Belki biraz içimi rahatlatmak istiyorum

LarkeTanner

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
18 Ağustos 2020
2.202
2.075
33
Merhabalar, yaşımın gelip 33 e dayandığı şu zamanlarda hayatım boyunca üst üste yaşadığım uzunlu kısalı bir çok ilişki deneyimim sonunda hiç bir ilişkimin mutlu sonla bitmemesi biriyle 1 sene de görüşsem 6 sene de görüşsem sonucunun hüsran olması artık sürekli kendimi sorgulamama neden oldu. Ben mi çok aşırı hatalıyım yoksa kısmet olsa ve karşıdaki çok sevse mutluluğa bağlanır mıydı bilemiyorum. O nedenle buraya yazmak belki biraz fikir almak belki rahatlamak istedim . İnsan hayatında bir şeylere kendince emek verip sonunda başarısız olunca gerçekten üzücü oluyor . Bir de pat diye bitiveriyor böyle ne olduğunu anlamadan aniden. Aşşağıda bir bitişle örneğini vericem. Bu da aslında bir nevi çok yatırım yapıp emek verdiğin bir işte batmak gibi. Yani 5 6 işte böyle böyle batsa insan psikolojikman zarar görür. İşte ilişkilerim de böyle olunca psikolojim biraz sarsıldı üzerime üzüntü geldi. Son ilişkimden beridir de yalnızım zaten.

Şimdi sizlere bir örnekle hayatımdaki ilişkilerin nasıl aniden bitiverdiğini anlatmaya çalışıcam. Aklıma gelen bir ilişkim şu şekil bitmişti; o zaman ben ailemin yanında tatildeydim , aynı şekil o da ailesinin yanındaydı ve bu gerçekti her dakka görüntülü konuşuyorduk falan hiç bir sorunumuz yoktu . Sonra bu ordan şehre döneceği gün doğum gününe rastgelmiş bir de etkinlik varmış şehirde oraya gidecek ama benim oraya gideceğinden yolda giderken haberim oldu buna anlam veremedim ve üzüldüğümü belirttim . Sonra konuşalım dedi dedim tamam . Etkinlik bitişinde beni aradı eğlendik falan dedi gece 2 gibiydi. Sonra yattım ertesi gün öğleden sonra 3 gibi beni aradı. Üç beş hal hatır konuşmasından sonra dedi ben pek iyi değilim işte bir arkadaşımın arkadaşı ölmüş dün gece . Ölen kişiyi bizzat tanıyormu bilmiyorum ama yeni tanıştığı birilerinin arkadaşıymış . İşte neden öldü üzücü falan filan konuştuktan sonra bana dedi ki Ölen kişi de ordaymış aslında ama gece ilgilenemedim dedi şimdi üzgünüm dedi. E dedim eğlencenden ilgilenememişsin ben bunu diyince sinirlendi telefonu kapadı. Sonra bana yazmış işte sen benim acılı günümde dediğin lafa bak falan filan . Ben de öyle olunca sinirlendim e acılı günündü madem gece eğlenirken aklın nerdeydi diye düşündüm yani acı eğlenceden sonra mı başlıyor nedir diye düşündüm. Kendisi demişti çünkü bana ben gece ilgilenemedim diye. Ben de ona ya dedim eğlenirken aklına gelmiyorum bir derdin olunca bana ağlıyosun. Eğlenceye giderken ya ben şuraya gidiyorum diye haber bile vermedin ben öğrendim dedim. İşte ben böyle diyince iyice dellendi olmasında defol git falan filan yazdı. Ben de tabi buna karşılık sinirlenip ya dedim git kimle gülüyosan onla ağla ben senin ağlama duvarın değilim yazdım . O da daha aramam seni Cehennem ol falan yazmış Bunun üzerine ne ben ne o yazmadık. Yani böylece bitti o iş tamamen aniden . Bu konuşmadan bir saat önce bana beni çok sevdiğini yazıyordu mesela. Böyle bir tartışmadan bir anda pat diye bitmesi normal miydi ? Yoksa karşımdaki beni sevseydi bu tartışmadan sonra konuşulur muydu ? Tartışma birebir bu şekilde daha fazla bir şey yok çok kısa ve hızlı bir tartışma.

