Ben mi yanlış anlıyorum acaba

Dilaraazei

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
7 Haziran 2019
2.073
3.020
30
Çocukluktan beri arkadaş olduğum ama sık görüşmediğim biri var kendisi, evli 3 çocuklu birine 2. Eş olarak gitti tahmin edersiniz ki, çok sorunlu bir evliliği var pek anlatmaz herşeyini ama biliyoruz sağdan soldan 5 senedir kavgası eksik olmaz 1 ay kendi evindeyse 5 ay annesinde, kalıyor en son yine kavga edip tüm evinin mobilyasına kadar toplayıp gelmiş neyse Bn, bu arkadaşımla mesajlaştım baska konu için bni annesinin evine davet etti gel sohbet edelim diye, gideyim dedim bende ayrıldım 2 aylıkta olsa bir evlilik geçirdim ayrıldım birbirimize moral verelim diye gittim, sohbet ederken işte ben ona diyorum ki üzülme boşuna yıpratma kendini kaç sene oldu değişmiyor adam ayrıl başta üzülürsün ama daha sonra üstünden bir yük kalkar diyorum teselli verici konuşuyorum, ama nasıl oluyorsa konuyu bana çevirip işte sen bekar birine gittin de ne oldu, lazım ne karısı, ne çocuğu var sana düşkün olmalıydı en azından ben istediğim düğünü yaptım istediğim gelinliği giydim gibisinden konuşuyor, ayrılınca eşi ağlayıp kapıya geliyormuş ayrılamazsın benden diye ve bunlar bana, batıyor çünkü düğünüm olmadı Bn gelinlik giyemedim, ayrıldım eşim benim için kapıya gelmedi ama o bunları bana neden söylüyor anlamıyorum beni üzmek mi istiyor, yoksa benim durumuma bakıp aman bu benden beter halde mi düşünüyor o öyle konuşunca Bn üzülüyorum, söylücek birşey bulamıyorum ne cevap vereyim yada hiç görüşmesem mi belkide diyorum ben alınganlık yapıyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında.

Sizinki biraz destekten çok acı yarıştırma gibi bi şey olmuş
Iki taraf da birbirine bakıp kendi hâline şükrediyor gibi
Birbirinize bunları söyleyecek veya söylenenden alınacağınız bir ilişkiniz varsa zaten gitmeseydiniz keşke hiç en baştan
Ben olsam gitmezdim bu muhabbetler üstüne

İkinci eş olarak dediğiniz kuma olarak gitmiş adamın yaptığı düğünü neden övüyor derseniz kompleksli olduğu için cevabını veririm.
Allah aşkına alınıp sıkılacağınız hiç bir şey yok. Evlilik bu nasip bazen iyi bazen kötü ama siz göz göre göre başkasının üzerine para için gitmediniz ve karşıdaki kötü insanın kötülüklerini üzerinizde uygulamasına müsaade etmeyin.

O kendi haline aciyor sizin de acidiginizi dusunuyor. Bu yuzden boyle kendini sizden iyi durumda gostermeye ugrasiyor olabilir. Gorusmeyin bence.
Evlilik yurumuyorsa, mutsuzsa gelinlik giymenin, dugunun bir anlami yok. Adam cok iyi bisey olsa anasinin evine gitmezdi, adamin da kapiya gelmesi gerekmezdi.

Çocukluktan beri arkadaş olduğum ama sık görüşmediğim biri var kendisi, evli 3 çocuklu birine 2. Eş olarak gitti tahmin edersiniz ki, çok sorunlu bir evliliği var pek anlatmaz herşeyini ama biliyoruz sağdan soldan 5 senedir kavgası eksik olmaz 1 ay kendi evindeyse 5 ay annesinde, kalıyor en son yine kavga edip tüm evinin mobilyasına kadar toplayıp gelmiş neyse Bn, bu arkadaşımla mesajlaştım baska konu için bni annesinin evine davet etti gel sohbet edelim diye, gideyim dedim bende ayrıldım 2 aylıkta olsa bir evlilik geçirdim ayrıldım birbirimize moral verelim diye gittim, sohbet ederken işte ben ona diyorum ki üzülme boşuna yıpratma kendini kaç sene oldu değişmiyor adam ayrıl başta üzülürsün ama daha sonra üstünden bir yük kalkar diyorum teselli verici konuşuyorum, ama nasıl oluyorsa konuyu bana çevirip işte sen bekar birine gittin de ne oldu, lazım ne karısı, ne çocuğu var sana düşkün olmalıydı en azından ben istediğim düğünü yaptım istediğim gelinliği giydim gibisinden konuşuyor, ayrılınca eşi ağlayıp kapıya geliyormuş ayrılamazsın benden diye ve bunlar bana, batıyor çünkü düğünüm olmadı Bn gelinlik giyemedim, ayrıldım eşim benim için kapıya gelmedi ama o bunları bana neden söylüyor anlamıyorum beni üzmek mi istiyor, yoksa benim durumuma bakıp aman bu benden beter halde mi düşünüyor o öyle konuşunca Bn üzülüyorum, söylücek birşey bulamıyorum ne cevap vereyim yada hiç görüşmesem mi belkide diyorum ben alınganlık yapıyorum siz ne düşünüyorsunuz bu konu hakkında.
Arkadaşlık buysa benimde adım findikkurdu degil.
Uzak dur kendi acısıyla senin acını yarıştırıyor.
Herkes kendi hayatına baksın.

