şey olup bitse ve referandum tekrarlansa keşke... Neyse.

Atatürk havalimanı mı kapatılacakmış ilerde? Son yorumlardan öyle anladım. Yerine avm, camii veya devasa bir imam hatip okulu yapsınlar bence. : p

Avusturya haberini okudum. Aslında ben direkt AB vatandaşlığından çıkarılmalarını daha çok destekliyordum, ama Tc vatandaşlığından çıkmaları da hiç fena değil. Şu diğer ülkeler de vatandaşlık kararını verse, her şey olup bitse ve referandum tekrarlansa keşke... Neyse.

Atatürk havalimanı mı kapatılacakmış ilerde? Son yorumlardan öyle anladım. Yerine avm, camii veya devasa bir imam hatip okulu yapsınlar bence. : p
Bence orayıda araplara satarlar. Küçük arabistan oldu memleket. Memlekette ne var ne yok arapların elinde:işsiz:

Bence orayıda araplara satarlar. Küçük arabistan oldu memleket. Memlekette ne var ne yok arapların elinde:işsiz:

Geçen hafta şehrin merkezinde kimlik fotokopisi çektirmem gerekti, büfeye girdim her yerde arapça bişeyler... kavram kargaşası yaşadım bir an, nerdeyim diye:KK53:

Ben sizin yorumlarınıza söylemedim konu başlığına cevap verdim. Yorumları okumadım. Evet dersen seni sınır dışı ederiz hayır dersen bizim vatandaşımız olursun gibi bi mantık demokratik ya da görüşlere saygı duyan kafa değil.

Neden? Hayır diyenler terörist ilan edilirken arkasından demokrasi çağrısı yapılıyor bizim ülkemizde. Bizim demokrasimiz böyle ise onlarınki de öyle yani. ÖYLE GEREKMİŞ...

ya benim en çok güler misin ağlar mısın diye kararsız kaldığım konu şu;

yıllar evvel dendi ki, Bursa nın bir kent meydanına ihtiyacı var, böyle olmaz, her büyük şehrin kent meydanı vardır, Bursaya da lazım vs vs diye gaxı verdiler verdiler, şehrin en işlek yerindeki boş araziyi bir şekilde aldılar, ve adı Kent Meydanı olan bir avm yaptılar.
...
Hala diyorlar ki, bu Kent Meydanı Avm nin dış mekanı ne kadar iyi oldu, işte burada insanlar ne kadar güzel sosyalleşiyor.

:) Bu gerçek mi :) Bursa'ya gezmek için geldik biz Mersin'den. 4-5 gün kaldık. İlk gün nerede yemek yenileceğini falan bilemediğimizden adı Kent Meydan'ı olan Avm'ye yakın yerde olunca oraya girdik. Şuan hatırlamıyorum bile dış mekanını :) Bursa'yı sevmiştim o ayrı ama yani bu bilgi de beni çok şaşırttı. Sonuçta güzel bir şehir için istenilen Kent meydanı dışarıdan gelen birinin dikkatini çekebilmelidir. Bu da asıl amacın rant için olduğunu açıkça ortaya koyuyor..

:) Bu gerçek mi :) Bursa'ya gezmek için geldik biz Mersin'den. 4-5 gün kaldık. İlk gün nerede yemek yenileceğini falan bilemediğimizden adı Kent Meydan'ı olan Avm'ye yakın yerde olunca oraya girdik. Şuan hatırlamıyorum bile dış mekanını :) Bursa'yı sevmiştim o ayrı ama yani bu bilgi de beni çok şaşırttı. Sonuçta güzel bir şehir için istenilen Kent meydanı dışarıdan gelen birinin dikkatini çekebilmelidir. Bu da asıl amacın rant için olduğunu açıkça ortaya koyuyor..

Evet eski santral garaj yerine yapıldı. Alın size kent meydanı, sözümüzü ne de güzel tuttuk diye açılışı yapıldı :KK53:

Neden? Hayır diyenler terörist ilan edilirken arkasından demokrasi çağrısı yapılıyor bizim ülkemizde. Bizim demokrasimiz böyle ise onlarınki de öyle yani. ÖYLE GEREKMİŞ...
Bende diyorum ki hayır diyenler terörist ilan edilmesin evet diyenede kimse laf söylemesin bu kadar ateşli olmaya gerek yok

Buna aşırı katılıyorum
Bu baskıdan, zulümden kurtulmak isteyen bir sürü pırıl pırıl genç var
İzin verilse, desteklense neler yapacaklar ama devlet hala konu başlığından tez iptal etsin, siyasi görüşüne yakın olmayan dünyaca ünlü akademisyenleri içeri atsın
Boş boş şeylerle uğraşsın, kendi topuğumuza sıkıyoruz
Yarın bir gün aynı Osmanlı gerileme dönemi gibi
Geri kalacağız, kaldık bile zaten de neyse.