Şimdi bu örnek üzerinden böyle ani bitişler yaşadım bu bir örnekti . Yukarıda anlattığım uzun bir ilişkiydi mesela . Böyle bir şeyden aniden bitti. Hep ilişkilerimin bitişini düşünüp düşünüp kendimde hatalar arıyorum. Bu yaşadığım başarısızlıklar oldukça güçsüz bıraktı beni. Hayatımdan insanların böyle ani çıkışları bende hayata karşı güvensizlik oluşturdu ve korkuları olan bir insana dönüştüm. İşte böyle biraz yazıp rahatlamak belki kendimde görmediğim hataları dış bir göz ile görmek istedim . Çok uzun oldu, zamanınızı aldım ama okuyanlara çok teşekkür ederim .

Bu verdiğin örnekten anladığım kadarıyla çocuk ona laf soktuğunu düşünüp sinirlenmiş. Bende hiç tahammül edemem konuşurken sürekli gönderme yapan, laf sokan insanlara. Acaba genel olarak böylemi oluyor? Birde ilişki bir anda bitmez bence. Çocuk muhtemelen böyle şeyleri biriktirmiştir içinde. Bu olayda bardağı taşıran son damla olmuş.

Merhabalar, yaşımın gelip 33 e dayandığı şu zamanlarda hayatım boyunca üst üste yaşadığım uzunlu kısalı bir çok ilişki deneyimim sonunda hiç bir ilişkimin mutlu sonla bitmemesi biriyle 1 sene de görüşsem 6 sene de görüşsem sonucunun hüsran olması artık sürekli kendimi sorgulamama neden oldu. Ben mi çok aşırı hatalıyım yoksa kısmet olsa ve karşıdaki çok sevse mutluluğa bağlanır mıydı bilemiyorum. O nedenle buraya yazmak belki biraz fikir almak belki rahatlamak istedim . İnsan hayatında bir şeylere kendince emek verip sonunda başarısız olunca gerçekten üzücü oluyor . Bir de pat diye bitiveriyor böyle ne olduğunu anlamadan aniden. Aşşağıda bir bitişle örneğini vericem. Bu da aslında bir nevi çok yatırım yapıp emek verdiğin bir işte batmak gibi. Yani 5 6 işte böyle böyle batsa insan psikolojikman zarar görür. İşte ilişkilerim de böyle olunca psikolojim biraz sarsıldı üzerime üzüntü geldi. Son ilişkimden beridir de yalnızım zaten.

Şimdi sizlere bir örnekle hayatımdaki ilişkilerin nasıl aniden bitiverdiğini anlatmaya çalışıcam. Aklıma gelen bir ilişkim şu şekil bitmişti; o zaman ben ailemin yanında tatildeydim , aynı şekil o da ailesinin yanındaydı ve bu gerçekti her dakka görüntülü konuşuyorduk falan hiç bir sorunumuz yoktu . Sonra bu ordan şehre döneceği gün doğum gününe rastgelmiş bir de etkinlik varmış şehirde oraya gidecek ama benim oraya gideceğinden yolda giderken haberim oldu buna anlam veremedim ve üzüldüğümü belirttim . Sonra konuşalım dedi dedim tamam . Etkinlik bitişinde beni aradı eğlendik falan dedi gece 2 gibiydi. Sonra yattım ertesi gün öğleden sonra 3 gibi beni aradı. Üç beş hal hatır konuşmasından sonra dedi ben pek iyi değilim işte bir arkadaşımın arkadaşı ölmüş dün gece . Ölen kişiyi bizzat tanıyormu bilmiyorum ama yeni tanıştığı birilerinin arkadaşıymış . İşte neden öldü üzücü falan filan konuştuktan sonra bana dedi ki Ölen kişi de ordaymış aslında ama gece ilgilenemedim dedi şimdi üzgünüm dedi. E dedim eğlencenden ilgilenememişsin ben bunu diyince sinirlendi telefonu kapadı. Sonra bana yazmış işte sen benim acılı günümde dediğin lafa bak falan filan . Ben de öyle olunca sinirlendim e acılı günündü madem gece eğlenirken aklın nerdeydi diye düşündüm yani acı eğlenceden sonra mı başlıyor nedir diye düşündüm. Kendisi demişti çünkü bana ben gece ilgilenemedim diye. Ben de ona ya dedim eğlenirken aklına gelmiyorum bir derdin olunca bana ağlıyosun. Eğlenceye giderken ya ben şuraya gidiyorum diye haber bile vermedin ben öğrendim dedim. İşte ben böyle diyince iyice dellendi olmasında defol git falan filan yazdı. Ben de tabi buna karşılık sinirlenip ya dedim git kimle gülüyosan onla ağla ben senin ağlama duvarın değilim yazdım . O da daha aramam seni Cehennem ol falan yazmış Bunun üzerine ne ben ne o yazmadık. Yani böylece bitti o iş tamamen aniden . Bu konuşmadan bir saat önce bana beni çok sevdiğini yazıyordu mesela. Böyle bir tartışmadan bir anda pat diye bitmesi normal miydi ? Yoksa karşımdaki beni sevseydi bu tartışmadan sonra konuşulur muydu ? Tartışma birebir bu şekilde daha fazla bir şey yok çok kısa ve hızlı bir tartışma.