Aklınca kendi egosunu tatmin ediyor. Asla görüşmezdim böyle biriyle! Ne diye kıyas yapıyosun ki... Hadi kıyas yaptın,kendini yüceltirken karşındakini ne diye gömüyorsun? Çok sağlam olsaydı zaten 2. eş olarak gitmezdi. Görüşme bidaha bence.

Kotu niyetten degildir de.Kimi insanda bu huy var dediginiz gibi kendi durumu ile kıyaslayıp haline sükür sebebi aramak tutumu.

Tanışmışlık eski olabilir ama kafa yapilari uymuyor demek ki?Ben olsaydım gorusmezdim zaten anlasabilecegim biri olsaydi eskiden de olurdu.

Zaten evli olan adamla düğün yapıp gelinlik mi giydi arkadaşınız,birde bunları iyi birşey gibi söylemiş, ne büyük başarı. 🥴

Sizde kendinizle kıyaslayıp birşeyler söylediniz herhalde, teselli değil acı yarıştirmak olmus bu biraz. Görüşmeye gerek yok bence daha fazla.

Benimde çocuğum doğduğunda mevlüt okuturken bı arkadaşım aynen böyle yaptı.eve geldi hayırlısı uğurlu olsun dedi sonra benim incildigimi göre göre olumsuz olumsuz başladı konusmaya.yok benim eşim şöyle yaptı yok biz böyle evlendik yok düğün şöyle olur yok gelinlik böyle olur.nasil moralim bozuldu bişey diyecek oluyorum şaka karistiriyor.kalabalik ortam bide mevlüt.bi daha konuşmadım bile kendisiyle.kendi eksikliğini bende tatmin etmeye çalışıyor.nasil zavalli bı durum.

Resmi nikahlı adamla düğün yapıp gelinlik mi giydi arkadaşınız,birde bunları iyi birşey gibi söylemiş, ne büyük başarı. 🥴

Sizde kendinizle kıyaslayıp birşeyler söylediniz herhalde, teselli değil acı yarıştirmak olmus bu biraz. Görüşmeye gerek yok bence daha fazla.
Kıyaslayıp birşey söylemedim aslında sadece başta Bnde çok üzüldüm ama şimdi alıştım ayrılık kararından dönme dedim.

Bak canım, çoğumuz gerçek hayatta burdaki kadar cesur tavsiye veremiyoruz, her ne kadar insanların hallerine üzülsek de. Arkadaşın aklınca onu kıskandığını düşünmüş, kavga edince kocası kapısına geliyor, seninki g.tünü dahi kaldırmadı diye. Belki de kıskandın bilemem. Hiç yoktan kuma gitmedin, çocuğun yok boşadın kurtuldun. Koca kahrı çekmiyorsun, bu zoruna gidiyordur tabi o da kendince gard almış sana, çünkü gerçeklikleri ile başa çıkacak gücü yok. Biraz daha iletişimde kalırsan kocamda gözün var bile der sana. Bırak herif bunun ağzına s.çsın s.çsın sonra gelsin özür dilesin. Bazı insanlar bunu seviyor, canımı yaksın ama bant da yapıştırsın. Bağımlısı oluyorlar. Bunları kabullenip he he deyip geçmek lazım.

Kadinin kafa yapisi cok komik. Aklinca kendini teselli mi ediyor nedir...

Gelinlik giysen ne olur, giymesen ne olur? Adamin yaptigi muamele ortada. "Ama en azindan ayrilinca gelip kapimda agliyor" ile teselli bulan, iki aglayip zirlamaya geri donup ayni girdapin icinde debelenip duran...
Nasil bir kafa yapisiysa...

Konu sahibi, ruh dengesi bozuk bu insani hayatinizdan biran once cikarmalisiniz. Soyledikleri seyleri ben kaale bile almazdim. Bu kisiden arkadas falan olmaz.

X