Hayır diyenlerinkine dokunulmasın
Bizim ne günahımız var :KK45:
Siz hariç kuzum :KK19:

Bende diyorum ki hayır diyenler terörist ilan edilmesin evet diyenede kimse laf söylemesin bu kadar ateşli olmaya gerek yok

Hayır diyenler seçim kampanyası boyunca terörist ilan edil(di). Bunun geri dönüşü var mı? Baştan düşünülmesi gerekti. Şahsen ben bu derece bir hakareti asla içime sindirip nasıl olsa seçim geçti diye unutmayacağım.

Hayır diyenler seçim kampanyası boyunca terörist ilan edil(di). Bunun geri dönüşü var mı? Baştan düşünülmesi gerekti. Şahsen ben bu derece bir hakareti asla içime sindirip nasıl olsa seçim geçti diye unutmayacağım.

evet biz unutmayacağız da muhalefet partiler unuttular bile, şimdi başkan bizden olsun propagandaları başlayacak.
e seçim şaibeli, sağır sultan biliyor, muhalefet nasıl sindiriyorsun da koltukta oturmaya devam ediyorsun.

Orta da bir "seçim" var. İnsanlara tercih hakkı sunuluyor ve insanlarda tercih hakkını kullanarak seçimlerini yapıyor. İyi ya da kötü. Demokrasi tercih hakkını seçim yapmak sureti ile kullanmak değil miydi? Demokrasinin beşiği de Avrupa?

Dün açıklanan AKPMnin kararları arasında, Venedik Komisyonu’nun teamülleri ışığında, seçme özgürlügünün oluşturulmasına katkı sağla." diye bir madde var.
Bu komisyonun teamülleri sadece bizi bağlıyor galiba : ) Avrupa sahte imajlar üretmekte çok maharetli. Ürettiği sahte imajları dünyaya özgürlük adı altında pompalarken kendisi alenen sopa göstermeyi baskı, zulüm addetmiyor ya bravo.
Yazın bunları bir kenara .

Noldu biz buradan EYYYYY diye seslenirken onlar Türkiye'ye EYYYY diyemeyecek mi sandınız? Yoksa zannettiğiniz gibi dünya liderimiz yok mu bizim ? Adamlar hem kötülük mü yapıyor burası çok güzel olacak demediniz mi. Demekki diyorlar ki Evet verenler gidin bizden çok daha güzel gelecek bekliyor sizi ülkenize sahip çıkın. Kötü mü? Hayır veren terörist olduğu için Belçika onları bu güzel Türkiye2den mahrum etmek isteyerek sayın Cumhurbaşkanımıza bir jest yapmış olmalı heralde.
:işsiz:yav benim anlamadığım bizim sistem değişikliğimize evet yada hayır vermeleri neden belçikayı geriyor sistem bizim ülke bizimEn Büyük TÜRKİYEsonuçlara gelince benide çok mutlu eden bir sonuç değil :eek:

:işsiz:yav benim anlamadığım bizim sistem değişikliğimize evet yada hayır vermeleri neden belçikayı geriyor sistem bizim ülke bizimEn Büyük TÜRKİYEsonuçlara gelince benide çok mutlu eden bir sonuç değil :eek:

Yahu niye germesin, üye olmaya çalışıyorsun. Düşün işe başvuruyu yapıyorsun ve şartları belli; onu bilerek başvuruyorsun sonra; aa bana niye böyle dediler diyorsun. Der niye demesin, şartlar belli , istemiyorsan kapısında beklemeyeceksin.
Ayrıca milyonlarca vatandaşın ülkelerinde yaşıyor; Kürtler ve Türkler birbirlerine saldırarak bu insanların ülkelerinde olay çıkarıyor tabi ki adam umursar. Kaldı ki Türkiye Çeçenistan hakkında Rusya ya, sonra Suriye ye, yeri geliyor Irak , yeri geliyor Mısır'a , yeri geliyor Filistin'e , Cin'e vs neden laf ediyor. Suriye de ettikleri laflar yetmedi başka şeyler de yaptılar, bakın hem Suriye'nin haline hem de ülkemizdeki en az 3 milyon Suriye vatandaşına. Avrupa'nın tam kapısında 20 mılyonluk surıye değil, 80 milyonluk turkıye var; Allah korusun başımıza bir şey gelse, insanların ıle kaçacağı yer Avrupa, tabi ki umursar adam.

Ayrıca onlar Esad'da da laf ediyorlardı, o zaman bizimkiler gocunmadan onlarla beraber esad a laflar ediyorlardı, o zaman da deseydiler keşke " bu Avrupa'nın Esad'la ne alıp veremediği var, surıye neden onları geriyor "diye.

Son düzenleme:
X