Şimdi bu örnek üzerinden böyle ani bitişler yaşadım bu bir örnekti . Yukarıda anlattığım uzun bir ilişkiydi mesela . Böyle bir şeyden aniden bitti. Hep ilişkilerimin bitişini düşünüp düşünüp kendimde hatalar arıyorum. Bu yaşadığım başarısızlıklar oldukça güçsüz bıraktı beni. Hayatımdan insanların böyle ani çıkışları bende hayata karşı güvensizlik oluşturdu ve korkuları olan bir insana dönüştüm. İşte böyle biraz yazıp rahatlamak belki kendimde görmediğim hataları dış bir göz ile görmek istedim . Çok uzun oldu, zamanınızı aldım ama okuyanlara çok teşekkür ederim .
Çocuk gibi adam ayrıca saygısız defolsun gitsin uğraşma.

O da daha aramam seni Cehennem ol falan yazmış Bunun üzerine ne ben ne o yazmadık. Yani böylece bitti o iş tamamen aniden . Bu konuşmadan bir saat önce bana beni çok sevdiğini yazıyordu mesela. Böyle bir tartışmadan bir anda pat diye bitmesi normal miydi ? Yoksa karşımdaki beni sevseydi bu tartışmadan sonra konuşulur muydu ? Tartışma birebir bu şekilde daha fazla bir şey yok çok kısa ve hızlı bir tartışma.
karşınızdaki kişi sizi sevmiyor bile olsa ya da hani seviyor ama aşkınızdan ölmüyor diyelim,
kaliteli bir insan hayatındaki kadına defol git cehennem ol vs demez

bakın size bay mükemmeli arayın filan demiyorum, (ki ben de genel olarak yalnız bir insan olmuşumdur, ilişki yaşanacak çok bi adam yok memlekette bence)
ama düzgün bir erkek sinirlense de (ki sizin sinirlendirecek bir yönünüzü de görmedim, dediğiniz şeyler normal bence) ama hadi sesiniz filan iğneleyiciydi laf çarptınız vb. diyelim öyle olsun. öyle de olsa dıdısının dıdısı ölmüş diye sevgilisiyle böyle saçma sapan bir muhabbet etmez yani

kısacası ana sorun:
kaliteli erkek kıtlığı

Sevgililik için 6 sene çok uzun. Normal gitseydi onun evlilikle sonuçlanması gerekirdi.
33 yaşındaysanız bundan sonra zamanınızı daha güzel programlayın. Evlilik sinyali almadığınız insanlarla 3 aydan fazla görüşmeyin. O elektriği, yoğunluğu zaten hissediyorsunuz.
Bu anlattığınız örnekteki adam çok sığırmış. Ayrılmak için bahane aramış. Birbirinizi tabii ki eleştireceksiniz, sorgulayacaksınız. Güllük gülistanlık bir ilişki, evlilik türü yok. Ama karşınızdakine değer veriyorsanız kaybetmekten korkar hal ve hareketlerinize dikkat edersiniz.

