Ben aldırma ile ilgili çok acil yazdım edermisiniz..?

Sonunda bugün operasyon geçirdim. Anestezi iğnesi biraz acıtıyor gerçekten de. Yani 1den 10a kadar acı değerlendirmesi yapsam 4.5 verirdim bu acıya. Tabi ki bu kişiye göre değişebilecek bir durum. Özellikle benim gibi iğne fobisi olanlar için iğne öncesi tuhaf anlar yaşanabiliyor :) Ama 2-3 saniye sürüyor bu acı. Birkaç kez iğneyi batırıyor benin etrafını tamamen uyuşturmak için. En sonuncusunu hissetmiyorsunuz bile. O kadar kısa sürüyor uyuşması. İşlem sırasında da kesmeyi hissedip hiç acı duymamak da tuhaf bir duygu uyandırıyor insanda :S Ama paniklemeyin sakın! 5dk'dan uzun sürmüyor masaya yatmakla kalmak arasındaki süre :)))

Sabah 11.30 civarında oldu işlem. Öğlen 2'ye kadar da pek acı hissetmedim. Şimdi biraz acıyor. Parol ağrı kesici yazdı doktor. Acımaya başlayınca bir tane içtim ama henüz pek etkisi olmadı açıkçası. Yine de o kadar büyütülecek bir acı değil. Buna da 2.5-3 arasında bir değer verebilirim şuan için. Üstelik benim aldırdığım ben dudağımın üzerindeydi. Oldukça hassas bir bölge olmasına rağmen düşündüğüm kadar çok acımıyor :) Zamanla azalacaktır sanıyorum.

Normalde 2 gün hiç su değdirmeyip sonra üzerindeki bandaj çıkarılıyormuş. Ama bana 3 gün sonra duş alırken çıkar dedi. İçine estetik dikiş attığı için sanırım. en üstte galiba garanti olsun diye 1 tane normal dikiş attı. Şu anda kapalı olduğundan dikiş sayısını tam bilemiyorum :) Cumartesi günü bandajı çıkarınca dikişli halinin fotosunu da ekleyeceğim. Nasıl göründüğünü merak edenler mutlaka vardır. Ben çok merak ediyorum mesela :)))

İlk hali ve şimdilik son durumu böyle:

Eki Görüntüle 387779

Eki Görüntüle 387778

Çok geçmiş olsun :) Ben aldıranlar kulübüne hoşgeldin :)Şimdi durumun nasıl merak ettim? Ben çoktandır bakamıyorum foruma internet bağlantımda bir sorun olduğu için giremedim ne yazık ki.

Benim izlerim kısalmaya başladı o çöküntü de azaldı.Hala hafifçe bir sertlik var hani sivilce çıkarken hissedilir ya öyle bişey ama o da azaldı.Biraz kızarıklık oluyor başlarda zamanla hafiflemeye başlıyor özellikle jel kullanmaya başladıktan sonra. Hergün jeli sürüyorum gece yatarken de masajla yedirip üzerine ince bir tabaka daha sürüyorum.Şimdilik böyle bu jel yeni yara izlerinde çok etkiliymiş. Sabırla kullanıyorum ben de.Eğer aklına birşey gelirse sorabilirsin. Seve seve cevaplarım. Resim de paylaşıcam bir ara.

Bende iz kalmasından çok korkuyorum. Birde ne kadar sürüyo acaba beni alması ?

Benim 15 dk sürmüştü sanırım. Önce uyuşturucu bir krem sürmüşlerdi biraz öyle beklemiştim sonra iğne yapıp işlemi gerçekleştirdiler. hiçbişey hissetmedim iğne hissediliyor sadece. İz kalma konusunu ben de henüz bilmiyorum 9 martta aldırdım henüz birşey söylemek için erken. Ama şimdiden azalmaya başladı izlerim. Biraz doktorun mahareti biraz da cilt yapısı etkiliyor diye düşünüyorum.

Bende aldırmak istiyorum ama benim ki et beni değil normal ben, bu tür benler alınınca tekrar çıkıyormuş diyorlar.. :// doğru mu? bir de kalan iz aşırı büyük olmuyor değil mi?

arkadslar bende bazı arkadsların denemıs oldugu elma sırkesyle ben dusurme tedavısını ugluyanlardanım kesınlıkle sonuc alınıyor bılgınz olsun

Bende aldırmak istiyorum ama benim ki et beni değil normal ben, bu tür benler alınınca tekrar çıkıyormuş diyorlar.. :// doğru mu? bir de kalan iz aşırı büyük olmuyor değil mi?

ben sorunu bendede vardı gecen gun bu frumda gezerken benler hakkında bılgı ıcın elma sırkesıyle ben durume dıye bır yöntem okudum bıraz daha arastırmalar sonucu denenmıs bır yontem oldugunu ögrendım ve bır cesaret bende yaptım yuzümde cok sayıda ben vardı önce bırınde denedım bır kac gun sonunda kabuk baglayıp dustu su anda yerı yara nasıl ıyılescek bilmıyrum ....

