Ben mi çok alınganım

Gülüm bizim burada kardeşim anlamında
Eşimde yaslilarla oturuyor ama onlarla birebir konuşuyor akrabası olduğu için
Başta evine gittiğimiz yaşlıların dikkatini çekiyor tek benim değil bu mesele.
Birşey diyen olursa eşim burda yanında kalmayı tercih ediyorum der geçersiniz.

Siz de yaşlılarla sohbet edemiyorsunuz, gençlerle edemiyorsunuz. Sorun biraz sizde gibi görünüyor burdan bakınca.

Şöyle söyleyeyim gidiyorum bı 5 dakika üçümüz oturuyoruz sonra birşey oluyor içeriye geciyoruz onların ikisi hoop gene mutfağa gidiyorlar onlarda her gittiklerinde benim gitmem kurlyruk gibi oluyor onlar çağırmadikca içerde de yaşlılarla tek genç ben kalıyorum. Hele bu bayram değil mutfak kızın yakınındaki eve gitmişler düşünün.
E tamam ozaman ıstemıyorlar neyını zorluyosunuzki

Görümcenizle yaşıt mısınız? Yaş farkı varsa istemiyo olabilirler veya sevgililik vs konuları sizin yanınızda konuşmak istemez abisine yetiştirirsiniz diye. Bence bu şartlarda alınacak bi durum yok sonuçta o da köydeki arkadaşlarını görüp biraz sohbet etmek ister siz gittiğiniz ev sahipleriyle eşinizle oturun.

Şöyle söyleyeyim gidiyorum bı 5 dakika üçümüz oturuyoruz sonra birşey oluyor içeriye geciyoruz onların ikisi hoop gene mutfağa gidiyorlar onlarda her gittiklerinde benim gitmem kurlyruk gibi oluyor onlar çağırmadikca içerde de yaşlılarla tek genç ben kalıyorum. Hele bu bayram değil mutfak kızın yakınındaki eve gitmişler düşünün.
Ee giderler. Size ne ki? Tanışıklıkları var. Özel konuşmak isteyecekler elbet. Eşiniz sanki sizi bırakıp gitmiş gibi tavırlara girmişsiniz.

Yaşlılar ile oturmak niye tuhaf olsun ayrıca? Sanki çocuksunuz da cinsellik konuşan veya dedikodu yapan ebeveynlerin muhabbetini dinliyorsunuz gibi yazmışsınız.

Haklısınız bence. Öyle ortada kalmak var. İnsan ne yapacağını şaşırır. Bence çağırmıyorlarsa hiç peşlerinden gitmeyin. İdare edin yapavak bişi yok

Çok oturmayın eşinle ikiniz biz kalkalım başka yere daha uğrayacağız deyip kalkın. İlla 4-5 saat oturmak zorunda değilsiniz ki

-Eşiniz olmadan ziyaretlere gitmeyin.
- Özel şeyler konuşacaklardır, görümceniz ile de samimi değilseniz sizi çağırmıyor olabilirler.
-Mesafeli duruyorsunuzdur bu yüzden çekiniyorlardır.
-Yaşlıların muhabbeti de güzel oluyor aslında uyum sağlayınca.
-Oturup çayınızı için buna can sıkacak bir şey yok. Bazen beni de gençlerin muhabbeti açmıyor KV ile oturup dedikodu dinliyorum😅
-Bence kesinlikle alıngansınız.
-Allah'a havale edecek bir şey yok saçmalamayın.

X