Bu verdiğin örnekten anladığım kadarıyla çocuk ona laf soktuğunu düşünüp sinirlenmiş. Bende hiç tahammül edemem konuşurken sürekli gönderme yapan, laf sokan insanlara. Acaba genel olarak böylemi oluyor? Birde ilişki bir anda bitmez bence. Çocuk muhtemelen böyle şeyleri biriktirmiştir içinde. Bu olayda bardağı taşıran son damla olmuş.
Aslında laf sokmak değil hoşuma gitmeyen şeyleri söylerdim yani bu hoşuma gitmiyor diye. Normal sevgili olunca insan önemli bir yere gidince kendisine haber verilmesini bekliyor. Ki bana kimse sevgilisiyle gitmiyor erkek erkeğe olucaz demişti gece konuşurken kız sesi geldi. E dedim hani kız yoktu bu ses ne ded o spor salonundan hoca spor salonundakilerle beraber gitmişlerdi. Onun da ilk vakası değildi böyle haber vermeden bir yerlerde çıktığı ondan sinirlendim ben de ilk kez olsa belki ben de öyle bir tepki vermezdim aslında. Bi kere evde bilirken başka bir şehirden çıkmıştı falan

Sevgililik için 6 sene çok uzun. Normal gitseydi onun evlilikle sonuçlanması gerekirdi.
33 yaşındaysanız bundan sonra zamanınızı daha güzel programlayın. Evlilik sinyali almadığınız insanlarla 3 aydan fazla görüşmeyin. O elektriği, yoğunluğu zaten hissediyorsunuz.
Bu anlattığınız örnekteki adam çok sığırmış. Ayrılmak için bahane aramış. Birbirinizi tabii ki eleştireceksiniz, sorgulayacaksınız. Güllük gülistanlık bir ilişki, evlilik türü yok. Ama karşınızdakine değer veriyorsanız kaybetmekten korkar hal ve hareketlerinize dikkat edersiniz.
Yani ben de aslında cehennem ol denecek kadar bir şey söylediğimi düşünmüyordum ama acaba ben mi hatalıyım diye sormak istedim . Tabiki hatasız değilimdir ama bu kadar büyütülecek bir mevzu gibi de gelmemişti. Tamam belki sadece başın saolsun vs diyip kapatmam gerekirdi telefonu ama o gün benim son anda haberim olan bir yere gitmesi beni yeterince germişti ondan dolayı sakin kalamadım. Ama ilişkiyi bitirecek bir şey miydi bilemiyorum. Çünkü beş dakika öncesinde seni seviyorum diyordu

Aslında laf sokmak değil hoşuma gitmeyen şeyleri söylerdim yani bu hoşuma gitmiyor diye. Normal sevgili olunca insan önemli bir yere gidince kendisine haber verilmesini bekliyor. Ki bana kimse sevgilisiyle gitmiyor erkek erkeğe olucaz demişti gece konuşurken kız sesi geldi. E dedim hani kız yoktu bu ses ne ded o spor salonundan hoca spor salonundakilerle beraber gitmişlerdi. Onun da ilk vakası değildi böyle haber vermeden bir yerlerde çıktığı ondan sinirlendim ben de ilk kez olsa belki ben de öyle bir tepki vermezdim aslında. Bi kere evde bilirken başka bir şehirden çıkmıştı falan
Evdeyim deyip başka bir şehirde çıkması da falsoymuş, ya aslında bi şekilde sinyal veriyorlar yanlış insanlar ama ilişki içindeyken duygularla hareket ediyorsanız anlamak istemiyor olabilirsiniz, bence sizin tüm ilişkileriniz sizin alttan almanız sürdürmek istemeniz ile ilerlemiş yani karşı taraftan ziyade siz çaba göstermişsiniz ben öyle hissettim, sorun da bu olabilir. Size göre bir hatalar devam ediyorsa sürdürmeyin derim 🤷‍♀️

Bence yorucu bir insansınız ve her ne kadar uzun ilişkim var deseniz de olgun bir ilişki yaşamayı henüz bilmediğinizi düşündüm yazdıklarınızdan.

Doğum günleri severim ve önemserim ben ve erkek arkadaşım yanımda o gün olmadığı ve bana herhangi bir sürpriz vs yapmadığı gibi bir de gittiğim yere laf edip, sonra o gün yaşadıklarımı ona anlatınca sizin gibi asil o bir gecmisimiz yokmuş gibi kimle gülüyorsan onunla ağla deseydi vana, ben de yüzüne kapatırdım telefonu.