arkadslar bende bazı arkadsların denemıs oldugu elma sırkesyle ben dusurme tedavısını ugluyanlardanım kesınlıkle sonuc alınıyor bılgınz olsun

Daha detaylı bilgi verir misiniz bu konuda tarif eder misiniz? Denemek istiyorum. Teşekkürler..

kızlar,ameliyat olup iz kalmamış olanlar :) lütfen bana doktor ismi verebilir misiniz? özelde olabilirim.cevap yazarsanız sevinirim...:)

kızlar,ameliyat olup iz kalmamış olanlar :) lütfen bana doktor ismi verebilir misiniz? özelde olabilirim.cevap yazarsanız sevinirim...:)

Selam pinkwine,
Doktor ismi verebiliyor muyuz bilmiyorum.Benim hala izlerim var. zaten iz kalmaz diye birsey yok kesi mutlaka iz birakirmis ama az ama cok ya da belli belirsiz. Ben estetik cerrah tercih ettim.Kesip cikardi sonra dikis atildi. Yara izlerim siliklesti ilk zamanlara gore fark var. 3 ayi gecti 4 aya yaklasti.1 yilda son halini alacakmis.
Sanirim 100 mesajdan sonra aciliyor ozel mesaj hakki benim henuz o kadar mesajim yok. Aklina gelen baska bir yol varsa doktor ismini vereyim.

Et beni ile ilgili aldırmadan önce şu yönteme bir göz atabilirsiniz.

xxxxxxxx

Son düzenleyen: Moderatör:
Sigortada aldırmıştım normal dikişle iz falanda kalmadı çok memnunum:nazar: plastık cerrahıye aldırmıstım.

Sigortada aldırmıştım normal dikişle iz falanda kalmadı çok memnunum:nazar: plastık cerrahıye aldırmıstım.

ben de eğitim ve araştırma hastanesinde alıcam..hiç para ödemicem o kısmı süper:) alın kırışıklığı gibi iz kalır dedi doktorum.ensemdeki sorun değil de çenemde minik bi ben var.mercimek kadar..belki de gamze gibi durur:))

ben de eğitim ve araştırma hastanesinde alıcam..hiç para ödemicem o kısmı süper:) alın kırışıklığı gibi iz kalır dedi doktorum.ensemdeki sorun değil de çenemde minik bi ben var.mercimek kadar..belki de gamze gibi durur:))

Geçmiş olsn şimdiden cnm benim benim çok küçüktü nokta kadr hani türkn şorayın ki gibiydi ama ben yüzde ben sevmediğimden sebep aldırdım millet bana niye aldırdın sana yakışıyordu falan demesine ragmen hıc sevmıyordum allahın gucune gıtmesın ama aldırdım mutluyum belkıde kucuktu dıye bende iz kalmadı , ama benım bır arkadasımın alnında kocaman ben vardı aldırdı ondada hıc ız kalmadı kalmadımı kalmıyor netıcede.

Geçmiş olsn şimdiden cnm benim benim çok küçüktü nokta kadr hani türkn şorayın ki gibiydi ama ben yüzde ben sevmediğimden sebep aldırdım millet bana niye aldırdın sana yakışıyordu falan demesine ragmen hıc sevmıyordum allahın gucune gıtmesın ama aldırdım mutluyum belkıde kucuktu dıye bende iz kalmadı , ama benım bır arkadasımın alnında kocaman ben vardı aldırdı ondada hıc ız kalmadı kalmadımı kalmıyor netıcede.

sağol canım..yarın ablamın benini aldırıcaz.nohut kadar onunki..ben acısını merak ediyorum aslında..iğneleri vurunca çok acıyo mu..iyileşmesi ne kadar sürüyo..güneşe ne kadar süre çıkmamk lazım falan filan:))tecrübelerini anlatırsan sevinirim..bir de bir ilaç varmış..hiç iz bırakmıyomuş..sn ne ilacı kullandın

sağol canım..yarın ablamın benini aldırıcaz.nohut kadar onunki..ben acısını merak ediyorum aslında..iğneleri vurunca çok acıyo mu..iyileşmesi ne kadar sürüyo..güneşe ne kadar süre çıkmamk lazım falan filan:))tecrübelerini anlatırsan sevinirim..bir de bir ilaç varmış..hiç iz bırakmıyomuş..sn ne ilacı kullandın

Acımıyor iğne incecik sinek ısırıgı kadr sonra kapatıyor bantla tabi yara kapanana kadr çıkma tabi güneşe ben elimle kapatıyordum güneş ışığı gelince

Arkadaşlar merhaba bende benlerimi aldırmak istiyorum yüzümde 3 adet küçük küçük benler var. Ethica incirli hastanesini tercih etmeyi düşünüyorum. Hastaneyle alakalı bir bilgisi olan var mı? ya da başka bir hastane - doktor önerileriniz olursa çok sevinirim.

X