Azcık empati yapın. Adamın doğum günü tabii ki eğlenecek, her dk asker gibi mesajlasmanin nesi normal? Cidden bu derece yorucu olmaya devam ederseniz öyle ya da böyle elbette biter ilişkiler.

Bence insanlara güvenmeyi, empati yapmayı, karşı tarafa sürpriz yapma ve mutlu etmeyi dırdır etmek yerine ogrenebilirseniz bir şeyler değişebilir ve onun yerine daha mutlu olabilirsiniz.

Madem kırıcı olmayı dobra olmakla karistiriyorsunuz. Alın benden de dobra ama kırıcı sözler, napalim. Kaldı ki ben sizi tanımıyorum, siz bir de bu üslupla uzun ilişkiniz ile konuşuyorsunuz düşünün?

İnsanların en büyük hatası, sokaktan geçen adama veya kadına konusmayacaklari stilde güya lafta çok sevdiklerini söyledikleri kişiler ile konuşmaları. Bu kadar basit, ana hata bu. Ama cidden anlayabilmek lazım.

Açıkçası bana derdini söylemeyip başka bir konudan oraya lafı dokundurmayı sevmem. Direkt ilişki kurmuyor kenardan dokunduruyor gibisiniz
Bir de ilişkilerde sürekli konuşmak mesajlaşmak ilgi beklemek de bana yorucu gelir. Kendi adıma ben böyle ilişkileri yürütmem. Yani eğlenceye gittiysem söylerim hesap vermem ve eğlencede zırt pırt konuşmam. Bana saygısızlık gibi gelir. Ayrıca eğlenceye gittiğinde kız olmasını dahi sorun ediyorsanız kıskançlık da yapıyorsunuzdur. Yine kendi adıma ben kıskançlığa asla tahammül edemem.
Bu bana göre kısmı tabii. Belki de yanlış tip insanlara yöneliyorsunuz. Yani kıskanç, sürekli ilgi alaka bekleyen bir insansanız da kendiniz gibi bu şekilde ilişki bekleyen birine de değil de daha rahat ilişki bekleyen birilerine yöneliyorsunuz bundan yürümüyor belki de.
Ben sürekli hesap soran, neredesin, kız gelecek mi gibi sorgulamayı çok daraltıcı bulurum belki erkek arkadaş seçiminiz de böyledir. Bundan olmuyordur.
Uyumlu olduğunuz tipte insanla denk gelince yürür mutlaka ama çok hesap soran didikleyen ve laf sokan bir insansanız nu itiyor olabilir

O zaman bitmesi daha iyi olmuş. Sürekli yalanmi söylüyor diye düşünerek yürütemezsin.

İlişkilerinizde belki daha seçici olmanız gerekiyordur. Bir de kızların artık kendi kendisini mutlu etmeyi öğrenmesi lazım ya. Erkeksiz hayat daha güzel bir defa. İlişkilerimde başarısız oluyorum deyip hayata küsmeyi kadınlara yakıştıramıyorum ben açıkçası

Sanırım bu anlattığınız mevzuda çok genctiniz.
Hepimiz ergenlikte veya ilk gençlik yıllarında saçma ilişkiler yaşayıp saçma hatalar yapmisizdir.
Misal ben beni aldatan sevgilimi affetmistim falan iğrenç toksik bı ilişkiydi hdjdhdjd.
Su an 33 yaşında genç bir kadinsiniz kendinizi geçmiş ilişkilerle kıyaslamak sizi yorar ve üzer.

Anlattığınız mevzuda yüzde yüz hatalı bile olabilirsiniz bu arada.
Ama arada gerçek bir sevgi ve emek varsa karşılıklı adımlar atılır hallolurdu bı şekilde.
Ama sizin de onun da o adımı atası gelmemiş.
Kaldı ki habersiz mevzuları gezmeleri vs varmış yani sizi aldatıyor olması da çok muhtemel bunu bilemeyiz.

Kısaca bu mevzular çok şans ve timing meselesi aslında tamamen.
34 yaşında bir arkadaşım evlendi mesela çok mutlu .
Bence enerjinizi güzel şeylere yoneltin güzel insanlar çekin hayatınıza.
Geçmiş dediğimiz şey dipsiz bir kuyudur.

X